Czy klienci są gotowi do rejestracji podatku od sprzedaży?

Trochę tła jest w porządku. Opodatkowanie sprzedaży na odległość jest stosunkowo nowe. Od czasu, gdy pierwsze stany ustanowiły swoje systemy opodatkowania sprzedaży w latach 30. ubiegłego wieku, stany mają ograniczone uprawnienia podatkowe w stosunku do przedsiębiorstw mających siedzibę w innych stanach.

Rzeczywiście, Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych wielokrotnie orzekał w XX wieku (zwłaszcza w National Bellas Hess, Inc. przeciwko Department of Revenue of Ill . oraz Quill Corp. v. North Dakota ), że stany nie mogły wymagać od przedsiębiorstwa pobierania i odprowadzania podatku od sprzedaży, chyba że przedsiębiorstwo to było fizycznie obecne w danym stanie.

Ale Sąd Najwyższy uchylił tę od dawna obowiązującą zasadę fizycznej obecności w swojej sprawie South Dakota przeciwko Wayfair, Inc. (21 czerwca 2018 r.); uznał, że handel elektroniczny “zmienił dynamikę gospodarki krajowej” w takim stopniu, że zasada fizycznej obecności stała się “sądownie utworzonym schronieniem podatkowym” dla niektórych przedsiębiorstw. W orzeczeniu tym zezwolono państwom na oparcie obowiązku poboru podatku od sprzedaży wyłącznie na sprzedaży dokonywanej przez sprzedawcę na odległość w państwie lub w związku gospodarczym.

I tak, brama przeciwpowodziowa została otwarta

Obecnie, około 18 miesięcy po wydaniu orzeczenia w trybie prejudycjalnym, 42 stany i Waszyngton, D.C. mają przepisy dotyczące powiązań gospodarczych lub zasady wymagające od przedsiębiorstw pozapaństwowych o określonej wielkości sprzedaży w danym stanie rejestrowania, pobierania i odprowadzania podatku od sprzedaży oraz składania deklaracji podatkowych. Luizjana ma opodatkować sprzedaż na odległość do lipca 2020 roku, a Floryda i Missouri prawdopodobnie wkrótce pójdą w jej ślady.

Pięć pozostałych stanów – Alaska, Delaware, Montana, New Hampshire i Oregon – nie ma podatku od sprzedaży w całym stanie. Niemniej jednak samorządy lokalne na Alasce są zainteresowane wymaganiem od zdalnych detalistów pobierania i odprowadzania lokalnych podatków od sprzedaży.

Wszystko to ma na celu stwierdzenie, że jeśli Twoi klienci prowadzą działalność w zakresie sprzedaży, mogą już być odpowiedzialni za podatek od sprzedaży w państwach, w których dokonują sprzedaży, ale nie pobierają podatku od sprzedaży. A jeśli firma się rozrasta, obowiązki związane z pobieraniem podatku również mogą wzrosnąć.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Znaczenie progów ekonomicznych Nexus

Z wyjątkiem Kansas, wszystkie stanowe prawa lub zasady dotyczące powiązań gospodarczych stanowią wyjątek dla drobnych sprzedawców. W tym celu wszyscy oni ustanowili próg powiązań gospodarczych: Sprzedawaj poniżej tego progu, a nie masz obowiązku płacenia podatku od sprzedaży; sprzedawaj powyżej tego progu, a ty to robisz.

Progi różnią się w zależności od stanu i obejmują:

– 100.000 USD w sprzedaży (np. Massachusetts i Dakota Północna)

– 100.000 USD w sprzedaży i 200 transakcji (np. Connecticut)

– 100.000 USD w sprzedaży lub 200 transakcji (np. w Południowej Dakocie i Wisconsin)

– 150.000 dolarów w sprzedaży (np. Arizona)

– $250,000 w sprzedaży (np. Alabama)

– 500.000 USD w sprzedaży (np. Kalifornia i Teksas)

Należy pamiętać, że państwa uwzględniają różne transakcje w swoich progach; produkty dostarczane drogą elektroniczną, towary cyfrowe, sprzedaż zwolniona z podatku lub usługi powinny być uwzględniane przy obliczaniu progu w niektórych państwach, ale nie w innych. Niektóre państwa chcą, aby sprzedawcy detaliczni uwzględniali sprzedaż dokonywaną za pośrednictwem rynku, podczas gdy inne nie.

Jeśli Twoi klienci sprzedają do państw, w których nie pobierają podatku od sprzedaży, powinieneś sprawdzić, czy sprzedaż w tych państwach przekroczyła próg nexusu ekonomicznego. Jeśli tak, to być może w jednym lub kilku stanach stworzyli oni obowiązek poboru podatku od sprzedaży. Jako zaufany doradca podatkowy możesz pomóc im w ustaleniu kolejnego kroku.

Znaczenie śledzenia sprzedaży

Jeśli nie przekroczyłeś progu ekonomicznego nexusu, ale prowadzisz sprzedaż do państw, w których nie zbierasz pieniędzy, ważne jest, aby ściśle monitorować sprzedaż w tych państwach. W niektórych stanach musisz zarejestrować się w urzędzie podatkowym i zacząć pobierać podatek od sprzedaży, gdy tylko przekroczysz próg. Podobnie jak w innych stanach, podatek musi być naliczany przy następnej sprzedaży. Wygląda na to, że musisz zarejestrować się w urzędzie podatkowym przed wystawieniem następnej faktury po przekroczeniu progu w następujących stanach:

– Arkansas

– Kalifornia

– Connecticut

– Dystrykt Kolumbia

– Gruzja

– Idaho

– Indiana

– Kentucky

– Maine

– Mississippi

– Dakota Południowa

– Utah

– Wyoming

W Ohio, musisz się zarejestrować dzień po przekroczeniu progu. Pozostałe stany dają ci trochę więcej czasu: 30, 60, lub 90 dni po przekroczeniu progu, do następnego kwartału, lub do 1 stycznia następnego roku.

Czy powyższe państwa naprawdę oczekują, że przedsiębiorstwa zarejestrują się tak szybko po przekroczeniu swojego progu ekonomicznego nexusu? Co zrobią, jeśli tego nie zrobią? Nie wiem.

Wiem, że polityka ta zdaje się sugerować, iż państwa oczekują od przedsiębiorstw ścisłego monitorowania sprzedaży do wszystkich państw. I wiem, że są chętne do pobierania podatków od sprzedaży na odległość.

Państwa traktują te sprawy poważnie. Nie przejmowałyby się tworzeniem progów, gdyby to nie miało znaczenia.

Powiązane artykuły

4 Podstawy rejestracji podatku od sprzedaży

Jak wygląda rejestracja świadectwa zwolnienia