Dlaczego filantropia jest dobrym biznesem dla Twojej firmy

Ostatnie badanie przeprowadzone przez Robert Half Management Resources wykazało, że ogólnie rzecz biorąc, odpowiedzialność społeczna jest ważna dla firm, ponieważ służą one społecznościom, poprawiają morale pracowników, tworzą sieci kontaktów, budują reputację, uświadamiają markę oraz czerpią korzyści z rekrutacji i utrzymania pracowników.

Kiedy już istnieje zainteresowanie stworzeniem programu, który ma na celu zwrócenie się do społeczności, jak firmy chcą go stworzyć?

W każdym sezonie wakacyjnym, Dan DeNisco, starszy wiceprezes Robert Half Management Resources, i jego zespół prowadzą przejażdżkę zabawkami dla Klubów Chłopców i Dziewcząt Zatoki Tampa, FL.

DeNisco mówi, że jest to jeden ze sposobów, w jaki jego zespół buduje koleżeństwo, przynosi wymierne korzyści wewnętrzne w zakresie rekrutacji i utrzymania pracowników, a jednocześnie tworzy dobrą markę w społeczności.

“Ludzie chcą wspierać i pracować dla firm, które pomagają swoim społecznościom”, powiedział Tim Hird, dyrektor wykonawczy Robert Half Management Resources, w oświadczeniu.”Znajdźcie organizacje lub przyczyny, które są zgodne z waszymi wartościami biznesowymi i oferujcie wsparcie wykraczające poza pieniądze, np. przekazując produkty i zachęcając pracowników do dzielenia się swoją wiedzą”, powiedział Hird.

DeNisco mówi: “Zacznij od zamieszczenia informacji o swoich działaniach na swojej stronie internetowej lub koncie w mediach społecznościowych. Upewnij się, że podkreślasz korzyści dla organizacji, którym pomagasz”.

“Zachęcać pracowników do rozpowszechniania informacji o firmach i ich indywidualnych wysiłkach”, dodaje. “Uczyń z pracowników ambasadorów firmy. Zwróćcie się do nich z prośbą o pomoc w organizacji, którą chcieliby wspierać.”

DeNisco zauważa również, że klienci mogą być zatrudnieni jako ambasadorzy dobrej woli.

“Ludzie lubią pomagać, kiedy mogą”, mówi. “Jeśli trzymasz dysk z jedzeniem, zapraszaj klientów do oddawania rzeczy. Dobre wibracje zachęcą do rozpowszechniania informacji o dobrych uczynkach twojej firmy.”

Na koniec, DeNisco mówi: “Rozważmy sponsorowanie lokalnych organizacji i wydarzeń. Na przykład, jeśli sponsorujesz młodzieżową ligę sportową, logo Twojej firmy może pojawić się na jej mundurach”.

“Podobnie,” mówi, “oznaczenia i promocje imprez często wymieniają sponsorów. Udowodnij, że jesteś zainteresowany pomaganiem sponsorowanym organizacjom, angażując się w inny sposób, na przykład w sprzątanie boisk do baseballu lub prosząc pracowników o pomoc w organizacji imprezy”.

DeNisco wierzy, że społecznie odpowiedzialne programy korporacyjne mogą również jednoczyć wielopokoleniową siłę roboczą.

“To jest coś, co każdy może mieć za sobą”, powiedział. “Bycie dobrym korporacyjnym obywatelem i płacenie za to jest po prostu dobrą rzeczą do zrobienia.”

Robert Half Management Resources oferuje dodatkowe wskazówki, aby pomóc firmie w budowaniu jej programów odpowiedzialności społecznej:

  • Współpraca z pracownikami w celu kształtowania programu. Zbadaj swoje zespoły na temat organizacji i przyczyn, które mają dla nich znaczenie, i wskaż te, które są zgodne z wartościami Twojej firmy.
  • Promowanie działań wewnętrznych. Przekazuj aktualne informacje na temat działań filantropijnych Twojej firmy oraz możliwości zaangażowania się pracowników.
  • Zrób to.Niezależnie od tego, czy jest to część grupy, czy indywidualnie, zapewnij pracownikom czas na udział w działaniach filantropijnych.