Czy firmy powinny korzystać z materiałów edukacyjnych w ramach Drip Marketingu?

Jeśli rozwijają Państwo swoją praktykę poprzez dodanie dodatkowych usług doradczych, takich jak zarządzanie majątkiem lub planowanie nieruchomości, może się okazać, że klienci często składają sprzeczne oświadczenia.

Mogliby powiedzieć: «Nigdy nie dzwonisz.» Kiedy dzwonisz, by powiedzieć im o swoich nowych usługach, mówią: «Nigdy nie dzwonisz»: «Dzwonisz tylko wtedy, gdy chcesz mi coś sprzedać.» Nie dostałeś się do zawodu księgowego, żeby «coś sprzedać». Jesteś urażony.

Drip marketing z treściami edukacyjnymi zapewnia pozycję na środkowym poziomie. Oto zalety:

  • Oni uczą się czegoś nowego – Prawo podatkowe jest skomplikowane. Możesz ukierunkować się na rynek, wysyłając konkretne materiały edukacyjne dotyczące ich konkretnej sytuacji. Oni tworzą połączenie: «Kiedy słyszę od niej, zawsze uczę się czegoś nowego.»
  • Raise Awareness of What You Do – Przypomnij sobie wcześniejsze stwierdzenie: «Ludzie mogą chcieć robić z tobą interesy przez długi czas…» Teraz stopniowo edukujecie ich na różne sposoby, aby pomóc ludziom. Jeśli jakiś artykuł zwraca uwagę na jakiś problem, zakłada się, że możesz pomóc im znaleźć rozwiązanie.
  • Wartość – Otrzymują informacje, które w przeciwnym razie musiałyby poświęcić trochę czasu na polowanie lub zapłacenie, aby je uzyskać.
  • Push Strategy – Kapujesz przez swój e-newsletter artykuły edukacyjne z rynku. Koszty są niewielkie lub nie ma ich wcale. Może być on wysyłany do klientów i potencjalnych klientów. Ludzie mają również możliwość «zapisania się» do Twojego newslettera. Nie musi to trwać długo, ponieważ linki mogą kierować je do większych artykułów.
  • Pull Strategy – Często aktualizujesz treść na swojej stronie internetowej. Artykuły są również archiwizowane. Możesz wysłać e-mail lub tekst, gdy nowe artykuły są publikowane. Wybór odwiedzenia strony internetowej jest w ich rękach. Oto kolejna zaleta: Te wiadomości są krótkie.
  • Kolekcja artykułów – Jeśli artykuły są napisane przez Ciebie lub dostarczone za pośrednictwem usługi, może się wydawać, że pokazują tylko jeden punkt widzenia. Jeśli Twój e-mail marketing kropelkowy zawierał linki z kilku źródeł, to wydaje się, że przedstawiasz różne punkty widzenia.
  • They Want to Know More – Ponownie, opodatkowanie jest skomplikowane. Te artykuły podnoszą świadomość klienta. Teraz mają pytania. Następnym logicznym krokiem jest zadzwonienie do Ciebie. Zamiast zadzwonić lub skontaktować się z nimi w sprawie nowej usługi, którą świadczysz, podkreśliłeś potrzebę, nakłaniając ich do zrobienia pierwszego kroku.
  • Referamenty – artykuł dostał swoje zainteresowanie. Nie mają potrzeby, ale znają kogoś, kto ją ma. Proszą przyjaciela, żeby do ciebie zadzwonił lub sugerują, żebyś skontaktował się z ich przyjacielem.
  • Brak reklamy – Twój materiał ma charakter ściśle edukacyjny. W przeciwieństwie do wielu darmowych stron internetowych, które klient może odwiedzić, Twój newsletter lub strona nie ma banerów reklamowych ani popupów. Utrzymujesz się z usług, które dostarczasz swojemu klientowi. Nie płaci się Ci za umieszczenie produktu przed klientem. (Jeśli jednak skierujesz je do interesujących artykułów opublikowanych gdzie indziej, strony te mogą mieć reklamy).

Ta sekwencja zdarzeń przygotowuje je do następnego spotkania twarzą w twarz. Możesz zasugerować recenzję artykułów jako «pracę domową».Podczas spotkania, gdy wprowadzasz nowe usługi, które będziesz oferował, możesz ustalić potrzebę w kontekście przesłanych przez siebie artykułów.

Treści edukacyjne nie są natrętne, służą jako «dotknięcie» lub kontakt, nie są postrzegane jako sprzedaż.