Departament Sprawiedliwości próbuje zamknąć przygotowawców podatkowych.

Departament Sprawiedliwości ogłosił 7 września 2012 r., że pozwał dwóch przygotowujących zeznania podatkowe z Dallas, próbując zakazać im przygotowywania federalnych zeznań podatkowych dla innych. Pozew o cywilny nakaz sądowy zarzuca, że Ricardo Solomon i Leslie Mosley, którzy prowadzą działalność gospodarczą pod nazwą Trini Tax, żądali fałszywych odliczeń i ulg w federalnych zeznaniach podatkowych klientów.

Zgodnie ze skargą rządową, Solomon i Mosley zawarli w przygotowanych przez siebie deklaracjach podatkowych sfabrykowane wnioski o federalne ulgi podatkowe na paliwo oraz ulgi podatkowe na edukację. W skardze zarzuca się, że fałszywe roszczenia Solomona i Mosleya o federalne ulgi podatkowe na paliwo pojawiły się na co najmniej 187 zeznaniach podatkowych, co daje kwotę co najmniej $700,000 za sam rok 2011.

W skardze zarzuca się, że Solomon przygotował zeznanie podatkowe za 2010 r. dla jednego klienta, który domagał się fałszywych ulg podatkowych z tytułu rzekomych zakupów paliwa, które kosztowałyby klienta znacznie więcej, niż podała w dochodach w tym roku.

Jednym z oszustw podatkowych Dirty Dozen Internal Revenue Service w 2012 r. jest oszukańcze deklarowanie wydatków w celu uzyskania większych kredytów zwrotnych, w tym ulgi podatkowej na paliwo. Federalna ulga podatkowa na paliwo jest dostępna tylko dla podatników, którzy eksploatują sprzęt rolniczy lub pojazdy służbowe poza drogami publicznymi.

W skardze zarzuca się ponadto, że Solomon i Mosley wielokrotnie przygotowywali zeznania podatkowe, które fałszywie twierdziły, że ich klienci mieli prawo do ulgi podatkowej z tytułu edukacji, mimo że w żadnym momencie roku podatkowego nie uczęszczali do akredytowanej instytucji szkolnictwa pomaturalnego.

Artykuły pokrewne:

  • Departament Sprawiedliwości ogłasza wskaźniki, procesy sądowe dotyczące fałszywych roszczeń z tytułu ulg podatkowych
  • IRS wysyła ostrzeżenie przed oszustwem związanym z ulgą podatkową dla osób rozpoczynających edukację

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA