Dlaczego nowa ustawa reformująca IRS jest powtórzeniem

W 2008 r. właśnie zdałem egzamin na agenta, który zapisał się na egzamin, i doskonale pamiętam przesłuchania Kongresu w sprawie nadużyć IRS. Ustawa o IRS 2008, która stworzyła Ustawę o Prawach Podatnika, została uchwalona. Niestety, wydawało się, że to tylko sugestie. Ustawa ta ustanowiła również niezależny proces odwoławczy, który później współpracował z egzaminem i wyznaczył scenę dla «życzliwszego, łagodniejszego, IRS».

Jedenaście lat później potrzebujemy nowego prawa, ponieważ IRS po raz kolejny wymyka się spod kontroli.

Pierwsza ustawa o podatniku z 2019 r. rozpoczyna się od utworzenia niezależnego biura apelacyjnego. Jeśli to brzmi znajomo, to powinno: Przed 2008 r. apelacje nie istniały. Ustawa reformująca z 2008 r. miała stworzyć jeden, a konkretnie niezależny urząd apelacyjny. Wyjaśniono, że jest to biuro niezależne od audytora, czyli urzędnika ds. zbiorów i nadano sprawie nowy wygląd, nie wymieniając żadnych akt. Ustawa ta weszła w życie dopiero około 2013 roku. Dzisiaj, biuro apelacyjne otrzymuje całą teczkę audytu lub zbiórki przed spotkaniem.

Następnie nowy rachunek dotyczy «lepszej» obsługi klienta, którą zaleca poprawić poprzez dodatkowe szkolenia. Domyślam się, że będzie to polegać na nie pozostawianiu podatnika lub profesjonalisty podatkowego w zawieszeniu na dwie godziny, a następnie na grzecznościowym rozłączeniu.

Projekt ustawy poszerza zakres bezpłatnego składania wniosków przez podatników i omawia kompromisową ofertę dla podatników o niskich dochodach, jak gdyby jeszcze nie istniała.

Następnie przechodzimy do dobrych rzeczy: podtytuł C, który obejmuje sensowne egzekwowanie prawa. Znowu powinno to brzmieć znajomo. Jeśli chodzi o konfiskatę mienia, IRS może teraz wziąć tylko to, co zostało uzyskane w nielegalny sposób. Następnie omawia sprawiedliwą ulgę od wspólnego zobowiązania podatkowego, która również już istnieje.

Następnie następuje próba modyfikacji zbioru dokumentów od osób trzecich. Jednakże, Publikacja 1, udzielana każdemu podatnikowi mającemu problemy z IRS, wyraźnie określa, że agencja może kontaktować się z osobami trzecimi i omawia zakres, w jakim osoby trzecie dokonujące inkasa mogą pobierać zwrot podatku. Chodzi mi o to, dlaczego wyeliminować usługę, która właśnie przyniosła tylko 2 procent długu, o który został poproszony? Dotyczy to nawet czegoś, o czym zawsze myślałem, że nie może się zdarzyć: zapewnienia pracownikom IRS dostępu do informacji podatkowych osób niepracujących.

Podtytuł D omawia przesłuchanie adwokata podatnika przed Kongresem, które, jak osobiście uważam, Kongres przespał, oraz powiadomienie Kongresu o zmianach, które już i tak ignorują. Następnie wspomina się, że do 30 września 2020 roku IRS wyda raport do Kongresu na temat tego, jak zmodernizować strukturę organizacyjną agencji. Mógłbym to podsumować w ciągu tygodnia.

Istnieją również drobne zmiany w programie VITA, które obejmują wdrożenie procesu informowania podatników o tych bezpłatnych programach. Myślę, że moim ulubionym jest zajmowanie i przechowywanie łatwo psujących się towarów. Wydaje mi się, że teraz IRS przechowuje te towary i oczywiście źle się z nimi obchodzą. Teraz natychmiast sprzedadzą te łatwo psujące się towary. Nie mogę uwierzyć, że naprawdę musieliśmy to wypisać. To znaczy, to zdrowy rozsądek.

Ustawa dotyczy sygnalistów. Teraz mają proces do zapłacenia im, kiedy po prostu odmówili. To skutecznie pozbywa się tej irytującej muzyki hold, z której Serwis korzysta od czasu, gdy byłem w praktyce i zastąpi ją pomocnymi wskazówkami, informacjami na temat powszechnych oszustw podatkowych i wyjaśnieniami, jak zgłosić te oszustwa. Założę się, że po prostu skieruje cię na ich stronę internetową.

Jedną z rzeczy, które mnie zaskoczyły, był plan kradzieży tożsamości, który dopiero teraz powstaje po upływie ostatnich 15 lat. Zasadniczo będą oni współpracować z wykonawcami w celu ograniczenia liczby takich przypadków i wykorzystają tę ustawę do wyjaśnienia, do jakich informacji wykonawcy będą mieli i nie będą mieli dostępu w odniesieniu do informacji o podatnikach. Przez lata komputery IRS mogły być opisywane jako chomik na kółku. Teraz mówią oni o rozwoju IT, zatrudnieniu dyrektora ds. informacji i modernizacji systemów weryfikacji przez strony trzecie.

To piękna lektura, która powtarza obietnice złożone ponad 10 lat temu. Gorąco polecam.

Powiązane artykuły

IRS ogłasza nowy plan modernizacji operacji

Co IRS robi w zakresie bezpieczeństwa danych