Dlaczego księgowi są teraz doradcą New Trusted (Technology)

Rewolucja Software-as-a-service (SaaS) czeka na nas, niosąc ze sobą wyzwania i możliwości dla księgowych.

Po pierwsze, Wyzwania

Technologia SaaS zapowiada się jako głęboko zakłócająca tradycyjny model księgowości. Przecież procesy oparte na regułach (tzn. zadania, które podążają ogólnie przewidywalnymi ścieżkami lub dają przewidywalne wyniki, biorąc pod uwagę pewne dane wejściowe) to właśnie takie rzeczy, którymi platformy programowe są w stanie najlepiej się zająć. Korzyści dla firm są oczywiste i znaczące, i są one (szczerze mówiąc) dość łatwe do osiągnięcia dla firm produkujących oprogramowanie.

Przemysł SaaS jest najwcześniejszym początkiem wielkiego pośpiechu lądowego i będzie wywierać ogromną presję na klasyczne, oparte na zasadach, zadania administracyjne. Tak, obejmuje to rachunkowość i księgowość. Możecie mi nie wierzyć, ale biorąc pod uwagę, że American Express (i wiele innych) są już w stanie dostarczyć szczegółowych kategoryzacji wydatków każdego miesiąca, naprawdę nie jesteśmy tak daleko od komputerów zarządzających księgami i podatkami z bardzo minimalnym poziomem wkładu człowieka – dane są prawie na tyle dobre, że już na to pozwalają!

W porządku, teraz Dobra Nowina

Księgowi mogą odnieść ogromne korzyści z tej zmiany. Niezależnie od tego, czy zdają sobie z tego sprawę, czy nie, wielu księgowych to zaufani doradcy technologiczni przedsiębiorstw, którym już służą. Większość księgowych wniosła już narzędzia programistyczne do zarządzania swoją codzienną pracą. Jednak to właśnie ten rzadki właściciel firmy zna się na QuickBooksie, jak również wewnętrzny lub zewnętrzny księgowy. Tak więc księgowi nie tylko pokazali wartość technologii dla biznesu, ale także wykazali, że mają pewien poziom komfortu i płynności z takimi narzędziami. Nikt nie ma więc lepszej pozycji w organizacji, aby znaleźć i zarekomendować narzędzia do poprawy efektywności procesów. Nie. Jeden.

Dla księgowych, którzy chcą przyjąć nadchodzącą zmianę, wiadomości stają się jeszcze lepsze: Przemysł SaaS umiera, by z tobą pracować! Firmy takie jak Knowify i większość innych dostawców SaaS oferują programy dla resellerów, które zapewniają dzielenie się przychodami z księgowymi uczestniczącymi w programie dla każdego klienta, który płaci; wystarczy do nich zadzwonić i zapytać.

Jak na ironię, ponieważ praktycznie wszyscy oferują podobne zachęty finansowe, aby odsprzedać swoje rozwiązania, nie ma tu w ogóle konfliktu interesów; raczej rynek SaaS jako całość rekompensuje wam służbę jako «agent zmian», a jest to rola, którą powinniście chętnie przyjąć.

How to Ride This Rising Tide

Jeśli chcesz jechać tym przypływem, ścieżka do przodu jest dość wyraźna. Zacznij od zapoznania się z niektórymi narzędziami SaaS, które zostały zaprojektowane z myślą o konkretnych branżach/przedsiębiorstwach, które obsługujesz. Prawie wszystkie zaoferują Ci darmowe testy, dema, tutoriale, itp. Większość z tych dobrych można się nauczyć w kilka, szybkich godzin po zrozumieniu ich wewnętrznej logiki. Kiedy już będziesz wiedział, co każdy z nich może zrobić, zapisz się do programów dla resellerów.

Nie martw się. Każdy, kto znajdzie drogę przez QuickBooks, będzie mógł dowiedzieć się o różnych platformach SaaS. Pod koniec dnia, robisz swoim klientom niesamowitą usługę, przynosząc technologię, która może uczynić z nich monterów konkurencji na ich własnych rynkach. I jak powiedziałem wcześniej, firmy po stronie SaaS rzeczy, jak Knowify, nie może się doczekać, aby pracować z tobą!

Na koniec, poleć właściwą mieszankę narzędzi dla firm, dla których pracujesz. Oni to docenią. Moc, jaką może dostarczyć oprogramowanie SaaS jest naprawdę niesamowita, a koszt jest banalny w porównaniu do tych zysków. Co ważniejsze, dodasz wartość dodaną do tych firm, stając się wewnętrznym mistrzem wydajności procesów – i ekspertem w dziedzinie nowych technologii.

Jeśli i kiedy nadejdzie dzień, że jest mniej pracy księgowej do zrobienia, nadal będziesz odgrywać kluczową rolę w byciu ekspertem platformy SaaS i zaufanym doradcą technologicznym. Oh, a powtarzające się comiesięczne czeki od dostawców SaaS również nie zaszkodzą.

O autorze:

Dan deRoulet Jr. jest współzałożycielem Knowify LLC, pakietu oprogramowania do zarządzania biznesem w chmurze, stworzonego, aby pomóc firmom organizować i zarządzać ich działalnością w biurze lub w terenie z dowolnego urządzenia inteligentnego.