Dlaczego CPA powinny poznać mapę powiązań

Firmy księgowe mogą się rozwijać – z odrobiną pomocy przyjaciół, kontaktów, rozbudowanej sieci i nowych technologii. Mapowanie relacji pomaga zapewnić krytyczne spojrzenie na relacje, które może pomóc tym firmom zdobyć nowe firmy, rozwijać istniejące rachunki i zapewnić wyższy poziom proaktywnego wsparcia.

Oto trzy najlepsze sposoby:

1. Szybko Wytrzymałość wiązki pomiarowej

Mapowanie relacji zapewnia firmom księgowym głębsze zrozumienie siły relacji wszystkich swoich powiązań z potencjalnym klientem firmy-zapewniając 360-stopniowy widok siły relacji zarówno na poziomie indywidualnym jak i firmowym.

Nie wszystkie relacje mają taką samą wagę. To dlatego wywiad o związkach uwzględnia takie niuanse jak:

  • Starszeństwo kontaktu
  • Rodzaj związku
  • Wytrzymałość związku
  • Głębokość relacji na poziomie organizacyjnym
  • Aktualność związku
  • Rodzaj wspólnej działalności

Te spostrzeżenia mogą pomóc firmom zidentyfikować najsilniejsze relacje, które zapewnią najlepsze doświadczenia z klientem. Mapowanie relacji może również pomóc w określeniu, czy relacja firma/klient jest zbytnio zależna od jednego połączenia i dostarczyć bodźca do wzmocnienia dodatkowych relacji.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Bazując na tej wiedzy, firmy księgowe mogą przenieść relacje na nowe poziomy rentowności. Jest to kluczowe, ponieważ 25 do 40 procent nowych transakcji to typowy wynik sprzedaży krzyżowej z istniejącymi klientami.

2. Zautomatyzować współpracę, zwiększyć liczbę referencji

Mówiąc prościej, skierowania dodają się do nowego biznesu. W rzeczywistości, tylko jeden czynnik wpływa na proces decyzyjny dla ponad 80 procent specjalistów B2B.

Mapowanie relacji pomaga księgowym w identyfikacji osób w rozszerzonej sieci firmy, które mogą być w stanie zapewnić ciepłe wprowadzenie w firmie, która może skorzystać z Państwa usług. Mapowanie relacji zapewnia również wartość dodaną, wykraczającą poza samo pokazanie, kto wie kto.

W oparciu o odkrycia odkryte za pomocą automatyzacji relacji, firmy księgowe mogą również odkryć, kto wie kto najlepiej. W ten sposób, firmy księgowe mogą przyspieszyć wyniki, koncentrując swoją uwagę na wzajemnych powiązaniach z najsilniejszymi relacjami i najbardziej obiecującymi perspektywami.

3. Proaktywne kwestie związane z relacjami punktowymi

Małe przedsiębiorstwa oczekują, że firmy księgowe będą przewidywać swoje potrzeby. Według jednego z badań, 72 procent właścicieli małych firm zmieniło swoje CPA lub firmę księgową, ponieważ firma «nie udzielała proaktywnych porad, a jedynie reaktywnych usług».

Wysoko na liście proaktywnego wsparcia znajdują się wytyczne dotyczące nowych technologii. Jak na ironię, przedsiębiorstwa uważają, że większość grup księgowych pozostaje w tyle, jeśli chodzi o przyjmowanie technologii; tylko 13 procent badanych przedsiębiorstw uważa, że ich CPA wyprzedza krzywą, jeśli chodzi o technologię.

Podczas gdy potrzeby technologiczne niewątpliwie różnią się w zależności od klienta, jedno jest jasne: dzięki oprogramowaniu do mapowania relacji zasilanemu przez SI, firmy mogą zarówno zajmować pozycję liderów technologicznych, jak i świadczyć proaktywne usługi.

Mapowanie relacji zapewnia krytyczny wgląd w trendy w relacjach, zapewniając ocenę relacji, która mierzy zaangażowanie księgowego/klienta relacji. Jeśli pojawią się problemy, jesteś aktywnie informowany o osłabieniu lub ryzykownych relacjach, więc księgowi lub zespoły wsparcia klienta mogą wkroczyć i podjąć działania naprawcze, zanim będzie za późno.

Dodatkowo, udostępnianie danych klientów w całej firmie może umożliwić lepszą obsługę klienta. Zamiast czekać na CPA przypisane do konta, klient może uzyskać odpowiedzi, których potrzebuje w swoim harmonogramie, a nie na Twój.

Myśli końcowe

Dzięki odpowiedniemu podejściu do budowania, pielęgnowania i rozwijania relacji z klientami i potencjalnymi klientami, firmy księgowe mogą przetrwać i rozwijać się w zmieniającym się środowisku biznesowym. I to właśnie tam, gdzie mapowanie relacji, przy użyciu dedykowanej platformy oprogramowania, może być niesamowitą pomocą.

Oryginalny artykuł pojawił się na stronie JD Supra LLC.

Powiązane artykuły

Tworzenie procesu rozwoju biznesu

Gdzie CRM jest odpowiedni dla księgowych?