Czy przekazy pieniężne z tytułu sprzedaży w czasie rzeczywistym mogą być rzeczywistością?

Na przykład, spójrzmy na plan przekazów pieniężnych w Massachusetts.Massachusetts opublikowało niedawno projekt budżetu stanu na rok 2021, który zawiera plan gubernatora Charliego Bakera, wymagający od przedsiębiorstw codziennego odprowadzania podatku od sprzedaży z transakcji cyfrowych.

Dwuetapowy plan będzie miał zastosowanie do elektronicznego podatku od sprzedaży i użytkowania, lokalnego podatku od posiłków opcjonalnych oraz podatku od zajmowania pomieszczeń i ma wejść w życie 1 lipca 2023 r.

Jak zmodernizować podatek od sprzedaży – plan magistra

Faza pierwsza planu Massachusetts będzie wymagała od dużych przedsiębiorstw zwrotu podatku od sprzedaży pobranego w pierwszych trzech tygodniach miesiąca w czwartym tygodniu, a nie do 20. dnia miesiąca. Dotyczy to sprzedawców, których całkowita odpowiedzialność w ciągu ostatnich 12 miesięcy wynosi ponad 100.000 USD.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Faza druga będzie wymagała od wszystkich detalistów i zewnętrznych podmiotów przetwarzających płatności (np. firm obsługujących karty kredytowe) codziennego odprowadzania podatku od transakcji elektronicznych. Zgodnie z tym planem, przetwórcy płatności będą składać miesięczne raporty każdemu sprzedawcy, określające podatek należny państwu od każdej sprzedaży.

Ponadto podmioty zajmujące się przetwarzaniem płatności składałyby miesięczne raporty w Departamencie Dochodów Państwa, określające płatności, które zostały dokonane na rzecz każdego sprzedawcy w ciągu miesiąca oraz kwotę podatku zapłaconego na rzecz państwa w imieniu przedsiębiorstwa.

Jak sprawić, aby podatek od sprzedaży w czasie rzeczywistym stał się rzeczywistością?

Propozycja Massachusetts nie jest pierwszą w Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości jest to trzeci raz, kiedy stan dąży do szybszych przekazów podatku od sprzedaży od 2015 roku, a podobne propozycje pojawiły się w Connecticut, Nebrasce, Nowym Jorku i Portoryko.

Choć możemy się spodziewać, że wiele stanów będzie uważnie obserwować, jak przebiegają działania Massachusetts, to jednak zanim przekazy pieniężne w czasie rzeczywistym staną się rzeczywistością w Stanach Zjednoczonych, trzeba będzie przezwyciężyć wiele wyzwań, takich jak luki komunikacyjne, ograniczenia zasobów i nieodpowiednia technologia. Mówiąc dokładniej:

1. Luki w komunikacji między przedsiębiorstwami a podmiotami przetwarzającymi płatności

Zgodnie z zasadami określonymi we wniosku podmioty dokonujące płatności będą zobowiązane do umorzenia podatku od sprzedaży w imieniu sprzedawców. Aby jednak skutecznie to zrobić, podmioty dokonujące płatności będą musiały wiedzieć, jaka część każdej sprzedaży jest opodatkowana, a informacje te muszą pochodzić bezpośrednio od sprzedającego. Obecnie bardzo niewielu sprzedawców dostarcza przetwórcom płatności informacje o podziale ich sprzedaży elektronicznej.

Podczas gdy podział danych dotyczących sprzedaży elektronicznej jest najprawdopodobniej dostępny dla większości przedsiębiorstw, przetrawianie i przesyłanie danych do procesorów płatności będzie wymagało czasu, pieniędzy i zasobów technologicznych. Bez wiarygodnych informacji o sprzedaży pochodzących od sprzedawców prawie niemożliwe byłoby przekazanie przez podmioty przetwarzające płatności prawidłowej kwoty podatku, a dla państwa bardzo trudne byłoby wyegzekwowanie odpowiedzialności od podmiotu przetwarzającego płatności.

2. Ograniczenia zasobów wśród przedsiębiorstw

Sukces propozycji Massachusetts zakłada, że każda firma, która osiągnie określony przez stan próg, dysponuje zasobami pozwalającymi na przeprowadzenie procesu, który obecnie odbywa się raz w miesiącu i realizuje go codziennie. W prawie każdym stanie termin płatności za zwroty przypada na 20. dnia każdego miesiąca, przede wszystkim dlatego, że przedsiębiorstwa potrzebują takiej ilości czasu na zamknięcie ksiąg.

Dodatkowo, wiele firm nie zdaje sobie sprawy z tego, ile podatków pobrały do momentu zamknięcia ksiąg w skali miesiąca. Kolejnym czynnikiem, który trzeba będzie wziąć pod uwagę, jest płynność sprzedaży.

Na przykład, jeśli kupujący dokonuje zakupu we wtorek i zwraca go w następny poniedziałek, sprzedający jest zobowiązany do zwrotu podatku od tego zakupu. W obecnym stanie rzeczy firmy często mają możliwość załatwienia zwrotu podatku od sprzedaży pobranego za deklaracje, ponieważ transakcje na ogół mają miejsce w ciągu tego samego miesiąca i mogą dokonać korekt przed przekazaniem podatku do stanu.

Ponadto, przedsiębiorstwa pozostaną odpowiedzialne za wypełnianie i dokładność podatku od sprzedaży czekowej i gotówkowej. Dla wielu przedsiębiorstw przestrzeganie przekazów pieniężnych w czasie rzeczywistym oznaczałoby konieczność całkowitej reorganizacji procesów sprawozdawczych i technologii, co kosztowałoby je czas i pieniądze.

3. Państwowe agencje ds. dochodów muszą przyspieszyć przyjęcie technologii

Przedsiębiorstwa będą musiały zmagać się nie tylko z wydatkami i trudnościami w przygotowaniu swoich systemów do przekazów pieniężnych w czasie rzeczywistym, ale także z państwowymi agencjami podatkowymi. Aby agencje państwowe mogły przyjmować codzienne przekazy pieniężne z tysięcy źródeł i przyporządkowywać każdy przekaz do odpowiedniego konta, będą zmuszone do znacznych inwestycji w technologię i zasoby ludzkie, aby nadążyć za zwiększonym zapotrzebowaniem.

Ponadto, pod koniec miesiąca, agencja podatkowa musi być w stanie zaakceptować deklarację od detalisty i dopasować informacje o sprzedaży na deklaracji do przekazów z wielu źródeł. Gdy państwa i przedsiębiorstwa pokonają każdą z tych przeszkód, rezultatem jest szybszy czas dokonywania przekazów, ale wciąż brak jest poprawy w zakresie dokładności obliczeń podatkowych.

Wniosek

Aby przekazy pieniężne z tytułu podatku od sprzedaży w czasie rzeczywistym stały się opłacalne w Stanach Zjednoczonych, rządy będą musiały zapewnić istotne wskazówki dla przedsiębiorstw i procesorów płatności, aby zapewnić im jasne zrozumienie nowych wymogów. Państwa będą również musiały współpracować z sektorem prywatnym, aby pomóc przedsiębiorstwom, które nie posiadają środków do przestrzegania i zarządzania zgodnością w czasie rzeczywistym.

W ostatecznym rozrachunku być może najtrudniejszym wyzwaniem, przed którym stoją obie strony, jest posiadanie technologii umożliwiającej sprostanie częstszemu zapotrzebowaniu na przekazy pieniężne, co jest czymś, co państwa i przedsiębiorstwa będą musiały uzgodnić, aby tego typu regulacje działały.

Powiązane artykuły

Reguły Market Facilitator Hit Georgia

Co to jest usprawniony podatek od sprzedaży i dlaczego to ma znaczenie