Czy sądy podejmą wysiłki w celu uzyskania licencji od osób przygotowujących się do nałożenia podatku IRS?

Przez personel KsięgowościWEB

IRS jest przekonany, że jego inicjatywy mające na celu zwiększenie regulacji prawnych dla podmiotów przygotowujących podatki zostaną uznane za legalne, pomimo wyzwań ze strony przeciwników.

W zeszłym tygodniu Doug Shulman, komisarz IRS, stwierdził, że nowe wymogi są wdrażane ostrożnie i “pomogą wydymać pozbawionych skrupułów przygotowawców”. Przepisy, o których mowa, nakładałyby na niektórych przygotowujących obowiązek zdania nowego testu kompetencji i ukończenia piętnastu godzin kształcenia rocznie.

“Jestem przekonany, że wszystko, co robimy, nie tylko będzie postrzegane jako legalne, ale co ważniejsze, wszystko, co robimy, jak sądzę, przyniesie korzyści Amerykanom”, powiedział Shulman w National Press Club 5 kwietnia.

“To niewielka liczba ludzi, którzy nie mają skrupułów, ale to są ludzie, na których musimy się skupić, aby podatnicy byli dobrze traktowani”, powiedział Shulman. A ponieważ około 60% podatników korzysta obecnie z usług płatnych przygotowawców, kwestia ta jest istotna.

Zgodnie ze statutem pozwalającym Departamentowi Skarbu na regulowanie pracy przedstawicieli, którzy stają przed nim, IRS twierdzi, że ma prawo do realizacji swoich inicjatyw. “IRS zawsze twierdził, a sądy zawsze podtrzymywały prawo do decydowania o tym, kto występuje przed nim”, powiedział Sheldon Cohen, były komisarz IRS. W wywiadzie z The Wall Street Journal , Cohen powiedział, że sądy będą przychylne temu argumentowi.

Ale Dan Alban, adwokat w Instytucie Sprawiedliwości, mówi, że IRS próbuje przejąć uprawnienia do udzielania licencji podmiotom przygotowującym podatki, których Kongres nie udzielił. Stwierdził, że przepisy “rozszerzają uprawnienia [IRS] poza wszystko, na co zezwala statut.”

Patricia Thompson, przewodnicząca Komitetu Wykonawczego ds. Podatków AICPA, powiedziała członkom podkomitetu House Ways and Means Oversight podczas przesłuchania w dniu 28 lipca, że “American Institute of Certified Public Accountants (AICPA) wspiera program IRS, w jego obecnej formie, mający na celu regulację podmiotów sporządzających zeznania podatkowe. Uważamy, że IRS należy pochwalić za wysiłki włożone we wdrożenie programu dla osób sporządzających zeznania podatkowe”. Thompson powiedział. “Wysłuchali obaw i sugestii zainteresowanych stron i zrobili to dobrze.”

Thompson powiedział podkomitetowi”, AICPA popiera następujące elementy programu regulacyjnego IRS:

  • Rejestracja płatnych osób sporządzających zeznania podatkowe i nadawanie im unikalnych numerów identyfikacji podatkowej.
  • Rozszerzenie etycznego parasola okólnika IRS 230 o wszystkie płatne podmioty przygotowujące podatek dochodowy.
  • Stworzenie konstrukcji kształcenia ustawicznego ukierunkowanej na “niezarejestrowanych” przygotowawców.
  • Wdrożenie badania podstawowego formularza 1040 jako warunku uzyskania statusu “zarejestrowanego podatnika sporządzającego zeznanie podatkowe”.

Jednakże wiceprezes AICPA Ed Karl powiedział, że chociaż uważa, iż inicjatywy IRS przynoszą korzyści rządowi i społeczeństwu, może zrozumieć opór niektórych przygotowujących.

Aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach określonych przez IRS, zapoznaj się z Przeglądem przepisów IRS dotyczących przygotowania zwrotu.

Artykuły pokrewne:

  • Opłaty sądowe IRS z “Power Grab” w nowych przepisach dotyczących przygotowania podatkowego
  • Badanie kompetencji osób przygotowujących zeznania podatkowe w ramach IRS