Dlaczego “darmowe przygotowanie podatkowe” jest zazwyczaj oksymoronem

W każdym sezonie podatkowym opinia publiczna otrzymuje możliwość profesjonalnego przygotowania swoich podatków lub samodzielnego przejścia na jeden z dostępnych w Internecie programów do przygotowania podatkowego jednej z marek.

Z szybkiej wyszukiwarki internetowej wynika, że tylko w zeszłym roku prawie 34 miliony ludzi zdecydowało się złożyć swoje podatki u lidera branży, firmy Turbotax. Wyobrażam sobie, że wielu z tych klientów zostało zwabionych przez wszechobecne sezonowe reklamy dla ich “Absolute Zero” lub “All Free” opcji składania wniosków podatkowych.

Cóż Virginia, może jest Święty Mikołaj, ale pamiętaj, zazwyczaj “nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch” na tym świecie.

The Free File Alliance

Firma macierzysta TurboTaxu, Intuit, jest częścią czegoś, co nazywa się, The Free Tax Alliance , który jest konsorcjum 13 podatkowych firm programistycznych. Firmy te rozpoczęły tę działalność nienastawioną na zysk w 2003 roku, krążając wokół swoich wagonów i łącząc siły w odpowiedzi na groźbę IRS, aby zaoferować masom możliwość bezpłatnego składania wniosków podatkowych. Podczas gdy życzliwość może być inspiracją dla wielu firm nienastawionych na zysk, ta konkretna została prawdopodobnie uformowana bardziej z powodu chciwości .

W rzeczywistości, członkowie Free File Alliance, na czele z TurboTax i H&R Block, wydają miliony dolarów każdego roku na kongres lobbingowy, aby upewnić się, że IRS nie pójdzie w parze z obietnicą zaoferowania bezpłatnej opcji przygotowania podatkowego.

Ironia polega na tym, że następnie oferują społeczeństwu “bezpłatne przygotowanie podatkowe” , które zwykle okazuje się być niczym innym, jak tylko darmowym!

Kryteria dotyczące “Przygotowania do zwolnienia z podatku”

Czy byłeś kiedyś w karnawale i zmarnowałeś kilka dolarów próbując wygrać nagrodę na jednej z tych sfałszowanych gier w połowie drogi? Twoje początkowe odczucia adrenaliny, pewności siebie i nadziei są zazwyczaj szybko przerywane przez świadomość, że obręcz do koszykówki, na której strzelasz, jest znacznie mniejsza od regulacji, i prawdopodobnie łatwiej jest wylądować łazikiem na Marsie niż plastikowym pierścieniem na jednym z tych dzbanów mleka.

Jeszcze gorzej niż odejście z pustymi rękoma, może wytrwałeś i upuściłeś zwitek pieniędzy, tylko po to, by odejść z grymasem, obejmując pluszowego “reggae banana” wypełnionego azbestopodobnym materiałem z Chin.

W każdym razie, tak jest w przypadku wolnych wersji oprogramowania podatkowego dostępnych od członków Free File Alliance, które mają również nazwy orwellowskie, takie jak, “Absolute Zero,” “FreeFile,” lub “All Free”.

Oto niektóre z kryteriów, które musisz spełnić, aby zakwalifikować się do wolnej wersji ich oprogramowania:

  • Skorygowany dochód brutto : Podczas gdy większość firm wymaga AGI poniżej 64 tys. dolarów, TurboTax wymaga, aby AGI był niższy niż 33 tys. dolarów, chyba że jesteś aktywnym wojskowym. Dla większości rodzin jest to dość blisko granicy ubóstwa!
  • Twój wiek : Zaskakująco, często istnieje wymóg wieku, aby złożyć swoje podatki za “darmo”. H&R Block’s Free File wymaga, abyś miał od 17 do 50 lat lub abyś kwalifikował się do ulgi w podatku dochodowym
  • .

  • Twój adres : Niektóre firmy oferują bezpłatne przygotowanie podatkowe tylko dla mieszkańców niektórych stanów!
  • :

Jak można sobie wyobrazić, większość osób, które optymistycznie rozpoczynają proces składania dokumentów online “za darmo” , ponosi znaczne koszty, zanim faktycznie skończą swoje podatki.

Remember, No Such Thing As a Free Lunch

Tak więc, podczas gdy średni koszt złożenia zeznania podatkowego u profesjonalisty przekracza 270 dolarów, będziesz chciał realistycznie podejść do potencjalnych oszczędności związanych ze złożeniem własnego zeznania podatkowego. Większość ludzi nie kwalifikuje się do wersji “Free” z większości stron internetowych przygotowujących do płacenia podatków i może nadal płacić ponad $100, nawet w promocyjnej cenie lub z kodem usługowym firmy.

Więc, co ma zrobić podatnik? Wypełnianie prostych formularzy podatkowych za pomocą darmowego oprogramowania dostępnych u najlepszych marek może z pewnością spełnić lub przekroczyć Twoje oczekiwania, ale najpierw zrób swoje badania.

Zwróć również uwagę, że choć większość opinii klientów świeci na stronach firmowych, to na stronach takich jak ConsumerAffairs.com mają one tendencję do znacznego spadku, ponieważ wielu konsumentów jest wściekłych, że produkt skończył się nigdzie w pobliżu darmowego.

Tak więc, w tym sezonie podatkowym, bądźcie gotowi zapłacić za “premium or deluxe” wersję oprogramowania, które uważacie za wolne. Albo, jeszcze lepiej, przytul się do swojego lokalnego CPA i poproś go o profesjonalną pomoc podatkową po uczciwej i prostej cenie! (najlepiej przed kwietniem)