Czujesz się zestresowany? Jest na to przewodnik.

Według wiodącego brytyjskiego organu ds. zarządzania stresem w pracy – The Stress Management Society (SMS) – poziom stresu w 2011 r. wzrośnie i wszyscy będą zagrożeni.

Towarzystwo twierdzi, że stres w XXI wieku, spowodowany życiem w kulturze ciągłego, całodobowego życia, ma znaczący wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi. I jest to trend, który raczej nie zniknie.

Towarzystwo twierdzi, że poziom stresu jest stale wysoki – najwyższy od momentu powstania grupy w 2003 roku. SMS-y ostrzegają ludzi, aby zwracali uwagę na objawy stresu i mieli plan walki ze stresem, jeśli ten nadejdzie.

W ostatnich miesiącach w Towarzystwie nastąpił gwałtowny wzrost popytu na jego usługi.

  • Nastąpił 34-procentowy wzrost zapotrzebowania na bezpłatny przewodnik SMS-owy dotyczący zarządzania stresem
  • .

  • Obecnie co tydzień prosi się o większą liczbę egzemplarzy niż kiedykolwiek od rozpoczęcia działalności Stowarzyszenia w 2003 r.
  • .

Neil Shah, dyrektor The Stress Management Society, mówi, że w 2011 r. istnieją konkretne rzeczy, które zwiększają poziom stresu.

“Ludzie odczuwają napięcie życia w XXI wieku. Weźmy pod uwagę ciągłe rozpraszanie uwagi, jakie daje nam technologia, np. e-maile, teksty, komunikatory internetowe, powiadomienia o łamaniu newsów lub o tym, że ktoś zaktualizował swój Facebook, Twitter czy blog.

“Pozwalamy na te przerwy, bo nie chcemy przegapić wiadomości, okazji czy wiadomości. Ale to przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. Kiedy ci przerywa się, powrót do tego, co robiłeś, może zająć do 15 minut. W rzeczywistości jesteś o 500 procent bardziej efektywny, gdy koncentrujesz się na jednej rzeczy na raz, a nie na przeskakiwaniu z projektu do projektu. Więc pozwalanie na przerwy w zarządzaniu dniem jest nieefektywne, utrzymuje cię dłużej w biurze i niszczy twoją koncentrację – wszystko to jest bardzo stresujące”.

“Tracimy prawo do anonimowości”, Shah kontynuował. “Idź na rozmowę kwalifikacyjną, a Twój rozmówca może mieć już wpisane Twoje imię i nazwisko, aby odkryć wszelkie czarne punkty w Twojej historii online lub serwisach społecznościowych. Również w ostatnim roku byliśmy świadkami rozpoczęcia geograficznego śledzenia poprzez Facebook Places i FourSquare, dzięki czemu ludzie mogą śledzić Twoją lokalizację przez cały dzień za pomocą telefonu. Wszystko to zwiększa poczucie presji.

“W miarę jak życie staje się coraz szybsze, tracimy przestrzeń na relaks, siadanie i przegrupowywanie się. A co gorsza, wykorzystujemy nawet nasz cenny czas wolny od pracy, aby poświęcić się jeszcze bardziej cyfrowej aktywności, takiej jak sprawdzanie Facebooka, gdzie przeciętny aktywny użytkownik spędza 56 minut na wizycie.

“Ponieważ technologia stale rozwija się w coraz większym tempie, ta presja nie zanika. Po prostu będzie budować i budować. Oznacza to, że musimy nauczyć się kilku nowych sztuczek w zarządzaniu nią, na przykład wskazówek, jak rozpoznać, że jesteś uzależniony od technologii cyfrowej, oceny tego, jak bardzo musisz być dostępny, podstawowych zasad, jak wykorzystać technologię na swoją korzyść oraz wiedzy, jak zmniejszyć stres i osiągnąć sukces w XXI wieku”.

Możesz poprosić o bezpłatny przewodnik po stresie w The Stress Management Society (kliknij Free Stress Guide w lewej kolumnie).