Dlaczego księgowi powinni troszczyć się o podatek od sprzedaży

Nie jest tajemnicą, dlaczego podatek od sprzedaży jest jednym z aspektów prowadzenia działalności gospodarczej, którego wielu właścicieli i księgowych może woleć uniknąć.

Proces przestrzegania przepisów podatkowych – zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw handlu elektronicznego, które prowadzą sprzedaż do wielu stanów – jest mniej więcej tak samo prosty i łatwy w zarządzaniu, jak wypasanie kotów … w ciemności … podczas tornada. Jednakże, podatek od sprzedaży odgrywa ważną rolę i nie oczekujemy, że będzie łatwiejszy w zarządzaniu.

Jak widzimy w przypadku reformy podatkowej z 2018 roku, nawet eksperci podatkowi muszą zbadać implikacje nowych przepisów, zanim zostaną one w pełni zrozumiane i wprowadzone w życie. Nowe przepisy są nie tylko złożone, ale i coraz liczniejsze. Dzieje się tak, ponieważ państwa poszukują jedynie sposobów na uzyskanie większego udziału w dochodach z podatku od sprzedaży, aby pomóc wypełnić swoją uszczuploną kasę, a sprzedaż w handlu elektronicznym została wyzerowana jako obszar zainteresowania.

Ale rozważcie to: Podczas gdy sprzedawcy w handlu elektronicznym nieuchronnie stają w obliczu złożoności podatku od sprzedaży, ci właściciele firm chcą tej złożoności, a przynajmniej tego, co ona reprezentuje. Dlaczego? Niektóre z tych problemów związanych z przestrzeganiem przepisów – wyzwalanie nexusu, rejestracja w nowych państwach oraz pobieranie/przekazywanie podatku w nowych jurysdykcjach – ostatecznie sygnalizują wzrost biznesu. A Twoi klienci oczekują od swojego księgowego, że będzie on chronił i wspierał ich rozwój i sukces.

Zgodność z przepisami podatkowymi ma dla klientów znaczenie zarówno jako metryka sukcesu, jak i punkt zwrotny, pomimo komplikacji. A dla księgowych, zapewnienie klientom usług odciążających ten proces może pomóc w rozwoju Twojej praktyki.

Jeśli jesteś niechętny dodaniu sprzedaży i stosowania przepisów podatkowych do swojej listy usług księgowych, nie jesteś sam: 76 procent księgowych badanych przez Wakefield Research «zgadza się, że zrozumienie sprzedaży i stosowania podatków jest jednym z najbardziej dezorientujących aspektów pracy zespołu księgowego».

Jak podjąć kroki w celu dodania usług zgodności z przepisami?

1. Dodaj kilka podstawowych usług, które pomogą zarządzać stanem twoich klientów i lokalnymi przepisami podatkowymi . Zidentyfikuj stany, w których twoi klienci mają nexus. Następnie pomóż im zarejestrować firmę w tych stanach, pobrać podatek od sprzedaży w oparciu o właściwe stawki i zasady oraz przekazać odpowiednie fundusze. Możesz podjąć te kroki, nawet jeśli nie jesteś ekspertem od podatku od sprzedaży i udzielasz swoim klientom rzeczywistej, konkretnej pomocy w zakresie podatku od sprzedaży.

2. Automatyzacja pomaga Ci wyróżnić się na tle konkurencji i zwiększyć wydajność. Dla Twoich klientów, którzy prowadzą sprzedaż wielopaństwową za pośrednictwem różnych kanałów, przepisy podatkowe szybko się komplikują. Posiadanie oprogramowania do obsługi podatku od sprzedaży jako usługi (SaaS) może zapewnić dokładność stawek i zasad podatkowych, a Ty składasz deklaracje w ciągu kilku minut.

Ostatecznym celem dodania tych usług jest zadowolenie klienta, które może prowadzić do powtarzających się przychodów z cenionej bazy klientów.

Na szczęście nadszedł czas, aby zastanowić się nad rozszerzeniem swojej praktyki o przestrzeganie podatków pośrednich. Istnieje wiele łatwych w użyciu narzędzi, które pozwolą Ci rozpocząć zarządzanie zgodnością podatkową w imieniu Twoich klientów. Niektóre z tych narzędzi są skierowane do księgowych i księgowych z ograniczoną wiedzą na temat zgodności z przepisami podatkowymi.

Na przykład:

  • Kalkulator podatku od sprzedaży . Bezpłatny kalkulator podatku od sprzedaży zapewnia stawki podatkowe z dokładnością właściwą dla danego dachu. Wystarczy wpisać adres i pozostawić obliczenia nam.
  • Narzędzia do obliczania podatku od sprzedaży . Pozwalają one ocenić, które państwa mają największe ryzyko podatkowe, odpowiadając na kilka prostych pytań.
  • Automatyzacja procesu wypełniania . Przeanalizuj pobrany podatek od sprzedaży, podziel go według państwowej jurysdykcji podatkowej i zorganizuj według stanu, a następnie dostarcz swoim klientom gotowe do podpisu formularze.

Narzędzia takie jak te pokazują, jak można podjąć proste kroki w celu dodania większej ilości usług związanych z przestrzeganiem przepisów podatkowych do swojej praktyki.