Czy śmiech jest najlepszym lekarstwem dla twojej firmy?

“Słyszałeś o tej o…?”

Jak mówi stare przysłowie: “Śmiech jest najlepszym lekarstwem”, a jak się okazuje, może być również jednym z kluczy do sukcesu w pracy, jak wynika z niedawnej ankiety przeprowadzonej przez Accountemps.

“Poczucie humoru może wzmocnić nastroje i poprawić relacje między kolegami”, powiedział Mike Steinitz, dyrektor wykonawczy Accountemps w oświadczeniu pisemnym. “Tworzenie pozytywnego i przyjaznego środowiska pracy może prowadzić do wyższego poziomu zaangażowania i produktywności pracowników”.

Sondaż ujawnił, że 78 procent dyrektorów finansowych stwierdziło, że poczucie humoru pracownika jest dla niego co najmniej w pewnym stopniu ważne i wpisuje się w kulturę firmy, a 22 procent szefów twierdzi, że humor jest bardzo ważny.

“Nie wszystkie sprawy biznesowe są śmieszne, ale odrobina lewatywności może przejść długą drogę, szczególnie jeśli chodzi o rozładowanie napięcia lub odzyskanie sił po drobnym nieszczęściu”, dodał Steinitz. “Nie ma nic lepszego od żartu, niż dać ludziom spokój.”

Accountemps oferuje następujące pięć zasad skutecznego wykorzystania humoru w Twojej firmie:

1. Pokaż swoją osobowość. Przy odpowiednim zastosowaniu, humor może pomóc w budowaniu relacji z kolegami.Rozmowa kwalifikacyjna w sprawie nowej pracy? Rozważ tkanie w pewnym dowcipie, aby zbudować chemię z menedżerem ds. rekrutacji i pokazać, że jesteś przystępny – to cecha dobrego lidera. Jako dodatkowy bonus, może on pomóc w złagodzeniu nerwowych nerwów.

2. Weź pod uwagę okoliczności. Komedianci wiedzą, że czas jest wszystkim.Podczas gdy trzepotanie lub dwa mogą pomóc w rozproszeniu stresujących sytuacji, pękanie jednej linijki podczas poważnego spotkania jest niepożądanym czynnikiem rozpraszającym.

3. Użyj właściwego medium. Bądź ostrożny, gdy używasz humoru w e-mailu lub wiadomości błyskawicznej – może on spaść płasko lub zostać źle zinterpretowany, ponieważ odbiorca nie widzi twojej twarzy lub nie słyszy tonu twojego głosu.

4. Śmiej się z nich, nie z nich. Nigdy nie używaj humoru kosztem innych i uważaj na sarkastyczne lub poniżające komentarze, które mogą być odrażające lub obraźliwe.Żartowanie sobie z siebie jest bezpieczniejsze; pokazuje, że jesteś samoświadomy i nie bierzesz siebie zbyt poważnie.

5. Trzymaj go w klasie G. Trzymać z dala od niewłaściwych lub negatywnych uwag, które mogłyby sprawić, że ktoś poczuje się niekomfortowo. Jeśli nie jesteś pewien, jak twój dowcip może być odebrany, zachowaj go dla siebie.