Dlaczego pisarze muszą się bardziej koncentrować na planowaniu podatkowym?

To kosztowny błąd dla pisarzy i innych freelancerów, by myśleć o podatkach jako o jednorocznym utrapieniu spowodowanym potrzebą zmagania się z 1040 formularzami lub składaniem zapisów dla swoich księgowych. Federalne i stanowe planowanie podatkowe musi być przedmiotem całorocznej troski na równi z bieżącym biznesowym i osobistym planowaniem finansowym.

Ci, którzy mają dalekowzroczność, aby utrzymać się na szczycie zmian w prawie podatkowym i planować z wyprzedzeniem, mogą zwinnie odsunąć na bok pułapki, jednocześnie korzystając z wielu całkowicie legalnych możliwości, aby zmniejszyć, odłożyć lub uciec płacąc znaczne kwoty, które w przeciwnym razie wzbogaciłyby IRS.

Chociaż nie oznacza to, że ważne decyzje finansowe, które mają wpływ na inwestycje, zaciąganie pożyczek i wydatki, powinny opierać się wyłącznie na względach podatkowych, oznacza to jednak, że decyzje te uzasadniają przynajmniej pewne rozważenie ich skutków podatkowych.

Zacznij wcześnie od planowania podatkowego. Zapewnienie wystarczającej ilości czasu na wdrożenie strategii może przynieść dramatyczne oszczędności – może tysiące dolarów – w tym roku podatkowym i dać początek planowaniu podatkowemu na rok 2017 i kolejne lata.

Załóżmy, że pisarka przewiduje, że jej dochody z pisania i innych źródeł (i zakładki podatkowej) w 2016 roku będą wyższe niż w 2017 roku. Sposobem na obniżenie podatków jest przesunięcie otrzymywania dochodów z pisania w 2016 roku poza sylwester poprzez odkładanie rachunków na koniec roku na okres po 31 grudnia, lub wystawianie rachunków klientom tak późno w grudniu, że płatność w tym roku jest mało prawdopodobna.

W przypadku istniejących faktur należy zrobić odwrotnie. Nie naciskaj na zapłatę w 2016 roku należnych pieniędzy, pod warunkiem, że taktyka ta nie zagrozi ściągnięciu należności. A co z wydatkami biznesowymi? Płaćcie je w 2016 roku, a nie odkładać płatności do 2017 roku.

Drugi termin kalendarzowy, o którym należy pamiętać .

Powszechnie uznaje się, że pisarze, którzy pomijają odpisy, przepłacają podatki. Którzy pisarze obniżają swoje podatki do prawnego minimum? Ci, którzy prowadzą najlepsze akta. Nawet małe odliczenia mogą przyczynić się do zaskakujących oszczędności. Jednak z roku na rok, wielu pisarzy rutynowo nie domaga się odliczeń od podatku IRS, niepotrzebnie wzbogacając tym samym agencję.

Artykuły dodatkowe . Przypomnienie dla księgowych, którzy z zadowoleniem przyjęliby porady, jak ostrzec klientów przed taktykami, które obniżają podatki na ten rok, a nawet dają przewagę na następny rok: Wejdź do archiwum moich artykułów (ponad 130 i liczenie).

Bądź konkurencyjny z kolegami księgowymi, którzy zwracają się do artykułów, gdy, powiedzmy, odpowiadają klientom lub chcą pokazać klientom, jak zwinnie unikać pułapek, jednocześnie wykorzystując możliwości zmniejszenia, opóźnienia lub głębokiego sześć płatności znacznych kwot, które w przeciwnym razie puchną kasety IRS.

Pamiętaj również o artykułach, gdy starasz się budować rozpoznawalność nazwy, cel możliwy do osiągnięcia tylko poprzez wybór i wdrożenie strategii, które wyróżniają Cię od dzikiej konkurencji. Wykorzystaj artykuły do przygotowania rozmów z odbiorcami, takimi jak właściciele firm, inwestorzy i emeryci.