Dlaczego Karta Praw Podatnika jest bezcelowa

IRS regularnie wysyła alerty omawiające Listę Praw Podatnika i moim zdaniem nigdy nie są one wdrażane, nie ma żadnego nadzoru i w efekcie są bezcelowe.

Jeśli nie wiesz, czym one są, to ja je powiem:

  • Prawo do bycia informowanym
  • Prawo do usług wysokiej jakości
  • Prawo do zapłaty kwoty nie wyższej niż prawidłowa kwota podatku
  • Prawo do zakwestionowania pozycji IRS i bycia wysłuchanym
  • Prawo do odwołania się od decyzji IRS na niezależnym forum
  • Prawo do ostateczności
  • Prawo do prywatności
  • Prawo do poufności
  • Prawo do zachowania reprezentacji
  • Prawo do sprawiedliwego i uczciwego systemu podatkowego

Po pierwsze, to wszystko są bzdury, ale powinniśmy je zbadać.

1. Prawo do bycia informowanym : O czym? O tym, że IRS będzie cię audytować, pobierać opłaty za twoje konto, dekorować twoje zarobki?

2. Prawo do usługi wysokiej jakości : W tym celu należy zadzwonić do Practitioner Priority Service (PPS), poczekać do dwóch godzin i uzyskać «grzecznościowe» odłączenie; to jest usługa wysokiej jakości

.

3. Prawo do zapłaty nie więcej niż właściwej kwoty podatku : Zgodnie z IRS istnieje luka podatkowa. Luka podatkowa jest tym, co powinno się płacić w podatkach, i tym, co się faktycznie płaci. Zgadnijcie, kto jest za to winny? My, profesjonaliści!

4. Prawo do zakwestionowania pozycji IRS i bycia wysłuchanym : Przez kogo? Jeśli nie zgadzasz się z audytem, pierwszą osobą, z którą należy się skontaktować jest kierownik urzędu skarbowego (RA). Przez 24 lata nigdy nie widziałem, aby menedżer nie zgadzał się ze swoim pracownikiem, nawet jeśli wskażesz na Sekcję Kodeksu, która dowodzi Twojej racji.

5. Prawo do odwołania się od decyzji IRS na niezależnym forum : Chyba sobie żartujesz. Jak niezależne może być, gdy RA i Oficer Apelacyjny (AO), wymieniają się informacjami i omawiają sprawę. Jeśli chcesz notatki RZS, to kiedyś mogłeś po prostu o nie poprosić. Teraz musisz wykonać Ustawę o Wolności Informacji (FOIA) z prośbą, abyś mógł lub nie dostać się przed apelacją.

6. Prawo do nieodwołalności : Mam klienta, nad którym pracuję nad Ofertą w Kompromisie (OIC) od czterech lat. Kiedy to się skończy?

7. Prawo do prywatności i poufności : Ile razy urzędnicy skarbowi (RO) udają się do firmy podatnika i otwarcie omawiają swoje sprawy podatkowe, na oczach pracowników? Nie wspominając już o tym, że IRS może przeprowadzić wywiad z Twoimi sąsiadami, klientami i prawie każdym.

8. Prawo do reprezentacji : Teoretycznie, jedyny czas, w którym agent może przejść nad głową przedstawiciela to czas, w którym się nie spełnia. Ja zawsze się stosuję, a RO odwiedza moich klientów bez informowania mnie, czy dawania mi możliwości bycia obecnym.

9. Prawo do uczciwego i sprawiedliwego systemu podatkowego : Zgadnij kto ma się zająć sprawą IRS, skoro nie przestrzega tych praw? The Taxpayer Advocate Service (TAS). Oni są żartem. Skontaktowałem się z moim lokalnym biurem prosząc o natychmiastową pomoc i wyjaśniając sytuację. W większości przypadków nawet się nie angażują. Mają nadzorować IRS, ale nie robią nic, gdy prawa podatnika są naruszane, a po prostu ich to nie obchodzi.

Niedawno zadzwonił do mnie RO i powiedział mi, że musi zobaczyć się z moim klientem, aby zabezpieczyć finanse. Ona w zasadzie potrzebuje 433-A. Moja klientka mnie zatrudniła i nie musi tam być, ani też nie muszę marnować czasu, aby po prostu wysłać klientce 433-A. Ponadto, dlaczego miałoby to mieć znaczenie? Przebierają jego ubezpieczenie społeczne od czterech lat.

Następnie każdy, kto reprezentuje klientów, ma Centralny Plik Autoryzacyjny (CAF). Otrzymujemy numer CAF, a jeśli IRS chce się z nami skontaktować, sprawdza nasz plik CAF, który zawiera nasz adres, numer telefonu i numer faksu.

Mój adres jest na bieżąco z moim CAF, mimo że dostaję rzeczy wysyłane do mojego starego biura. Mój numer telefonu jest aktualny, a ja mam telefon komórkowy, którego używam tylko do IRS. Ci idiota RAs i RO, zadzwoń na mój numer do biura. Oddzwonię do nich.

Wniosek

Ta Karta Praw brzmi dobrze, ale nie ma nikogo, kto by je egzekwował. TAS jest żartem i wracamy do miejsca, w którym zaczęliśmy od Przesłuchań Kongresu w 1998 roku.

Jeśli posiadasz Kartę Praw, jakie znaczenie ma to, że nigdy nie są one przestrzegane, a tym bardziej, że gdy prosisz o pomoc, TAS ma jakąś wymówkę, dlaczego nie może ci pomóc.

Będziemy bardzo wdzięczni za Państwa komentarze i opinie w tej sprawie