Czy Twoi klienci nie wykorzystują Cię wystarczająco?

Być może masz klientów, którzy są naprawdę dobrzy w prowadzeniu swojej działalności, ale muszą poświęcać dużo czasu na zarządzanie swoimi codziennymi finansami. Prawdopodobnie uiszczą opłatę, jeśli ktoś wyjaśni korzyści i zdejmie je z ich talerza.

Spójrz na to w inny sposób: Twoja praktyka księgowa zapewnia tradycyjne usługi podatkowe i ewentualnie doradcze. Twoi klienci są z Tobą zachwyceni, ale kto ma dla nich oko na wielki obraz sytuacji? Zazwyczaj to oni i prawdopodobnie uważają to za obowiązek. To właśnie tutaj mógłbyś wejść, gdyby tylko wiedzieli, że możesz pomóc.

Co wiesz o biurach rodzinnych?

Poważnie zamożni ludzie często nie dbają o własne, codzienne finanse. Mają ludzi. Podczas gdy kupują firmy lub prowadzą swoje imperia, za kulisami często zajmuje się nimi biuro rodzinne.

Chociaż brzmi to jak mały obszar poza pokojem rodzinnym w ich domu, to w rzeczywistości jest to zespół wynajęty przez klienta, aby zapewnić księgowość, prawne i finansowe doświadczenie usług, które większość normalnych ludzi zebrać i monitorować w sposób swobodny.

Biura rodzinne są zorganizowane w czterech warstwach, najwyższa transza obsługuje inwestycje klienta, wraz z zarządzaniem jego twardymi aktywami, takimi jak nieruchomości. Rodzina płaci stałą miesięczną opłatę i otrzymuje miesięczne raporty z działalności. Kluczowym punktem sprzedaży jest powierniczy charakter porady; czy jest ona dobrze znana?

Przejdźmy do Tier 3: oferują doradztwo inwestycyjne, sprzedają produkty i trzymają się z dala od takich obszarów jak zarządzanie nieruchomościami. Oto najbardziej interesujący punkt: Firmy księgowe są jednym z typowych dostawców na tym poziomie.

Czy to tylko fantazja?

Czy mógłbyś zaoferować część lub całość usług biura rodzinnego niektórym z Twoich klientów? CPA były historycznie postrzegane jako powiernicy. Co mógłby Pan zrobić dla swoich klientów?

  • Planowanie finansowe. To naturalne dopasowanie. Wiele CPA zdobywa certyfikaty w tej kategorii. Budżetowanie jest kolejnym oczywistym dopasowaniem.
  • Płatność rachunków – Twój klient jest właścicielem więcej niż jednego domu. Za każdą lokalizację należy zapłacić podatek od nieruchomości i rachunki za media. Twój klient dużo podróżuje. Twoja firma może otrzymywać rachunki i obsługiwać płatności rachunków niezwłocznie dla swojego klienta.
  • Zarządzanie inwestycjami – Może to być śliskie zbocze, jeśli wybierasz wśród funduszy inwestycyjnych i otrzymujesz różne wypłaty w zależności od wyboru. Robo Advisors są szeroko dostępne, charakteryzują się portfelami zbudowanymi z Exchange Traded Funds (ETF), opcją niskiego kosztu i okresowym zrównoważeniem. Wymagana jest licencja na świadczenie usług doradztwa inwestycyjnego.
  • Rodzinna edukacja finansowa – Ktoś musi nauczyć następne pokolenie, jak obchodzić się z pieniędzmi. Jako główny dostawca porad podatkowych dla rodziny, jest to kolejny dobry wybór.
  • Charytatywna działalność charytatywna – Jesteś w stanie zaoferować doradztwo w zakresie zakładania fundacji lub funduszu doradczego dla darczyńców, jeśli sumy są mniejsze. Pozwala to klientom odkładać pieniądze na cele charytatywne, a jednocześnie planować większe, kapitałowe darowizny w ramach kampanii.
  • Planowanie sukcesji biznesowej – Kto zna wartość biznesu lepiej niż jego księgowy? W większości przypadków zdecydowana większość majątku właściciela firmy jest związana z biznesem. Następne pokolenie może (lub nie) zdecydować się na kontynuację rodzinnej spuścizny.
  • Planowanie nieruchomości – Rząd jest cichym partnerem twojego klienta. Kto wie o tym lepiej niż ich księgowy? Potrzebują twojej pomocy w zapewnieniu innym i zachowaniu bogactwa.

Czy jestem już biurem rodzinnym?

Prawdziwe biuro rodzinne zabiera z dnia na dzień ciężar zarządzania majątkiem i finansami osobistymi z barków bardzo bogatych. Właściciel firmy w Twojej okolicy prawdopodobnie nie mieści się w tej kategorii.

Można jednak połączyć kilka z wyżej wymienionych usług biura rodzinnego, w zależności od potrzeb, za stałą miesięczną opłatą lub za godzinę. Byłby to świetny sposób na pokazanie klientom, w jaki sposób można ułatwić im życie.