Czy masz strategię ciągłego doskonalenia?

W związku z tempem zmian zachodzących w zawodzie księgowego, firmy potrzebują strategii, która pozwoli im skupić się na ciągłym doskonaleniu procesów tworzących wartość dla klientów i pomagających utrzymać odpowiedniość i rentowność w obliczu zakłóceń.

Jednym z najważniejszych filarów Lean Six Sigma jest ciągłe doskonalenie. Jego definicja może wydawać się oczywista, ale ciągłe doskonalenie nie jest tylko wzniosłym dążeniem. Jest to aktywna, celowa praktyka, ale co wchodzi w skład strategii ciągłego doskonalenia? Zidentyfikowaliśmy trzy kluczowe elementy:

1. A Punkt Osoba

Kto jest agentem zmiany wewnątrz firmy i czy ma narzędzia, których potrzebuje, aby skutecznie skupić się na ciągłym doskonaleniu Często firmy popełniają błąd, oczekując postępów w inicjatywach zmian bez wyznaczania osoby, która prowadziłaby działania na rzecz ciągłego doskonalenia.

Powoduje to stagnację, ponieważ projekty cierpią na brak kierunku i ułatwień. Posiadanie “Przywództwa Ciągłego Doskonalenia” jest najlepszym sposobem na zapewnienie niezbędnego ukierunkowania i odpowiedzialności.

Lider Ciągłego Doskonalenia Twojej firmy może być menedżerem lub partnerem na poziomie CPA, ale może być również innym członkiem Twojego zespołu, który ma pasję do doskonalenia procesów i prowadzenia zmian. Aby odnieść sukces w tej roli, konieczne jest posiadanie odpowiednich umiejętności i narzędzi.

Certyfikacja Lean Six Sigma CPA Green Belt uczy przełomowych strategii doskonalenia procesów, w tym strategii Lean, zarządzania projektami i przepływu pracy, które zostały udowodnione w celu poprawy wydajności firmy.

2. A Community of Peers

Gdzie nauczysz się najlepszych praktyk i jak uniknąć częstych pułapek? Poruszanie się po falach zmian w Twojej firmie może czuć się odizolowane, a pozostawanie z prądem coraz bardziej przypomina pracę na pełny etat, szczególnie dla tych, którzy próbują iść na to sami.

Społeczność rówieśników może przenieść Twoją firmę na wyższy poziom, zapewniając benchmarking, odkrywając rozwiązania problemów, identyfikując nowe narzędzia, współpracując z dostawcami rozwiązań, dzieląc się pomysłami i rozliczając się wzajemnie. Przy dzisiejszym tempie zmian, Twoja firma nie może na nowo odkryć koła za każdym razem, gdy przechodzisz przez projekt doskonalenia procesów.

3. Perspektywa zewnętrzna

Skąd będziesz wiedział, że jesteś na właściwej drodze? Liderzy firm często wracają z konferencji z nowymi pomysłami i entuzjazmem. O ile motywacja do doskonalenia procesów i zyskowności jest prawdziwa, o tyle wprowadzanie tych pomysłów w życie jest często trudniejsze, niż się wydaje na początku.

Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy pracujesz w ramach projektu doskonalenia procesów Lean Six Sigma, czy też masz kilku pod ręką, współpraca z zewnętrznym konsultantem może pomóc przyspieszyć ciągłe doskonalenie w Twojej firmie i zapewnić, że jesteś na właściwej drodze.

Wniosek

Jeśli rozważasz strategię ciągłego doskonalenia swojej firmy, pamiętaj, że nie dotyczy ona wyłącznie usług z zakresu zgodności z przepisami. Twoja firma może wyeliminować kroki bez wartości dodanej, poprawić przepływ pracy i wbudować jakość w procesy w całej firmie. Tempo zmian nigdy się nie zatrzymuje, a zaangażowanie w ciągłe doskonalenie również nie powinno się ograniczać.

Oryginalny artykuł pojawił się na blogu Boomer Bulletin.

Powiązane artykuły

Jak planujesz swoją przyszłość?

Jaka jest właściwa strategia rozwoju dla Twojej firmy?