Dickinson State Accounting Club pomaga lokalnym ludziom w potrzebie

przez Jasona Bramwella

Dzięki niedawnej zbiórce pieniędzy na sprzedaż pączków i napędowi artykułów gospodarstwa domowego, Dickinson State University Accounting Club przekazał bardzo potrzebne towary dla ludzi w potrzebie i prawie 200 dolarów na rzecz organizacji charytatywnej non-profit w Dickinson w Północnej Dakocie.

Każdego roku klub organizuje zbiórkę funduszy lub projekt usługowy, z którego korzysta lokalna grupa non-profit lub organizacja charytatywna. Wcześniej fundraiser wspierał lokalny obóz młodzieżowy i zespół serwisowy, który jeździł do Gwatemali na budowę domów. W tym roku klub wybrał Dom Manny, który nieodpłatnie dostarcza ofiarowaną odzież, artykuły gospodarstwa domowego, drobny sprzęt i meble ludziom w potrzebie mieszkającym w promieniu stu mil od Dickinson.

“Potrzeba w społeczności Dickinsona jest ogromna, ponieważ znajdujemy się w środku boomu naftowego. Były rodziny i osoby przybywające do okolicy w potrzebie artykułów gospodarstwa domowego, odzieży i innych”, Ashley Stark, CPA, adiunkt w Dickinson State University i doradca Klubu Księgowych , powiedział AccountingWEB. “Uważamy, że ważne jest, aby wykorzystać naszą wiedzę i wysiłki w celu oddania jej lokalnej społeczności”.

Coroczna zbiórka pieniędzy”, Tax Day Tasties”, odbywa się zazwyczaj 15 kwietnia. Jednak w tym roku społeczność Dickinsona miała w dniu podatkowym ponad piętnaście cali śniegu, co spowodowało zamknięcie uniwersytetu. Impreza została przesunięta na 17 kwietnia.

Członkowie Klubu Rachunkowości sprzedawali “sztabki złota” – pączki pokryte żółtą polewą – za pięćdziesiąt centów studentom, a także lokalnym firmom księgowym i CPA – mówi Stark. Baker Boy Bake Shop Inc., lokalny producent pieczywa, przekazał pączki, a Dan’s Supermarket zapewnił żółtą lukierkę, a wszystko to za darmo – dodaje.

“Klub dał House of Manna każdy grosz ze sprzedaży pączków, a my mogliśmy obciąć czek na 192,81$”, mówi Stark.

Przez trzy miesiące w semestrze wiosennym klub zorganizował również przejażdżkę po Domu Manny, poprzedzającą imprezę Tax Day Tasties.

“Poprzez plakaty, e-maile i usta, członkowie społeczności Uniwersytetu Stanowego Dickinsona wspierali ten projekt w dużej mierze”, mówi Stark.

Podczas trzymiesięcznej jazdy samochodem członkowie Klubu Księgowego przewieźli do Domu Manny około dwunastu samochodów z artykułami gospodarstwa domowego – ubraniami, płaszczami, książkami, sprzętem kuchennym, pościelą i drobnym sprzętem AGD.

“Dostarczaliśmy przedmioty z czasem, bo ilość była zbyt duża, by je przechować”, mówi Stark. “Wszystko to dzięki hojności wykładowców, pracowników i studentów Uniwersytetu Stanowego Dickinsona, że tak wiele zostało zebrane”.

Stark uważa, że zbiórka pieniędzy na sprzedaż pączków i trzymiesięczna jazda na artykułach były bardzo udane.

“Każdego tygodnia, kiedy szliśmy opróżniać kosze z ofiarowanymi rzeczami, uczniowie byli zachęcani hojnością kampusu, a oni lubili cajoling swoich przyjaciół i kolegów, aby wesprzeć zbiórkę pieniędzy i kupić pączka na ten cel”, podsumowuje. “Uczniowie widzieli wartość swojego wkładu czasu i poświęcenia, by wesprzeć tych, którzy są w potrzebie lub tych, którzy nie mają szczęścia”.

Artykuły pokrewne:

  • Houston CPA Society Grants School Grants School $1,052 na aparaty fotograficzne
  • Cold CPAs, Warm Hearts – North Carolina Firm Takinges Polar Plunge for Special Olympics