Dlaczego jedno stowarzyszenie zawodowe nie wystarcza

Wiele umów CPA należy do lokalnego lub państwowego towarzystwa rachunkowego ze wszystkich słusznych powodów, ale sama przynależność do jednego nie wystarczy. Dlaczego?

Jeśli chcesz rozwijać swoją praktykę, zazwyczaj oznacza to dodanie większej liczby klientów, którzy potrzebują tego, co masz do zaoferowania: profesjonalnej księgowości i usług o wartości dodanej. Musisz wprowadzić na rynek, a przyłączenie się do stowarzyszenia zawodowego w zupełnie innej dziedzinie może zapewnić dostęp, którego potrzebujesz, w komfortowych warunkach, gdzie masz przyzwoite szanse na pozyskanie większej liczby klientów.

Radość członków stowarzyszonych

Ale ty mówisz: “Zatrzymaj się tam. Nie jestem anestezjologiem ani inżynierem. Dlaczego mnie wpuszczają?” Wiele stowarzyszeń zawodowych oferuje członkostwo stowarzyszone osobom (i firmom) nie zatrudnionym bezpośrednio w tej dziedzinie. Są one mile widziane, ponieważ świadczą usługi, z których korzystają członkowie tego zawodu. Dobrym przykładem jest bankowość i ubezpieczenia. Tak samo jak rachunkowość.

Byłeś już wcześniej na tej drodze. Wstąpiłeś do Izby Handlowej i stałeś się aktywny. Dlaczego? Woody Allen słynnie powiedział: “Osiemdziesiąt procent sukcesu się pojawia.” Wtedy odkryłeś, że reprezentowanych jest 15 firm księgowych. Chcesz lepszych szans.

Jako anonimowy przykład, wykorzystajmy stowarzyszenie producentów w większym mieście Teksasu. Ma ono 493 członków, w tym 91 współpracowników. Ile firm księgowych ma 91 członków stowarzyszonych? Tylko jedna. To idealna sytuacja!

Powiatowe towarzystwo medyczne opowiada podobną historię. Mają “Koło Przyjaciół”, w skład którego wchodzi 45 firm płacących 3.000 – 10.000 dolarów rocznie. Dużo banków i firm prawniczych. Jedna firma księgowa.

Jaki jest mój plan gry?

“W nim wygrać” jest używany do racjonalizacji zakupu losów na loterię. Ta sama zasada obowiązuje w stowarzyszeniach zawodowych. Chcesz uczestniczyć w spotkaniach, stać się pszczołą robotniczą i szukać możliwości wypowiedzenia się. Oto plan działania:

  1. Czy ma pan jednego lub więcej klientów? Świetnie! Ten zawód jest prawdopodobnie pańską niszą. Jesteś ekspertem. Twoi klienci mogą cię przedstawić członkom, których znają. To nie powinno być niewygodne, ponieważ w pokoju są prawnicy i bankierzy. Jesteś kolejnym wykwalifikowanym profesjonalistą świadczącym usługi, z których wszyscy korzystają.
  2. Jakie są komisje? Organizacje te zwykle w dużym stopniu polegają na wolontariuszach. Komitety takie jak członkowski, społeczny i gościnny stawiają cię przed wieloma ludźmi. Komitet finansowy łączy cię z obsługą pieniędzy.
  3. Czy oni mają publikację? To pewnie online. Czasami jest w druku. Potrzebują wolnej treści. Jako księgowy, jesteś w stanie pisać o sprawach podatkowych prostym językiem. Zazwyczaj jest tam bylisznas dla ludzi z pytaniami, które mogą do Ciebie dotrzeć. Pomaga to również reklamować swój zawód.
  4. Czy grupa podzieli się listą członków? Jeśli tak, możesz ogłosić i zaoferować webinar na temat, o którym muszą wiedzieć, a w przeciwnym razie będziesz musiał zapłacić, aby zdobyć informacje. “Jak nowa ustawa podatkowa wpływa na ciebie” jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli masz dostęp do rozmowy na temat bezpieczeństwa cybernetycznego lub kradzieży tożsamości, to również dobrze. Oba te problemy dotyczą danych finansowych. To jest w twojej sterówce.
  5. Czy mają obiadowe spotkania z mówcami? To mogą być comiesięczne spotkania z mówcami. Lekarze mogą być przyzwyczajeni do słuchania o nowych lekach lub procedurach medycznych, ale inne tematy też mogą pasować.
  6. Czy prowadzili seminaria obiadowe? Zazwyczaj są one organizowane na miejscu, a koszty pokrywa sponsor. Tak, może to być kosztowne, ale jeśli każdy uczestnik jest lekarzem właściciela firmy produkcyjnej, to prawdopodobnie ma wysokie kwalifikacje.
  7. Czy oni robią targi? Jeśli stowarzyszenie producentów ma 91 członków stowarzyszonych, to jest to całkiem bezpieczny zakład, że organizują oni przynajmniej jedno wydarzenie, gdzie wszyscy są zachęcani do wynajęcia stoiska i opowiedzenia swojej historii.
  8. Czy jest doroczna konferencja w całym stanie? Często zdarza się, że lokalne kapituły w stowarzyszeniach zawodowych gromadzą się na jednym wielkim wydarzeniu. Zazwyczaj są to seminaria, spotkania komitetów, stoiska targowe i apartamenty gościnne. Twoja historia trafia do szerszego grona odbiorców.

Is it Worth My Time?

Każdy potrzebuje planu marketingowego, aby wprowadzić nowy biznes. Możesz polegać na poleceniach, ale to pasywna strategia. Nie można jej rozwijać bez bycia natarczywym i obrzydliwym.

Osadzenie się w stowarzyszeniu zawodowym może postawić Cię w centrum grupy wysoko opłacanych profesjonalistów lub właścicieli firm. Podniesienie swojej widoczności może przynieść Ci biznes, zwłaszcza jeśli jesteś jedynym CPA w tej grupie.