Dlaczego małe przedsiębiorstwa są ogromnym celem kradzieży tożsamości

Internal Revenue Service poinformował w 2017 roku, że kradzież tożsamości biznesowej wzrosła o 250 procent.Mówiąc prościej, tożsamość Twojego klienta zostaje skradziona, jest ona nieważna. Więc co możesz zrobić?

Jest krytyczne , aby księgowi, którzy są zaufanymi doradcami swoich klientów, zwracali uwagę na ten ważny problem i pomagali im w zapobieganiu lub minimalizowaniu ryzyka wystąpienia tego zjawiska.

Małe firmy są największym celem z wielu powodów, ale przede wszystkim dlatego, że robią wszystko, co w ich mocy, aby prowadzić swoją działalność, wykonywać pracę i starają się uzyskać 5 godzin snu na dobę! Niestety, brak wiedzy na temat kradzieży tożsamości powoduje, że te mniejsze firmy są oszukiwane.

Zgodnie z przewodnikiem Business Identity Theft 101, niektóre z rzeczy, które oszust robi z tożsamością firmy to otwieranie wizytówek kredytowych, tworzenie fałszywych zeznań podatkowych, które skutkują zwrotem podatku, zaciągnięcie pożyczki w imieniu firmy i wiele innych.W rzeczywistości dość łatwo jest ukraść tożsamość firmy, jeśli masz dostęp do pewnych prostych informacji, takich jak numer EIN, informacje o koncie bankowym i państwowe informacje rejestracyjne (które przy okazji są publiczne).

Więc kto by to zrobił? Mogę ci powiedzieć, że ta epidemia narasta i porusza się szybciej niż większość może nadążyć.

Najgorsze jest to, że na koniec dnia, właściciel firmy jest nadal odpowiedzialny za długi, w tym podatku od wynagrodzeń, podatku od sprzedaży, zadłużenia z tytułu kart kredytowych i wszelkich innych długów spowodowanych przez oszusta. Niezwykle ważne jest, abyśmy mieli świadomość, że chcemy ufać ludziom, ale wymaga to również sprawdzenia, czy zarządzanie finansami firmy jest prowadzone prawidłowo.

Jedną z najstraszniejszych rzeczy dotyczących kradzieży tożsamości jest to, że nigdy nie dowiesz się, kto popełnił przestępstwo. Często widzimy coś w wiadomościach lub w Internecie na temat małego biznesu, który został oszukany. Rzadko zdarza się, aby właściciel małego biznesu zwracał uwagę na te historie, ponieważ wierzy, że «nigdy mi się to nie zdarzy».

Ponieważ kradzież tożsamości biznesowej jest coraz częstsza, uważam, że ważne jest, aby społeczność księgowych wzmocniła się i podjęła działania. Społeczność małych przedsiębiorstw potrzebuje swoich zaufanych doradców, którzy będą śledzić najnowsze osiągnięcia w tej kluczowej dziedzinie, jaką jest oszustwo.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak można pozostać na szczycie kradzieży tożsamości małych firm, odwiedź witrynę QuickBooks Detect & Defend zasilaną przez EZShield, gdzie można znaleźć aktualne zasoby, w tym artykuły i przewodniki na temat tego, jak można pomóc klientom małych firm bronić się przed groźbą kradzieży tożsamości biznesowej.