Czy powinieneś wysłać jakieś prace podatkowe do Indii?

przez Ken Berry

â Czy masz problem z zatrudnieniem wystarczającej liczby pracowników do wykonania wszystkich swoich deklaracji podatkowych? Zastanów się nad zleceniem części tego przelewu do Indii.

Wysyłka za granicę nie jest niczym nowym. Producenci i przedsiębiorstwa z innych branż produkcyjnych tradycyjnie korzystają z tej alternatywy, aby utrzymać koszty na niskim poziomie. Rozwiązywanie problemów i inne kwestie technologiczne związane z urządzeniami elektronicznymi są często wyhodowane z zasobów zagranicznych. Obecnie praktycy, którzy świadczą profesjonalne usługi zamiast towarów, podchwytują ten trend.

Jednym z CPA, który z powodzeniem przeszedł na outsourcing pracy podatkowej jest Patricia Bell Harik, która kieruje działem podatkowym w Zdonku & Wolowicz w Torrance w Kalifornii. Harik w dużej mierze polega na ubiorze z bezpieczną stroną internetową w Bostonie, Massachusetts. Indyjska firma pomaga jej w przygotowywaniu głównie indywidualnych zeznań podatkowych, jak również niektórych deklaracji korporacyjnych i partnerskich. Naturalnie, zewnętrzne obciążenie pracą wzrasta w trakcie sezonu rozliczeniowego.

«To jest bajeczne», mówi Harik. «Pięć lat temu zmuszono nas do tego, bo nie mogliśmy znaleźć żadnych pracowników. Więc zaczęliśmy z potrzeby.» Pracuje z łącznikiem w Indiach, który pomaga koordynować rozliczenia podatkowe z wykorzystaniem danych elektronicznych. Wszyscy pracownicy są biegłymi księgowymi, którzy zostali przeszkoleni w zakresie przestrzegania amerykańskich przepisów podatkowych.

Harik zauważa, że oszczędność kosztów jest główną zaletą. Podążając drogą outsourcingu, nie musi płacić zwyczajowych świadczeń, ubezpieczenia i innych kosztów ogólnych związanych z pracownikami wewnętrznymi. «To jak leasing pracowniczy na mniejszym poziomie», mówi Harik.

Opcja ta mogłaby spodobać się innym firmom CPA w Stanach Zjednoczonych, ale proponowane przepisy oferujące ulgi podatkowe dla przedsiębiorstw zatrudniających pracowników na miejscu mogą mieć wpływ na outsourcing do Indii. W szczególności tak zwana «Bring Jobs Home Act», sponsorowana przez senatorów Debbie Stabenow (D-Michigan) i Sherroda Browna (D-Ohio), ma na celu przede wszystkim sektor produkcyjny i zakazuje odliczeń z tytułu kosztów przeniesienia działalności za granicę. Projekt ustawy został właśnie odrzucony w Senacie w głosowaniu 56-42 lipca. W miarę zbliżania się Dnia Wyborów, będziemy prawdopodobnie świadkami ponownych prób uchwalenia tej lub podobnej ustawy.

Artykuły pokrewne:

  • Chiny Cele Outsourcing
  • Niedobór księgowy zwiększa Outsourcing