Dlaczego liczba kandydatów do CPA zmniejszyła się?

Jak odkryliśmy w pierwszym artykule z tej serii, liczba kandydatów do CPA spada od dziesięcioleci.

Podczas gdy w latach 80. i 90. wahały się one od 120 000 do 140 000, od 2004 r. w większości przypadków utrzymywały się na poziomie poniżej 100 000. Zaostrzone wymagania i rosnące opłaty wydają się trzymać kandydatów z dala od CPA, ale kilka innych czynników jest również winnych.

W tym drugim i ostatnim artykule odkryjemy dwa dodatkowe wkłady w cierpiącą popularność ścieżki kariery i ocenimy, czy nadzieja jest na horyzoncie:

2 Więcej czynników wpływających na CPA Wielkość kohorty kandydata

1. Międzynarodowi kandydaci do CPA mieli w ostatnich latach trudności ze spełnieniem wymogów certyfikacji

NASBA Candidate Performance Report rozpoczął nagrywanie międzynarodowych numerów kandydatów w 2006 roku. W tym momencie odsetek kandydatów międzynarodowych wynosił 10,45 procent. W latach 2007-2016 odsetek ten wynosił średnio tylko 9,19 procent.

W 2011 roku AICPA rozpoczęła oferowanie egzaminu CPA poza Stanami Zjednoczonymi. 46 jurysdykcji uczestniczy obecnie w międzynarodowych programach kandydatów. Jednak pomimo tych ustępstw, proces uzyskiwania amerykańskiego CPA pozostaje bardzo trudny dla podmiotów międzynarodowych. A ponieważ wiele jurysdykcji wprowadziło w ostatnich latach bardziej restrykcyjne wymagania, międzynarodowi kandydaci nie mają już żadnych opcji w zarządzie stanu.

Na przykład, Colorado było kiedyś idealne dla internautów. Był to jeden z ostatnich stanów, który przyjął zasadę 150 godzin i automatycznie zakwalifikował członków ICMAI i ACCA do egzaminu. Jednak w 2009 roku Kolorado przestało zastępować certyfikaty ACCA w zakresie wymagań edukacyjnych. Zmniejszyła również liczbę krajów, z których certyfikat CA był uznawany za równoważny z czteroletnim dyplomem. Ponadto w 2015 roku Kolorado przestało przyjmować tytuł licencjata, magistra lub doktora o określonej liczbie
.
godziny księgowania i kredytu biznesowego w miejsce wymogu posiadania doświadczenia.

Inne stany wykonały podobne ruchy. W przeszłości Delaware akceptowało stopnie naukowe współpracowników, podczas gdy Michigan przyznawało NTS dla certyfikatu CA. W pewnym momencie Maine nie potrzebowało nawet stopnia księgowego. A New Hampshire zdecydowanie opowiadało się za uznaniem certyfikatów indyjskich CA, wymagając mniej godzin na zaliczenie księgowości i pomagając międzynarodowym kandydatom zdać egzamin w Stanach Zjednoczonych, ale już nie. Wreszcie, mniej stanów ma dwa poziomy międzynarodowe docenione.

Teraz, tylko osiem jurysdykcji działa dobrze dla internautów. Ponadto, ci, którzy testują za granicą, muszą uzyskać licencję w ciągu trzech lat i zapłacić dodatkowe $356.55 za każdą sekcję. Oczywiście, internauci muszą pokonać dodatkowe przeszkody, aby zarobić CPA, a te przeszkody spychają numery kandydatów w dół.

2. Popularność innych certyfikatów rachunkowości wzrosła

Po utworzeniu w 1896 r. CPA cieszyło się przez wiele lat bez większej konkurencji. Następnie, w 1941 roku, Instytut Audytorów Wewnętrznych (IIA) uruchomił i ostatecznie wydał certyfikat Certyfikowanego Audytora Wewnętrznego (CIA). Institute of Management Accountants (IMA) istnieje od 1919 r., ale w 1972 r. zadebiutował jako Certified Management Accountant (CMA).

Do tej pory istnieją dziesiątki oznaczeń księgowych, ale niektóre z nich pozostają niejasne. Jednak CIA i CMA, wraz z ich rosnącym członkostwem, dają CPA bieg za swoje pieniądze. AICPA ma ponad 431 000 członków, a w kwietniu 2016 roku było 664 532 aktywnych CPA. Jednak liczba kandydatów do CPA maleje, a liczba kandydatów CMA i CIA rośnie.

W 2017 r. IMA odnotowała rekordowy wzrost, ponieważ liczba kandydatów do CMA osiągnęła szczytowy poziom 41 000, a liczba członków IMA wzrosła o 11% do ponad 90 0000. IIA osiągnęło podobne sukcesy, ponieważ w 2017 r. przyznało 149 083 certyfikaty CIA, czyli o ponad 6 000 więcej niż w roku 2016. Od 2007 roku IIA odnotowała ponad 88-procentowy wzrost liczby certyfikatów CIA. Liczba członków IIA na świecie również stale rośnie, z 164 896 w 2008 roku do 193 592 w 2017 roku.

W jaki sposób IMA i IIA zdołały zwiększyć popularność swoich certyfikatów? Pomogła w tym zwiększona reklama. IMA z dumą wyjaśnia, że w 2017 roku wyprodukowały swoją nagradzaną, pierwszą w historii zintegrowaną kampanię marketingową. W związku z tym, inne organizacje księgowe również wypełniły fale lotnicze wtyczkami certyfikacyjnymi.

IMA i IIA odwołują się również do osób międzynarodowych, które mają proste wymagania certyfikacyjne. Jak wyjaśnia dr Philip Yaeger z Yaeger CPA Review , «CMA miało ogromny wzrost na dalekim wschodzie i w Chinach. Ponieważ tak długo, jak księgowi w Chinach dostaną jakieś amerykańskie certyfikaty, chińskie korporacje będą płacić im fenomenalne wynagrodzenia. W pewnym momencie chińscy studenci wybierali się do CPA, ale teraz, gdy wymagania dotyczące doświadczenia są tak trudne, chińscy studenci przystępują do CMA. CMA został

wzrastającą o 60 procent na wschodzie. CPA tego nie zrobiło.»

Certyfikaty CIA i CMA również kosztują mniej niż CPA. Co więcej, z badań płacowych IMA w 2018 r. wynika, że CMA na całym świecie zazwyczaj zarabiają więcej pieniędzy niż zarówno niecertyfikowani, jak i certyfikowani księgowi publiczni. Ponadto, przewodnik «Robert Half Salary Guide» z 2019 r. ujawnia, że CIA z zaledwie jednym do trzech lat doświadczenia w usługach finansowych mogą uzyskać 6-cyfrowe dochody. Oczywiście, mając więcej do zrobienia i mniej do stracenia z CMA i CIA, niektórzy księgowi rezygnują z CPA.

Przyszłość populacji kandydackiej CPA

W tamtych czasach, certyfikacja CPA była szaleństwem. Ale przy bardziej rygorystycznych wymogach, wyższych opłatach, mniejszych koncesjach dla firm międzynarodowych i innych dostępnych atrakcyjnych certyfikatach, dzisiejsi księgowi mają wystarczająco dużo powodów, aby być mniej zakochanym w CPA. Tysiąclecia w szczególności nie są tak chętne do realizacji CPA ASAP, jak pragną równowagi między pracą a życiem prywatnym, której wielkie publiczne firmy księgowe nie są w stanie zaoferować. Jak potwierdza dr Yaeger, «są chętni do pracy, ale nie jako odważni pracownicy przez ponad 60-70 godzin tygodniowo.»

Dlatego też, jeśli AICPA naprawdę chce, aby numery kandydatów do CPA zostały wznowione, musi coś dać. Jednakże, ponieważ certyfikacja jest kontynuowana w zakresie rachunkowości publicznej, a AICPA pozostawia wysiłki marketingowe IMA i IIA bez porównania, poprawa populacji kandydatów nie wygląda na priorytet.

Tak więc, populacje kandydatów w przedziale 90k (lub niższym) mogą stać się nową normą. A jeśli życie z innymi certyfikatami (lub po prostu bez CPA) zadowoli księgowych, obecność mniejszej liczby kandydatów CPA nie może być rzeczą złą. Ale może to być rzeczą stałą, jeśli wszystkie wyżej wymienione czynniki pozostaną.