Czy Twoi klienci poleciliby Cię?

Jako księgowy profesjonalista, trwałe dochody, wzrost i praca, którą lubisz wykonywać pochodzi od lojalnych klientów i słowa.

To właśnie ci klienci są bardziej skłonni do zakupu dodatkowych usług, do akceptacji podwyżek cen i polecania swoich usług do swoich połączeń. Lojalni klienci nie są też znalezieni na wolności lub w pułapce – są rozwinięci.

W tym przypadku: Pamiętasz, że poleciłeś firmę kablową, która nie pojawiła się na czas w okienku umówionym? Albo kiedy szalałeś do przyjaciół, rodziny i kolegów o restauracji z przeciętną obsługą za dobrą cenę? Tak, ja też nie.

Budowanie lojalności wobec klientów nie opiera się na wynikach i szybkości działania. Mimo, że minimalny poziom usług jest niezbędny, możesz spełnić wszystkie ich oczekiwania i pozostać z niezadowolonym klientem szerzącym negatywne opinie o Twojej firmie.

Więc, co dokładnie sprawia, że klienci umieszczają pieczęć zatwierdzenia na twoich usługach? To bardzo nieuchwytne, trudne do oszacowania doświadczenie klienta.

W trakcie zaangażowania klienta, istnieje niezliczona ilość interakcji, które mogą być ulepszone w celu zmaksymalizowania doświadczenia klienta. Niektóre z tych interakcji rozpoczynają się jeszcze zanim się zorientujesz, że są klientem, poprzez Twoją obecność w sieci i reputację. Wszystkie z nich mają wpływ na uczucia klienta do Twoich usług i czy są one naprawdę zadowoleni z wyników i relacji.

Oto kilka wskazówek, które pomogą stworzyć wspaniałe wrażenia dla klienta:

1. Zadaj właściwe pytania. Zrozum, gdzie pojawiają się wspólne wyzwania i zapytaj swojego klienta bezpośrednio, jak sobie z nimi poradzić. Jak często chcą otrzymywać aktualizacje? Czy chcieliby przechodzić przez wszystkie pytania i prośby w określonym czasie? Jakie są ich preferencje dotyczące kontaktu? Dowiedz się, jak Twój klient lubi działać i dostosuj swoją pracę do jego potrzeb.

2. Słuchajcie, słuchajcie, słuchajcie. Klient mówi ci werbalnie lub poprzez mowę ciała i ton, co chce, a twoim zadaniem jest słuchać. Jeśli podczas rozmowy z klientem przebijają się przez papierkową robotę, być może mają coś bardziej pilnego do powiedzenia. Zapytaj ich o to. Małe błędy w komunikacji z klientem lub w ramach własnego zespołu mogą prowadzić do złych doświadczeń dla klienta.

3. Zbuduj swój związek. Twój klient jest czymś więcej niż tylko źródłem informacji, które należy wykorzystać, aby zakończyć jego zaangażowanie. Doceniają oni troskę i troskę, jaką masz o nich jako o innych ludzi, tak samo jak twoje zdolności techniczne. Poświęć czas na kontakt z klientem przez cały rok, poza coroczną pracą nad jego projektem.

4. Zwróć się o informację zwrotną. Zwracanie się bezpośrednio do klientów z prośbą o informację zwrotną jest najprostszym sposobem na zapewnienie, że wykonujesz dla nich najlepszą możliwą pracę. Jak możesz poprawić doświadczenia, które mają z Tobą lub Twoją firmą? Pamiętaj, że informacja zwrotna jest przydatna tylko wtedy, gdy coś z tym zrobisz. Daj swoim klientom znać, że ich słuchasz, dostosowując się do ich obaw i śledząc ich opinie.

Jednym z wyzwań, przed jakimi stoją CPA i firmy księgowe w związku z lojalnością klientów, jest wysoki koszt zmiany księgowego. Nikt nie jest podekscytowany przejściem lat historii finansowej, co oznacza, że niektórzy klienci mogą być z tobą nie dlatego, że kochają usługi lub doświadczenie, ale dlatego, że nie mogą być kłopotliwe, aby zmienić.

W tym pracowitym sezonie, pomyśl o wyzwaniach, przed którymi stanąłeś ty i twoi klienci oraz o tym, jakie części doświadczeń klienta można by poprawić, aby dodać twoją firmę do listy «polecanych» dostawców usług.

Aby uzyskać więcej pomysłów na zapewnienie wyjątkowego doświadczenia klienta, zdobądź trochę darmowego CPE i dostosuj się do naszego nadchodzącego webinaru w środę, 25 stycznia.