Decosimo nabywa Solvability, rządową firmę zajmującą się księgowością kontrahentów

Przez Franka Byrta

Południowo-wschodnia regionalna firma księgowa Decosimo przejęła Solvability, firmę z Huntsville w Alabamie, specjalizującą się w pracach księgowych i doradczych dla kontrahentów rządowych.

«W związku z koncentracją kontrahentów rządowych w Huntsville i rosnącą bazą klientów naszej regionalnej firmy w tej branży, ważne było dla nas, aby uzupełnić nasze tradycyjne usługi asekuracyjne i podatkowe o doradztwo w zakresie zgodności i specjalistyczne rozwiązania księgowe, których potrzebują te firmy, aby skutecznie działać i raportować o swoich federalnych umowach, powiedział Ken Conner, dyrektor Decosimo, w swoim komunikacie prasowym.

Conner powiedział AccountingWEB», To był strategiczny krok z naszej strony, aby wzmocnić naszą rządową praktykę kontraktacji. Nasze biuro w Huntsville rozwija się, ale umiejętności Solvability dają nam siłę i różnorodność, której wcześniej nie mieliśmy».

Conner powiedział, że Decosimo, zatrudniające około 300 pracowników, otworzyło biuro w Huntsville około dwóch i pół roku temu i dostrzegło szansę na dalszy rozwój dzięki sojuszowi z firmą księgową, która świadczy usługi dla kontrahentów rządowych. «Szukaliśmy kogoś silnego po stronie księgowości kosztowej w pracach nad kontraktami obronnymi. Nie spieszyliśmy się, a Solvability wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.»

Założycielka Solvability, Jenny Clark i prezes zarządu, Joe Yearta, będą pełnić funkcję dyrektorów w ramach nowej umowy z Decosimo, podczas gdy pozostali pracownicy będą kontynuować swoje dotychczasowe obowiązki. Solvability będzie nadal prowadzić działalność pod tą nazwą i zatrzyma cały swój personel i będzie nadal obsługiwać swoich klientów.

Firma, założona jako Joseph Decosimo and Company, PLLC, w Chattanooga w 1971 roku, ma dziewięć biur, w tym w Atlancie i Dalton, Georgia; Nashville, Memphis, Knoxville i Chattanooga, Tennessee; Cincinatti, Ohio; Huntsville, Alabama; i Kajmany. Dodatkowo, Decosimo jest niezależną firmą stowarzyszoną z Moore Stephens International Limited.

Decosimo obsługuje szeroką gamę klientów, w tym spółki inwestycyjne, firmy świadczące usługi finansowe, firmy z branży hotelarskiej, produkcyjnej, zdrowotnej, budowlanej i nieruchomości, podmioty rządowe i nienastawione na zysk oraz profesjonalne franczyzy sportowe.