Czym jest zasada podatkowa “Owoc drzewa”?

Istnieje podstawowa zasada, że nie można uniknąć podatku od dochodu, który ma się prawo otrzymać, przypisując go komuś innemu bez uprzedniego zapłacenia podatku od tego dochodu. IRS określa to ograniczenie jako zasadę “owoców drzewa”.

Wynikało to ze sprawy, w której ojciec próbował przekazać część dochodów swojemu synowi bez uprzedniego zapłacenia od nich podatku. Strategia ta wydawała się dobrym pomysłem, ponieważ ojciec był opodatkowany w znacznie wyższej stawce niż syn.

Ale Sąd Najwyższy USA orzekł, że “owoc drzewa nie może spaść daleko od drzewa, na którym został wyhodowany”. Sąd miał na myśli, że po uzyskaniu dochodu nie można uniknąć podatku od niego, przenosząc go na inną osobę.

Na przykład, nie można przerzucić podatku na zwycięski los na loterię lub los na loterię poprzez oddanie całości lub części tego losu innej osobie po zwycięskim losowaniu. Aby przenieść podatek, musisz być w stanie wykazać, że dokonałeś prawidłowego przypisania całości lub części zanim stał się on wygranym losem.

Orzeczenie IRS pokazuje, w jaki sposób zwycięzca z powodzeniem zmienił dochód. Wydaje się, że Rudolph i Flavia były długoletnimi, niezamężnymi znajomymi, którzy mieszkali z jej rodzicami. Dochody Rudolpha pochodziły z okazjonalnej pracy fizycznej; Flavia z Pomocy Rodzinom z Dzieckiem Zależnym płaciła za dwoje dzieci z poprzedniego małżeństwa. Oboje zebrali wszystkie swoje skromne pieniądze, trzymając je w torebce, a ona wypłacała je w miarę potrzeb.

W ich szczęśliwy dzień, zrobili zakupy w sklepie spożywczym. Flavia dała mu trochę pieniędzy z torebki na zakup jedzenia i dodatkowe 2$ na kupno kuponu na loterię. Rudolph kupił artykuły spożywcze i bilet, który włożył do kieszeni płaszcza. Później, gdy dowiedział się, że posiada zwycięski kupon, dał go Flavii, która włożyła go do swojej torebki na przechowanie.

Potem sprawy się skomplikowały. Aby odebrać nagrodę, trzeba było podpisać odwrotną stronę biletu i przesłać go do Państwowej Komisji Loterii. Flavia podpisała go i poprosiła o podzielenie pierwszej raty równo między nią a Rudolfem. Parze powiedziano jednak, że regulamin komisji pozwolił na wypłatę wygranej tylko jednej osobie.

Aby obejść to postanowienie, podpisali oni umowę o równej własności, obowiązującą przed datą zakupu biletu, i wyznaczyli kierownika do przyjmowania i wypłacania płatności każdemu z nich. To porozumienie skłoniło IRS do rozważenia kwestii tajemniczej: Czy Rudolph, nabywca biletu, stał się odpowiedzialny za podatek od darowizn, ponieważ dokonał podarunku dla Flavii poprzez (1) przekazanie jej wygrywającego biletu, który miała zatrzymać w torebce, lub (2) podpisanie umowy?

Nie, zawarł IRS, biorąc pod uwagę szczególny scenariusz. Para zawsze gromadziła swoje fundusze na zakup artykułów pierwszej potrzeby i okazjonalnie biletów. Widzieli siebie jako właścicieli równorzędnych interesów w zwycięskim bilecie od czasu, gdy Flavia dała Rudolphowi 2 dolary na jego zakup.

Wszystko, co zrobili, to sformalizowali swoje wcześniejsze porozumienie, gdy podpisywali umowę; dokonali tego, ponieważ regulamin komisji zezwalał na płatność tylko jednej osobie.

Wynik: Brak obowiązku podatkowego od darowizn i Rudolph przeniósł połowę podatku z siebie na Flavię (wyrok 9217004).

Artykuły dodatkowe . Przypomnienie dla księgowych, którzy z zadowoleniem przyjęliby porady, jak ostrzec klientów przed taktykami, które obniżają podatki na ten rok, a nawet dają przewagę na następny rok: Wejdź do archiwum moich artykułów (ponad 160 i liczenie).

Bądź konkurencyjny z kolegami księgowymi, którzy zwracają się do artykułów, gdy, powiedzmy, odpowiadają klientom lub chcą pokazać klientom, jak zwinnie unikać pułapek, jednocześnie wykorzystując możliwości zmniejszenia, opóźnienia lub głębokiego sześć płatności znacznych kwot, które w przeciwnym razie puchną kasety IRS.

Pamiętaj również o artykułach, gdy starasz się budować rozpoznawalność nazwy, cel możliwy do osiągnięcia tylko poprzez wybór i wdrożenie strategii, które wyróżniają Cię od dzikiej konkurencji. Wykorzystaj artykuły do przygotowania rozmów z odbiorcami, takimi jak właściciele firm, inwestorzy i emeryci.