Czy szef IRS, John Koskinen, powinien być przesłuchiwany?

Do tej pory zapewne czytaliście lub słyszeliście, że Republikanie w Komisji Nadzoru Izby i Reform Rządowych wprowadzili wczoraj rezolucję o rozpoczęciu postępowania w sprawie impeachmentu przeciwko komisarzowi IRS Johnowi Koskinenowi.

Więc, co wszyscy o tym sądzą? Czy naprawdę myślisz, że Koskinen zostanie usunięty z urzędu? Czy uważasz, że on powinien zostać usunięty z urzędu? powinien zostać usunięty z urzędu?

Koskinen, były niewykonawczy prezes Freddie Mac, został pod koniec 2013 roku wykorzystany przez prezydenta Obamę do przejęcia kontroli nad IRS z powodu jego zdolności do wyprowadzenia organizacji z kryzysu. Podczas swojej kadencji we Freddie Mac, od 2008 do 2011 roku, pomagał firmie zajmującej się finansowaniem kredytów hipotecznych wyjść z kryzysu finansowego po tym, jak została przejęta przez rząd we wrześniu 2008 roku.

Tym razem Koskinen musiał odbudować wizerunek i zaufanie społeczeństwa do IRS, agencji, która zaledwie kilka miesięcy wcześniej przyznała się do niewłaściwego kontrolowania Tea Party i innych konserwatywnych ugrupowań, które ubiegały się o status zwolnionego z podatku podczas wyborów prezydenckich w 2012 roku.

Ale podczas jego prawie dwóch lat u steru IRS, Koskinen âfailed do wykonania kongresowo wydane wezwanie do sądu, dokumenty zostały zniszczone na jego zegarek, a opinia publiczna była konsekwentnie wprowadzana w błąd, â» powiedział przewodniczący Komitetu Nadzoru Izby Jason Chaffetz (R-UT).

âImpeachment jest odpowiednim narzędziem do przywrócenia zaufania publicznego do IRS i ochrony interesów instytucjonalnych Kongresu, â» kontynuował Chaffetz. âThis action will demonstrate to the American people that the IRS is under repair and signal that Executive Branch officials who violate the public trust will be held accountable.â»

Uchwała zawiera następujące cztery artykuły impeachmentu:

  1. John Andrew Koskinen, w swoim postępowaniu jako komisarz Służby Skarbowej, zaangażował się w schemat postępowania, który jest niezgodny z jego obowiązkami jako oficera Stanów Zjednoczonych.
  2. John Andrew Koskinen zaangażował się w schemat oszustwa, który pokazuje jego niezdolność do pełnienia funkcji komisarza Urzędu Skarbowego. Komisarz Koskinen złożył szereg fałszywych i wprowadzających w błąd oświadczeń przed Kongresem, wbrew swojej przysiędze mówienia prawdy.
  3. John Andrew Koskinen, przez cały okres swojego urzędowania jako komisarz Służby Skarbowej, zachowywał się w sposób niezgodny z zaufaniem, jakim obdarzono go jako urzędnika Stanów Zjednoczonych.
  4. John Andrew Koskinen nie działał kompetentnie i szczerze, nadzorując dochodzenie w sprawie wewnętrznych usług skarbowych skierowanych do Amerykanów ze względu na ich przynależność polityczną.

Zgodnie z opublikowanymi raportami, IRS stwierdził w oświadczeniu: âSS energicznie kwestionuje zarzuty zawarte w rezolucji. W pełni współpracowaliśmy ze wszystkimi dochodzeniami.â»

Departament Sprawiedliwości USA zakończył dochodzenie w sprawie skandalu w zeszłym tygodniu i w liście do członków Kongresu powiedział, że nie będzie żadnych zarzutów przeciwko Lois Lerner, byłej szefowej działu organizacji zwolnionych z podatku IRS, która była w centrum kontrowersji, ani nikomu innemu w agencji.

Jeśli uchwała o impeachmencie zostanie przyjęta zwykłą większością głosów w Izbie, Koskinen zostanie poddany procesowi przed członkami Senatu, zgodnie z artykułem US News and World Report . Jeśli zostanie skazany, zostanie usunięty ze swojego stanowiska i może zostać zdyskwalifikowany z pełnienia przyszłego urzędu federalnego.

Więc uważasz, że John Koskinen powinien zostać oczyszczony z zarzutów? Wyślij odpowiedź poniżej i daj nam znać o swoich przemyśleniach.