Dlaczego częstotliwość ma znaczenie w marketingu

przez Hugh Duffy’ego

W marketingu swojej firmy, jednym z pojęć, które wielu właścicieli firm traci z oczu, jest częstotliwość ich przekazu. Innymi słowy, ile razy ich grupa docelowa musi być narażona na ich przesłanie, zanim wywoła ono reakcję?

Zbyt często właściciele małych firm księgowych raz spróbują czegoś, oczekują natychmiastowych rezultatów, a następnie po kilku tygodniach stwierdzają, że było to lub nie było skuteczne. Jest to analogiczne do programu odchudzania, gdy ktoś zniechęca się z wynikami po dwóch lub trzech tygodniach i wyciąga wniosek, że program odchudzania nie działa. Budowanie marki i silnej reputacji jest podróżą, a nie jednorazowym testem.

Reklama działa na częstotliwości. Tak, Twój przekaz i pozycjonowanie muszą być przekonujące i czas jest kluczowy, ale reklama i marketing działają stopniowo w czasie. Często, właściciele firm księgowych promować swoją firmę za pomocą metodyki spray-and-pray. Na przykład, będą próbować programu marketingu bezpośredniego poczty i oczekiwać natychmiastowych rezultatów. Podczas gdy to się czasami zdarza, w rzeczywistości jest to, że trzeba utworzyć wiele punktów kontaktowych, dzięki którym wiadomość dociera do odbiorców docelowych z kombinacji mediów.

Na przykład, twoja grupa docelowa może otrzymać kilka bezpośrednich listów od firmy księgowej, zauważyć «nowy» znak przed biurem, potknąć się na swoim blogu podczas badania kwestii finansowych, usłyszeć, że mówisz na nadchodzącym spotkaniu stowarzyszenia handlowego, i odkryć, że jesteś podłączony do tych samych ludzi są na LinkedIn. Tak, wielu właścicieli małych firm to «wścibscy Nellies» w małych społecznościach, więc nakarm ich ciekawość. Po usłyszeniu nazwy firmy księgowej wiele razy, jak gorąca nowa restauracja w mieście, potencjalny klient właściciela małej firmy prowadzi wyszukiwanie online i czyta kilka internetowych recenzji o tym, co wspaniała firma księgowa masz i umieszcza swoją firmę reputację w banku pamięci.

Innymi słowy, zdywersyfikowane podejście marketingowe zaczyna tworzyć świadomość tego, co robi Twoja firma księgowa, sprawia, że Twoja firma wydaje się większa niż jest, i stopniowo tworzy lokalny szum z czasem z częstymi komunikatami, które docierają do Twojej grupy docelowej – właściciela małej firmy w danej branży.

Więc jak często wiadomość musi docierać i aktywować Twoją publiczność? Większość badań wskazuje, że częstotliwość mniejsza niż trzy jest stratą pieniędzy, a więcej niż siedem zaczyna się zużywać i ma coraz mniejsze zwroty. W pracy z małymi firmami księgowymi, wyzwaniem przy ograniczonych budżetach marketingowych jest dotarcie do grupy docelowej dwa do czterech razy w krótkim okresie czasu (powiedzmy osiem do dziesięciu tygodni). Zastanów się nad swoim przekazem i zadaj sobie pytanie:

  • Czy twoje przesłanie jest kreatywne?
  • Jak przekonująca jest twoja wiadomość?
  • Czy twoja wiadomość jest pamiętna?
  • Jak spójna jest twoja wiadomość?

Pod koniec dnia Twoja grupa docelowa chce podzielić Twoją firmę księgową na kategorie. Twoja lokalna reputacja i wizerunek będą się stopniowo kształtować, jeśli wybierzesz zniewalającą wiadomość, będziesz się jej trzymać przez kilka lat i będziesz się na niej opierał z biegiem czasu z powtarzalnością (tzw. częstotliwość). A kiedy potencjalni właściciele firm potrzebują Twojej usługi i przejścia do trybu wyszukiwania, chcesz być na szczycie ich listy firm, które biorą pod uwagę.

Artykuły pokrewne:

  • Jak budować i zarządzać swoją lokalną reputacją
  • Budowanie Twojej marki

O autorze:

Hugh Duffy jest współzałożycielem i dyrektorem ds. marketingu Build Your Firm, firmy zajmującej się projektowaniem stron internetowych i opracowywaniem praktyk księgowych.Hugh uczy serii Warsztatów Marketingu Księgowości; ma LinkedIn Discussion Group nazwie Nowoczesne Metody Marketingowe dla Księgowych; i zapewnia zlecany na zewnątrz marketing dla księgowych. Można się z nim skontaktować pod adresem (888) 999-9800 wewn. 151 lub pod adresem [adres e-mail chroniony].