Dems Claim Hollow Victory on Tax Cut Bill

przez Ken Berry

Było to bliżej niż początkowo oczekiwano, ale 25 lipca Senat zatwierdził ustawę o przedłużeniu niższych stawek podatku dochodowego dla większości Amerykanów. Środek ten został przyjęty w kontrolowanym przez Demokratów Senacie przez wąską grupę 51-48 osób. Wiceprezydent Joe Biden czekał w skrzydłach, na wypadek, gdyby potrzebny był jego tiebreaking głosu.

Zgodnie z nowym projektem ustawy, obecne stawki podatku dochodowego są zachowane dla pojedynczych plików z dochodem poniżej $200,000 lub niższym, oraz dla wspólnych plików z dochodem poniżej $250,000. Ustawodawstwo jest wspierane przez administrację Obamy.

Koalicji Demokratycznej w Senacie udało się przetrwać głosowanie na “nie” Joe Liebermana (I-CT) i Jima Webba (D-VA). Jednak większości udało się utrzymać głosy na “tak” dwóch obrońców ogrodzenia, Joe Manchina (D-WV) i Bena Nelsona (D-NE), którzy w 2010 r. oboje głosowali przeciwko podobnej legislacji.

Pomimo zwycięstwa Demokratów, aprobata Senatu dotyczyła głównie pozycji politycznej. Ten środek podatkowy jest prawie na pewno przeznaczony do porażki w Izbie kontrolowanej przez republikanów. Ale teraz obóz Obamy może wskazać na swoje wysiłki na rzecz zachowania ulg podatkowych dla klasy średniej.

W innym głosowaniu, które odbyło się wcześniej, Senat odrzucił propozycję republikańską, która przedłużyłaby korzystny zysk kapitałowy, dywidendę i rezerwy na podatek od nieruchomości na jeszcze jeden rok. Głosowanie, które przebiegało w większości zgodnie z linią partyjną, było 45-54. Dwaj republikańscy senatorowie, Susan Collins (R-ME) i Scott Brown (R-MA) przeszli na drugą stronę, podczas gdy Mark Pryor (D-AR) głosował za propozycją. Za dwa lata senator Pryor zostanie wybrany ponownie.

Wydaje się, że obie strony zamierzają doprowadzić do tego, że to one starają się obniżyć podatki, podczas gdy opozycja próbuje je podnieść. W miarę zbliżania się wyborów będziemy świadkami większego zaangażowania w reformę podatkową.

Artykuły pokrewne:

  • Ulga w podatku od nieruchomości zajmuje tylne siedzenie
  • Aktualizacja: Obama podpisuje ustawę podatkową do prawa