Czy zapora ma pęknąć w chmurze?

«Zapora w chmurze zaraz pęknie, widzieliśmy już ten film», powiedział założyciel i dyrektor generalny Xero, Rod Drury, podczas inauguracji Xerocon 2017 w Austin – komentarz, który leży u podstaw tego, jak Xero postrzega przyszłość, ponieważ stosunkowo powolne przyjmowanie księgowości w chmurze w Stanach Zjednoczonych wkrótce osiągnie punkt zwrotny i szybko przyspieszy.

Jest to, że zmiana, która będzie poprzedzać znaczące przekształcenie oprogramowania księgowego z różnych przodu i tyłu oprogramowania biurowego są zastąpione przez bardziej całościowe połączenie oprogramowania dostępnego dla wszystkich zainteresowanych stron w ramach działalności od klienta do dyrektora finansowego. «Samodzielna księgowość nie jest już tylko rzeczą – jesteśmy gotowi» – powiedział.

Xerocon 2017 w Austin jest amerykańską częścią globalnego tournee Xero, a przesłanie Drury’ego jest takie, że zmiany, jakie widzieliśmy dotychczas w tym zawodzie, to dopiero początek.

Oczywiście ekosystem aplikacji będzie w tym kluczowy i wiele słyszeliśmy o tym, jak ważna dla Xero jest współpraca z tymi partnerami.W szczególności Drury zauważył, że «posiadanie stosu» nie jest po prostu w programie Xero – być może jest to komentarz do touted TSheets nabycia przez Intuit.

Mówiąc o swoim głównym rywalu, z perspektywy nie-USA, czasami trudno jest dostrzec w przeszłości dominację Intuita na rynku księgowym, ale globalna ekspansja Xero jest dość zaskakująca, ponieważ 1,2 miliona rachunków sprawia, że Xero jest dwa razy większy niż Intuit poza USA – i to od początku.

Dla samych księgowych i księgowych, spójrzmy na nową ofertę; produkt Xero HQ jest imponujący. Podstawowy produkt oferuje zręczne zarządzanie praktykami, raportowanie i dokumenty robocze z własnym ekosystemem zapewniającym automatyzację propozycji (Practice Ignition) i płatności (Plooto) i wiele innych.

To, co naprawdę wyróżnia Xerocon, to sam tłum. Xero przyciągnęło wielu prawdziwych entuzjastów, CPA i księgowych, których tu spotkałem, widzą siebie w relacjach z Xero, a nie tylko jako klientów.

Co należy obserwować

Drury mówił o szerszej współpracy pomiędzy dostawcami i mówił, że integracje z Intuitem nie odejdą od stołu – uwierzę, gdy to zobaczę, ale to ciekawa perspektywa.

Więcej z Xeroconu…