Dlaczego marketing Twojej firmy nie działa

Pomimo konsekwentnego rozpoznawania tego problemu, wiele firm CPA i innych profesjonalnych firm usługowych nadal boryka się ze znalezieniem efektywnych i skutecznych sposobów na rozwój nowej działalności.

Wiele firm w dalszym ciągu popełnia te same błędy i pomyłki w kółko. Jeśli Twoja firma zmaga się z rozwojem nowego biznesu, istnieje duża szansa, że Twoje wysiłki marketingowe po prostu nie są w stanie sprostać temu zadaniu.

Oto pięć podstawowych błędów marketingowych, które firmy CPA często popełniają, a które mogą podważyć ich zdolność do skutecznego znajdowania i rozwijania nowej działalności:

1. Brak umiejętności krytycznych

1.

Chociaż może to zaskoczyć niektórych, wiele firm księgowych po prostu mają złe ludzi odpowiedzialnych za marketing. Status kadry zarządzającej wyższego szczebla lub doświadczenie w branży nie musi koniecznie uczynić kogoś dobrym wyborem do obsługi zadań marketingowych. W dzisiejszym wysoko zdigitalizowanym, online świecie, skuteczny marketing wymaga szerszego zestawu umiejętności, niż było to konieczne zaledwie kilka lat temu.

Oprócz tradycyjnych umiejętności, takich jak copywriting i zarządzanie mediami, istnieją nowsze, internetowe umiejętności, takie jak analiza stron internetowych, korzystanie z mediów społecznościowych i optymalizacji stron internetowych (SEO), które stały się kluczowymi narzędziami marketingowymi. Nawet gdy niektóre firmy zatrudniają odpowiednich ludzi z odpowiednim zestawem umiejętności, obciążają ich zadaniami i obowiązkami, które utrudniają nawet najlepszym talentom dobre wyniki.

2. Potknięcie się strategii

Nawet z odpowiednim talentem strategia może przybrać zły obrót, często ponieważ cierpi na «śmierć przez komisję». Jest to choroba powodowana przez firmy, które składają duży komitet, składający się w dużej mierze z partnerów i wyższej kadry kierowniczej, w celu nadzorowania działań marketingowych.

Komitety jednak zazwyczaj «idą z prądem», aby osiągnąć konsensus. Unikają one zmian, ponieważ jest to niepokojące i łatwiej jest przypieczętować ten sam plan, który obowiązywał od zawsze.

Nie pomaga to w tym, że ponieważ większość firm księgowych jest prowadzona przez księgowych, uzyskanie zgody na nowe inwestycje marketingowe, które mogą być postrzegane jako ryzykowne, może być trudne. W związku z tym wprowadzana jest przemyślana strategia marketingowa, która daje równie przemyślane rezultaty.

3. Wykonanie «dead-on-arrival»

Czasami solidna, wykonalna strategia wymyka się spod kontroli komisji, tylko po to, by nie ujrzeć w pełni światła dziennego. Może się to zdarzyć z różnych powodów.

Entuzjazm może zmaleć, gdy rzeczywistość, w której plan jest realizowany, pogrąża się w rzeczywistości. Ludzie, którzy mają już pełne talerze balk na myśl o tym, że muszą podjąć się jeszcze jednego zadania. Zainteresowanie zanika po wyprodukowaniu pierwszego webinaru lub wpisu na blogu.

Co gorsza, nawet najlepszy plan marketingowy nie musi przynosić natychmiastowych rezultatów. Pracownicy tracą serce, a kierownictwo traci wiarę w to, co może być teraz postrzegane jako wadliwy plan. Każdy wolałby poświęcić swój czas i wysiłek na pracę dla istniejących, płacących klientów.

4. Niedziałające lejek handlowy

Każdy marketer wie o lejku sprzedażowym – w teorii. Problem polega na tym, że niektóre lejki są niefunkcjonalne, co utrudnia prospektom płynne przejście przez lej i zwrot z prowadzenia do klienta.

W praktyce, liderzy wchodzą do lejka prowadzeni przez reklamy, bezpośrednie interakcje z pracownikami firmy lub przyciągani przez atrakcyjne treści online. Po wejściu do leja, leady stają się perspektywami, gdy dowiadują się więcej o Twojej firmie i o tym, jak może im ona pomóc.

W miarę jak zdobywasz zaufanie potencjalnych klientów i pogłębiasz relacje z nimi, stają się one szansą na sprzedaż, a wraz z odpowiednim wezwaniem do działania i ofertą, stają się klientami. Niestety, trzy etapy transformacji od prowadzą do klienta oferują równe szanse dla perspektywy, aby utknąć w lejku lub stracić zainteresowanie i odejść. Firma może być nawet świetna w przyciąganiu nowych perspektyw, ale wtedy nie dostarcza ofert lub innych bodźców do pogłębienia zaangażowania i rozszerzenia relacji.

5. Latający w ciemno

5.

Żaden pilot przy zdrowych zmysłach nie wystartuje w złą pogodę bez instrumentów, które powiedzą mu, dokąd zmierza. Jednak wiele firm księgowych chętnie przyjąć strategie marketingowe, nie mając pojęcia, gdzie mogą podjąć swoją działalność i jak oni działają. Oni są szczęśliwi, aby latać w ciemno, ufając swoje instynkty jelitowe i najlepsze domysły, co może zadziałać.

Badania, które przeprowadziliśmy w Instytucie Badań nad Zawiasami wykazały, że profesjonalne firmy usługowe o wysokim wzroście wykorzystują więcej danych i analiz do optymalizacji swoich programów marketingowych niż ich rówieśnicy o niskim wzroście. Firmy o wysokim wzroście ustanawiają metryki, za pomocą których monitorują i mierzą swoje działania marketingowe, umożliwiając im szybką zmianę biegów w zależności od potrzeb w celu wsparcia lub poprawy wyników programu.

How to Chart a Clear Course

Jak widać na podstawie przedstawionych tu błędów marketingowych, niezbędne jest posiadanie zestawu umiejętności i odpowiedniego planu marketingowego, aby zapewnić sukces.

Zacznij od określenia umiejętności, które Twoja firma musi zdobyć, aby opracować i wdrożyć odpowiednią strategię marketingową. Może to wymagać więcej szkoleń dla obecnych pracowników, zatrudnienia nowych lub zwrócenia się o pomoc do zewnętrznych ekspertów.

Zleć stworzenie swojej strategii marketingowej niewielkiemu zespołowi, który posiada umiejętności i uprawnienia do podejmowania decyzji. Zbadaj aktualne potrzeby i preferencje Twoich odbiorców docelowych i aktualizuj je w miarę jak zmienia się rynek i Twoje cele.

Stwórz zróżnicowaną markę poprzez określenie, co sprawia, że Twoja firma jest wyjątkowa i różni się od konkurencji, aby upewnić się, że kupujący Cię zapamiętają. Następnie zastosuj taktykę marketingową o sprawdzonej zdolności do generowania wyników.

Stwórz mały zestaw rozsądnych mierników do monitorowania i mierzenia postępów i wyników programu marketingowego. Dostosuj je w razie potrzeby.

Dzisiejsze rozwiązania z zakresu marketingu cyfrowego są wspierane przez różnorodne narzędzia, które umożliwiają śledzenie działań i mierzenie wyników w czasie rzeczywistym. Obecnie stosunkowo łatwo jest uzyskać wgląd w to, co działa, a co nie.

Korzystając z tych dostępnych spostrzeżeń, możesz mieć pewność, że Twoja firma wytycza udany kurs i utrzymuje się na nim.