Dlaczego nie powinieneś teraz obniżać stawek.

W środku pandemii księgowi są bardziej zajęci niż zwykle o tej porze roku. Ty i twoi rówieśnicy podejmujecie działania na rzecz ratowania naszej gospodarki.

Jesteś teraz na pierwszej linii frontu jako jeden z pierwszych respondentów. Trzeba pilnie złożyć wniosek o pieniądze, zanim wyschną. A niektóre banki już zawiesiły przyjmowanie nowych wniosków. Niestrudzenie prowadząc klientów przez proces, jesteś wtajemniczony w historię każdego z nich.

W odpowiedzi, możesz się zastanawiać, “Czy muszę obniżyć swoje stawki?” Jeśli tak, to nie jesteś sam. Specjaliści od księgowości na całym świecie zastanawiają się obecnie, czy dostosować ceny do COVID-19. Wielu z nich już to zrobiło, chociaż ich klienci nie prosili o niższą stawkę.

Odpowiedź zależy od tego. Poświęć chwilę na zastanowienie się, dlaczego chcesz obniżyć swoje stawki. Co leży u podstaw tych myśli? Albo wynika to z niedoboru, albo ze wspólnoty.

Po pierwsze, zdecyduj, czy ta myśl jest reakcją kolankową na naszą obecną sytuację. Jeśli tak, to nie obniżaj swoich stawek. Niedobór i strach zawsze kwestionują twoją wartość i wartość.

Ludzie łączą cenę z jakością, nawet w dzisiejszej gospodarce. Niskie ceny są równoznaczne z niską jakością. Obniżenie stawek jest rozwiązaniem krótkoterminowym, które może mieć potencjalnie długofalowe konsekwencje.

Czytaj dalej. Podzielę się z wami kilkoma sposobami na dostosowanie waszych usług bez obniżania stawek. Jak zawsze, szukam zwycięstwa, aby zadowolić ciebie i twojego klienta.

Może powód obniżenia stawek nie jest związany z niedoborem. Myślisz przede wszystkim o społeczności, a nie o pieniądzach. Dla ciebie jest to okazja, by wnieść swój wkład i oddać. Jeśli tak, to podążaj za swoim sercem.

Jako zaufany doradca, naturalnie przedkładasz relację nad przychód. To dlatego Twoi klienci nadal z Tobą współpracują. Rozważając to, co jest w najlepszym interesie większego dobra, stawiasz innych przed sobą.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Mając to na uwadze, nadal musisz płacić rachunki, a twoja pomoc jest bardzo cenna. Nie obniżaj automatycznie swoich stawek we wszystkich przypadkach. Wolę, abyś szukał rozwiązania korzystnego dla obu stron, które wymaga rozmowy.

Ustalmy kilka protokołów, jak do tego podejść. Podzielam się rozwiązaniami, które z powodzeniem stosuję, gdy moi klienci wpadają w ciężkie czasy.

1. Ustalić warunki płatności: Niektórzy klienci poproszą o tymczasową redukcję. Zamiast dokonywać cięć, porozmawiaj z klientem o harmonogramie płatności. Współpracuj z nimi, aby rozłożyć spłatę w czasie.

2. Skasuj Dodatki: Wyregulować opakowania, aby obniżyć cenę. Nie wszystkie części Twoich usług są jednakowo cenione lub niezbędne. Przedyskutuj z klientem, co jest najważniejsze w tej chwili – określ, co jest istotne. Pamiętaj, aby pozostać otwartym, ponieważ Twój klient odpowiada na to pytanie. Weź pod uwagę opinie, gdy będziesz dostosowywać jej pakiet.

3. Znajdź pieniądze: Kiedy spojrzysz na jej książki, czy znajdziesz dodatkowe pieniądze? Czy jest jakiś nieistotny wydatek, który może teraz obciąć?

4. Zrób miejsce na stypendium: W mojej poprzedniej agencji stworzyliśmy sloty na stypendia na specjalne okoliczności. Każdy z 11 agentów miał do dyspozycji jeden slot na stypendia. Podczas spotkań pracowników, sprawdzaliśmy wniosek. To był nasz sposób na wsparcie naszych klientów, jeśli znaleźli się w trudnej sytuacji.

Opracowaliśmy konkretne wytyczne dla tej polityki:

a. Ograniczenia:Kiedy przyznaliśmy stypendium, nie było ono otwarte. Ustaliliśmy datę zakończenia. Okres ten wahał się od 30 do 90 dni.

b. Istniejący klient:Stypendium może być przyznane tylko istniejącym klientom o dobrej reputacji.

c. Wycena:Po wygaśnięciu stypendium, przywrócono pierwotne ceny.

Wielu księgowych omyłkowo obniża swoje stawki dla wszystkich klientów, nowych i istniejących. Chociaż jest to powszechna praktyka, nie jest to najlepsza strategia cenowa. Tak, obcinanie cen rozwiązuje natychmiastowe problemy. Otwiera ono jednak drzwi do nieprzewidzianych komplikacji.

Jeśli nigdy wcześniej nie konkurowałeś ceną, to nie przyjmuj tej strategii cenowej teraz.

Weź pod uwagę istotę wyceny wartości – cenisz klienta, a nie usługę. Oznacza to, że to Twój klient określa wartość, a nie Ty. Klienci, którzy uważają, że ich zyski są większe niż Twoje opłaty, będą nadal inwestować w Twoje usługi.

Sięgnij do swoich klientów. Zamelduj się, żeby zapytać, jak się mają. Jeśli poproszą o niższą stawkę, masz teraz do dyspozycji kilka opcji. Jeśli jest to ktoś, z kim lubisz pracować i szanuje cię, to przedyskutuj rozwiązania. Ogólnie rzecz biorąc, dążyć do zwycięstwa.

Powiązane artykuły

Jak pomóc bez utraty pieniędzy

Pomaganie klientom w przetrwaniu finansowym COVID-19