Czy Twoi klienci dostają więcej, niż się spodziewali?

Istnieje wiele różnych poziomów usług, które mogą być świadczone na rzecz naszych klientów – od minimum do dobrej wymiany, aż po dawanie więcej niż klient oczekiwał, a to ostatnie, dodam z pośpiechem, nie oznacza, oddawania darmowej usługi. W rzeczywistości, to po prostu nie docenia pracy pod względem tego, jak jest postrzegana przez klienta. Jeśli praktyka kosztuje mniej niż inni, musi być ku temu powód, – jest to proces myślowy wielu klientów.

Co oznacza «dawanie więcej niż się spodziewasz», to coś, co pokazuje, że praktyka wyszła poza klienta.

Przykładem może być CPA, która, dostarczając swoim klientom środki finansowe, umieściła ostatnie dwanaście miesięcy na miesięcznym wykresie, tak aby właściciel firmy miał wgląd w to, jak funkcjonuje jego firma. Było to oczywiście nieoczekiwane i tym samym odróżniało ją od innych w tym zawodzie.

Upewnij się, że Twoje podstawowe usługi są oczywiście na najwyższym poziomie, ponieważ nie możesz dać więcej niż się spodziewałeś, jeśli sama główna usługa nie jest na bardzo wysokim poziomie.

Innym przykładem jest CPA, z którym pracowałem, a który regularnie wysyłał klientom artykuły lub linki do znanych im postów, które bezpośrednio dotyczyły ich działalności lub bieżącej sytuacji.

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś «więcej niż oczekiwany poziom usług» od firm, z którymi robiłeś interesy?

Przykłady spoza zawodu to:

a) włoska restauracja, która regularnie oddawałaby swoim klientom małe słoiczki z cenioną oliwą z oliwek do zabrania do domu;

b) bardzo zapracowany gabinet chiropraktyki, którego opiekunowie mieli problemy ze znalezieniem parkingu, który zapewniał dozorcę w najbardziej ruchliwych godzinach dnia! Albo;

c) firma taksówkarska, której właściciel, kazał każdemu z kierowców przekazać swoim pasażerom hot spoty w okolicy.

Prawdziwe piękno dostarczania klientom wyższego niż oczekiwany poziomu usług – jest to, że daje im to coś do rozmowy. Nikt nie mówi o odpowiedniej obsłudze, ani o tym, za co zapłacił. Bycie przyjaznym, szybkim, oszczędzanie dolarów podatkowych klienta itp. są oczekiwane przez klientów – to jest to, co powinni dostać od każdej praktyki. Pewnie, gdyby zostali o to poproszeni, prawdopodobnie poleciliby tę praktykę, ale ty chcesz wyjść ponad to, by dać swoim klientom coś do dzielenia się z innymi, bez żadnych podpowiedzi!

Jak wyjść ponad to dla swoich klientów?