Dlaczego księgowi powinni myśleć poza ramką

Moja żona ma przezwisko dla mnie. Nazywa mnie “Mr. B-Side”, bo zazwyczaj bardziej lubię eksperymentalną piosenkę na stronie 45 płyty niż te na singlu czy “A-Side”.

Dla młodszych widzów, za moich czasów, kiedy zespół wydał singiel na 7-calowej (lub 45-calowej) płycie, strona A była głównym singlem, podczas gdy strona “B” lub “flip” była zazwyczaj piosenką wyrzucaną, lub bardziej eksperymentalną.

To teraz sprowadza mnie do podatków.

W styczniu zeszłego roku, wraz z trzema innymi księgowymi, zostałem poproszony o zabranie głosu przed grupą właścicieli firm.Zanim zaczęliśmy, wszyscy zebraliśmy się, aby porozmawiać o tym, o czym będziemy mówić. Zgłosiłem się na ochotnika, aby porozmawiać o odwołaniu S-wyborów i zostaniu C-korporacją. Ci inni powiedzieli mi dosłownie, że jestem szalony.

“A co z podwójnym opodatkowaniem?” Odwrócili się. Jeden z nich powiedział: “Z 20-procentowym odliczeniem na przejazdy, dlaczego stawiasz swoich klientów w złej sytuacji?” Powiedziała też, że ona i jej zespół zrobili matematykę, a konwersja była nie tylko szalona, to było głupie. Nie odpowiedziałam na ten komentarz, ale pomyślałam sobie, że twój zespół jest do bani.

Czytając to, możesz myśleć, że ja też jestem szalony, ale mam zamiar udowodnić, że się mylisz.

Po pierwsze, odliczenie IRC §199A jest mylące. Znajduje się ono poniżej linii, co oznacza, że nie ma wpływu na skorygowany dochód brutto (AGI). Następnie istnieją ograniczenia AGI, które mogą być omijane przez wynagrodzenia wypłacane akcjonariuszom.

Tak więc, w efekcie, musimy zwiększyć wynagrodzenia właścicieli S-corporacji, którzy już wcześniej otrzymywali rozsądne wynagrodzenie. Powoduje to, że płacą oni 15,3 procent od dodatkowych pieniędzy, co stanowi więcej niż dawałoby odliczenie IRC §199A.

Dodajmy więcej paliwa do ognia. Urząd Skarbowy wydał właśnie wytyczne stwierdzające, że jeśli firma przekształciła się z korporacji typu S w korporację typu C, może ona otrzymywać zwolnione z podatku wypłaty przez dwa lata za wcześniej opodatkowane dochody. Tak więc mamy do czynienia z podwójnym opodatkowaniem. Ponadto, jeśli posiadasz więcej niż dwa procent udziałów w S-corporacji, nie możesz korzystać z dodatkowych świadczeń. W rzeczywistości nie można nawet odliczyć ubezpieczenia zdrowotnego, a tym bardziej konta zwrotu kosztów leczenia (Health Reimbursement Account – HRA).

W tym miejscu udowadniam, o co mi chodzi: zajmuję się planowaniem podatkowym dla moich klientów. I uwierz mi, byli zdenerwowani jak inni księgowi. Ale właśnie skończyłem analizę na koniec roku i zgadnijcie co? Zaoszczędziłem jeden indywidualny $2,5 miliona z konwersją. Tak naprawdę, każdy klient, dla którego planowałem, zaoszczędził setki tysięcy dolarów podatkowych, po prostu odwołując wybory.

Problemem jest sam zawód: Rachunkowość jest niezwykle konserwatywna. Jestem zszokowany, gdy czytam artykuły o chmurze, automatyzacji i pozbawianiu papieru. Obudźcie się! Jest lepszy i inny sposób postępowania.

“Mr. B-Side” wstaje o 4:30 rano. Po wypiciu kawy, spędzam co najmniej dwie godziny czytając sprawy podatkowe i nowe przepisy IRS. Moim hobby jest nauka o podatkach. Tak się składa, że dostaję za to zapłatę.

Chodzi o to, że nie bójcie się myśleć poza pudełkiem. Niech cię nazywają szalonym. Niech nie rozumieją.To jest na nich. Moi klienci są bardzo szczęśliwi, a oni płacą mi dużo pieniędzy.

Rachunkowość jest niezwykle konserwatywna. Nie bądź. Rozerwij system. Nie zawsze musisz mieć rację, żeby mieć rację.