Dlaczego nie możesz okłamywać Tax Pro?

Aby pokonać jeden system, trzeba iść na kompromis z drugim. Nie jestem najmądrzejszą osobą na świecie, ale mam pewną filozofię: około 70 procent twoich klientów nie mówi ci prawdy.

Spotkałem się niedawno z klientem, który wykazał 23.000 dolarów skorygowanego dochodu brutto (AGI), 12.000 dolarów odsetek od kredytów hipotecznych i 2.000 dolarów podatków od nieruchomości, żonaty i składający wspólny zwrot. Był właścicielem własnej firmy, więc pierwszą rzeczą, którą zrobiłem, była prosta analiza przepływu gotówki na nim.

Z moich obliczeń wynika, że potrzebował co najmniej 50.000 dolarów na utrzymanie swojego stylu życia. Nie miał pojęcia, dlaczego zadaję te wszystkie pytania, dopóki nie zapytałem go, czy może mi pokazać 27 000 dolarów w dochodach niepodlegających opodatkowaniu.

Klient powiedział mi, że nie mógł wykazać się dużymi dochodami, bo musiał płacić byłej żonie alimenty. Wiedz, że jestem złą osobą, której nie powinnam tego mówić. Wychowywała mnie samotna mama i miałem martwego tatę.

Klient tłumaczy dalej, że kupuje śmieciowe samochody za gotówkę, naprawia je i sprzedaje za gotówkę. Nie zgłasza gotówki z powodu alimentów na dzieci i “gotówki nie da się namierzyć”. Przez cały czas, gdy jego nowa żona siedzi tam i słucha, jak on w zasadzie pieprzy swoje dzieci i rząd jednocześnie, ale to już inna historia.

Firma, której jest właścicielem, jest na nazwisko jego obecnej żony, a w 2016 roku jako pracownik otrzymał 800 dolarów. Jedyne co myślę, jak on to wyjaśnia, to jak złagodzić cios tutaj? Następnie mówi mi, że ma ponad $15,000 w gotówce siedząc w sejfie w swoim domu, wszystko pochodzi z tych sprzedaży samochodów.

Podaję oczywisty punkt i mówię mu, że gotówka jest identyfikowalna. Nie tylko to, ale zrobiłem prostą analizę przepływu gotówki i IRS byłby bardziej intensywny. Zwracam się do jego żony, która powiedziała mu, że tak mu powiedziała i powiedziała, że to są wspólne deklaracje podatkowe, a ona również będzie na haku.

Ponadto, jeśli audytowany IRS zrobiłby wizytę w swoim sklepie, zobaczyłby, że pracuje dużo godzin, a firma, do której należy jego żona, nie przestrzega ustawy o wynagrodzeniach i godzinach, nie wspominając o tym, że wiele jego wydatków jest w gotówce. Oczywistym pytaniem jest, skąd wziąłeś całą tę gotówkę?

Pamiętam, że kilka lat temu przeczytałem alarm IRS stwierdzający, że specjaliści podatkowi byli odpowiedzialni za lukę podatkową, która jest różnicą pomiędzy tym, co ktoś powinien płacić w podatkach a tym, co faktycznie płaci. Unikanie podatków jest legalne, uchylanie się od płacenia podatków, jak wiesz, nie jest.

W stanie Floryda, jeśli sprzedajesz samochód innej osobie, musisz zapłacić podatek od sprzedaży. Skąd stan wie, że samochód został sprzedany? Jest pewien tytuł, który trzeba wypełnić, a który podaje cenę pojazdu.

Aby ominąć te podatki, niektórzy twierdzą, że samochód był “prezentem”, lub sprzedany za mniej niż w rzeczywistości. Jeśli jest to prezent, podatki są całkowicie pominięte i oczywiście stwierdzenie, że cena jest niższa oznacza mniej podatku od sprzedaży.

Jest problem z robieniem tego, co ten facet robi. Po pierwsze, państwo złapie się na tym, że każdy sprzedany samochód to prezent od tej osoby dla kogoś innego. Po drugie, wszystkie 50 stanów i IRS mają wzajemne umowy, na mocy których wymieniają między sobą informacje. IRS wie, że ten przekręt ma miejsce.

Wspomniany klient mówi mi, że kiedy się rozwiódł, jego żona dostała połowę jego emerytury, a alimenty na dziecko były naprawdę wysokie. To spowodowało, że rzucił pracę jako policjant, nie mniej, i zarabiał na życie.

Na Florydzie, jeśli nabywa się aktywa w czasie trwania małżeństwa, dzieli się je po środku. Alimenty na dzieci są obliczane na podstawie skali i pobierane przez Departament Dochodów Florydy. Ponadto, jeśli alimenty nie są wypłacane, idziesz do więzienia. Więc, pomiędzy oszustwami podatkowymi, oszukiwaniem stanu Floryda i niepłaceniem alimentów, nie mam pojęcia, jak ten człowiek wymknął się przez szczeliny.

Spokojnie, mówię człowiekowi, że nie mogę wziąć go na klienta i wyjaśnić dlaczego. Wtedy staje się agresywny i zaczyna mnie nie szanować. Grzecznie wstaję i proszę go, żeby wyszedł, wycofując się do mojego biura pracy. Po tym, jak nazwał mnie każdym nazwiskiem w książce, w końcu wychodzi.

Co jest smutne, to że ktoś weźmie tego faceta tylko dlatego, że mu zapłaci. Jednak mój szacunek jako profesjonalisty jest dla mnie ważniejszy niż pieniądze.