Dlaczego miałaby pani wynająć swojego męża

Przez całą moją karierę pracowałam u boku męża, Steve’a. Nasze stosunki zawodowe doprowadziły do naszego romantycznego partnerstwa. Na początku Steve kierował naszą agencją, a ja oferowałam bezpośrednią obsługę klienta.

Wszystko zmieniło się w 2009 roku. Na skraju wypalenia, coś musiało się zmienić. Wtedy nie zdawałem sobie sprawy, że rozwiązanie istnieje poza naszą agencją.

Po 12 latach pracy w agencji, słuchałem wezwania, by przejść do czegoś innego. Steve, w końcu sprzedał naszą agencję, i dołączył do mojej firmy. Tak, nadal pracujemy razem. Ale teraz jest raczej pracownikiem, niż współwłaścicielem.

Ona jest szefem

Zgodnie z raportem American Express 2018, 58 procent wszystkich nowych firm od 2007 roku jest obecnie własnością kobiet. Zasadniczo, żona prowadzi firmę dla czterech na 10 przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych.

Biznesy z mamą i tatą symbolizują amerykański sen. Kładą one podwaliny pod dobrze prosperującą społeczność.

Jak wszystko inne, profil CEO dla firm rodzinnych jest aktualizowany.Kobiety nie stoją już w cieniu swoich mężów zajmujących stanowiska sekretarskie. Mama kieruje teraz biznesem, a pop wypełnia role wsparcia w domu i w pracy.

Pary często posiadają bezpłatne zestawy umiejętności, które są korzystne dla biznesu. On jest handlowcem i informatykiem, a ona doradcą podatkowym i księgowym. W takich sytuacjach nie ma żadnego nakładania się na siebie i w rzeczywistości czujesz ulgę, że robi te rzeczy dla Twojej firmy.

Sukces to Messy

Ale co się dzieje, gdy twoje umiejętności się nakładają? To jest wyzwanie, któremu Steve i ja stawiliśmy czoła. To była podróż prób i błędów.

Zaczynając, wypełniłem wszystkie role. W miarę jak stopniowo dołączał do mnie, przekazywałem zadania, które mi się nie podobały. To był mój pierwszy błąd.

Zabranie tych rzeczy z mojego talerza uwolniło mój czas. Ponieważ on też nie lubił tych rzeczy, ta strategia zawiodła.

Ponieważ przemawianie na konferencji trzyma mnie w drodze, zamieniliśmy się rolami w domu. Chętnie przekazałem obowiązki domowe. To jest teraz jego dział.

Praca z małżonkiem

Nie wszystkie pary dobrze ze sobą współpracują. Łatwo jest zatrzeć granice między byciem szefem w pracy a partnerami w domu. To jest żonglerka. Ale z wyraźnymi granicami, korzyści ze wspólnej pracy procentują w postaci dywidendy.

  • Zaufanie. Wszyscy potrzebujemy powiernicy; nawet król Artur miał okrągły stół. Czuję się przy nim bezbronna.
  • Wejście. Nie zawsze widzimy rzeczy oko w oko. Dlatego często uruchamiam opcje przez niego przed podjęciem ostatecznej decyzji.
  • Informacja zwrotna. Czasami jestem zbyt blisko procesu. Jego wkład uświadamia mi różne aspekty, których sam bym nie zauważył.
  • Zabawa. Lubimy pracować razem. Wspólne podróżowanie to bonus.
  • Skill set. Skoro mamy podobne umiejętności trenerskie, czym się różnimy? Obecnie uczy on naszych klientów coachingu komunikacji, relacji i umiejętności przywódczych, szczególnie w przypadku par w biznesie razem.

I tak, czasami się nie zgadzamy. Albo moje instrukcje są zbyt niejasne.

Odwrócenie naszej roli nadało naszemu małżeństwu nowy wymiar. Dzięki tej zmianie obowiązków nauczyłam się czegoś o sobie.

W końcu i ty doświadczysz podobnych wyzwań.

  • Jak jasno wyjaśnisz swoje oczekiwania?
  • Czy pani mąż woli szczegółowe instrukcje?
  • Wykorzystujesz jego mocne strony, czy po prostu obsadzasz stanowisko?
  • Czy jego błędy stają się okazją do nauki lub argumentem?
  • Jesteś kontrolnym dziwakiem i dławisz go?

Nie oczekuj, że twoja współpraca biznesowa naprawi twoje problemy małżeńskie. Komunikacja i zaufanie są najważniejszymi powodami, dla których Twój mąż w końcu zrezygnował i zaczął pracować gdzie indziej. Wspólna praca i wspólne życie mogą być nieporządane.

A Zasoby na codzienne wyzwania

Bycie na szczycie może czuć się samotnie. Szczególnie, gdy pojawiają się skomplikowane wyzwania. To dlatego Steve jest moim partnerem.

Jako mój CSO, Chief Support Office, słucha nowych pomysłów, dzieli się swoim spojrzeniem na to, jak radzić sobie z trudnymi problemami i omawia strategie rozwoju biznesu.

Czasami wystarczy tylko uważne ucho. Kiedy to mówię, dowiaduję się, co naprawdę się dzieje i jak się z tym czuję. Innym razem, Steve i ja wypracowujemy razem rozwiązanie.

Chociaż codziennie rozmawiamy o zakupach, spotykamy się również co tydzień. Nasze cotygodniowe spotkania skupiają się głównie na «dużym obrazie». Przeglądamy, co działa w biznesie i postępy w biznesie .

Kilka razy w roku będziemy planować strategiczne cofanie się wzrostu. Czasami weźmiemy udział w warsztatach. Innym razem wyjeżdżamy na długi weekend, aby zaktualizować nasz plan rozwoju. Ucieczka pozwala nam osiągnąć więcej, ponieważ z dnia na dzień eliminowane są czynniki rozpraszające.

Codzienny przegląd przed kolacją daje nam zamknięcie. Jeśli jakiś pomysł pojawi się późnym wieczorem, to omówimy go. Więc możemy nagiąć naszą zasadę, że po kolacji nie ma rozmów w sklepie.

Naucz się słuchać

Chociaż to ja jestem szefem, staram się mieć otwarty umysł. Nie wiem tego wszystkiego. I nie chcę wiedzieć wszystkiego.

Doceniam pomysły Steve’a. Jego perspektywa jest inna niż moja. Doceniam spostrzeżenia «aha», które rozwijają się podczas naszych rozmów. Przy jednej konkretnej okazji, jego wkład zmienił cały przebieg mojej działalności.

Nieoczekiwana korzyść

Często podróżuję, by przemawiać na konferencjach. Kiedy tylko to możliwe, Steve do mnie dołącza. Podczas gdy on nawiguje po drogach, ja jestem na spotkaniach telefonicznych lub dokonuję aktualizacji w ostatniej chwili mojej prezentacji.

Jako moja CSO, Steve zarządza wszystkimi szczegółami dotyczącymi miejsca spotkania. Kiedy już będzie zadowolony ze wszystkiego, spotka się z ludźmi i siecią w pokoju.

Po zakończeniu mojej prezentacji, jest przy mnie, odpowiadając na pytania, umawiając się na spotkania i zarządzając zapleczem sprzedaży sali. Sprawia, że wszystko przebiega gładko. Dzięki temu mogę w pełni skupić się na mojej prezentacji i rozmowach po jej zakończeniu.

Czasami na naszą wycieczkę przeznaczamy dodatkowy dzień lub dwa, zwłaszcza jeśli jest to miejsce docelowe. Jest to sposób na połączenie pracy i zabawy.

Zatrudnienie twojego męża może wzmocnić twoje relacje i rozwinąć twój biznes. Jako partner strategiczny jest on dostępny, aby omawiać pomysły i rozwiązywać problemy. Tak, to pani jest szefem. Z drugiej strony, jest on w pełni zaangażowany w pani sukces.

Powiązane artykuły

Jak kobiety mogą podejść do wyceny wartości i zamknąć transakcję

Twoja stawka godzinowa jest niesprawiedliwa dla Ciebie i Twoich klientów