Czy Twoi klienci potrzebują księgowego Bitcoin Tax Accountant?

Czy jesteś wykształcony w złożonych kwestiach związanych z byciem księgowym Bitcoinów? Wielu z Twoich klientów handluje w tej i innych wirtualnych walutach i potrzebuje dobrej porady księgowej. To z kolei prowadzi do pytań o praktykę znaną jako rachunkowość potrójnej księgowości. Ten elementarz może pomóc Ci rozpocząć edukację na temat tego nowego zagadnienia podatkowego.

Co każdy księgowy Bitcoin musi wiedzieć o wirtualnej walucie

Wiele osób handlujących wirtualnymi walutami zakłada, że nie będą one opodatkowane. To się jednak zmienia. IRS przeprowadził udane bitwy z kilkoma wirtualnymi walutami, aby skłonić je do wydania swoich rekordów. Więcej udanych pozwów sądowych prawdopodobnie pojawi się w przyszłości. W rezultacie klienci, którzy nie zażądali zysków z Bitcoinów, wkrótce będą musieli to zrobić i zapłacić swoje podatki plus wysokie kary. Ogólnie rzecz biorąc, wirtualne waluty są traktowane jak akcje przez agencje podatkowe. Jest to generalnie najlepsze podejście dla księgowego podatkowego Bitcoin’a do czasu wyjaśnienia przez IRS.

W jaki sposób rachunkowość potrójna wpływa na Ciebie

Większość księgowych jest zaznajomiona z rachunkowością podwójnej księgowości, ponieważ jest ona intensywnie testowana zarówno na studiach, jak i na egzaminach CPA. Rachunkowość potrójnego zapisu idzie o krok dalej. Rachunkowość podwójnej księgowości uwzględnia zarówno zyski i straty, jak i rzeczywiste zmiany w majątku danej osoby. Rachunkowość potrójnego zapisu idzie o krok dalej, analizując zyski, straty i prawdopodobne przyszłe wyniki.

IRS nie wymaga obecnie potrójnego księgowania. Jest to jednak bardzo realna możliwość na przyszłość. Chociaż klienci nie mają w ręku gotówki na przyszłe zyski, w rzeczywistości zyskowne akcje są bardziej wartościowe niż te, które nie będą opłacalne w przyszłości. Nowoczesne algorytmy pozwalają na obliczenie tej potencjalnej przyszłej wartości, co może stanowić dodatkową warstwę złożoności dla księgowych zajmujących się klientami, którzy handlują wirtualnymi walutami.

Bitcoin i Wirtualne Waluty: Co klienci muszą wiedzieć

W chwili obecnej rachunkowość potrójnego zapisu nie jest konieczna do składania podatków, niezależnie od tego, czy Twoi klienci handlują Bitcoinem, czy nie. Ważne jest jednak to, że księgowi bezpośrednio pytają klientów o ich zaangażowanie w handel wirtualnymi walutami. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z procesów sądowych prowadzonych przeciwko tym firmom i niesłusznie uważa, że ich transakcje nie wpłyną na ich obraz podatkowy. Jest to okazja do edukowania swoich klientów i pomagania im w przygotowaniu się na przyszłość z nowymi formami waluty i wynikającymi z nich nowymi przepisami.

Księgowy musi nauczyć się o Bitcoinie, wirtualnej walucie i sposobach, w jaki zmieniają one amerykańskie finanse. Handel walutą, która nie ma fizycznego odpowiednika, jest rzeczywiście rewolucyjny. Wiele osób wchodzi na parter i stoi, aby osiągnąć ogromny zysk. To, jak ten zysk zostanie opodatkowany, będzie nieznanym terytorium. Chociaż IRS obecnie traktuje Bitcoin jako akcję dla wszystkich zamiarów i celów, to prawdopodobnie się zmieni. Wysokiej jakości usługi księgowe pomogą Twoim klientom przetrwać to i inne zmiany w nowoczesnym prawie finansowym.