Dlaczego planowanie podatkowe powinno być priorytetem przez cały rok?

Najnowsze dostępne dane pokazują, że przeciętny Amerykanin wydaje ponad dwa razy więcej na rząd niż na jedzenie.

Ta przygnębiająca statystyka podkreśla, jak kosztownym błędem jest myślenie o federalnych podatkach dochodowych jako o jednorazowym cierpieniu spowodowanym koniecznością zmagania się z formularzem 1040. Zamiast tego, to co należy zrobić, to włożyć podatki do planowania finansowego przez cały rok. Możesz być mile zaskoczony, odkrywając mnóstwo możliwości oszczędzania na podatkach, które większość ludzi przeocza każdego roku. Oszczędności te mogą wynieść nawet tysiące dolarów.

Skuteczne planowanie podatkowe. Pierwszy krok dla skutecznego planowania podatkowego jest zorganizowanie tego stale rosnącego nagromadzenia rekordów w szufladach biurka, szafach i innych pomieszczeniach magazynowych. Także, jeżeli ty byłeś niedbały, postanawia teraz zrekonstruować brakujące lub niekompletne zapisy zanim staną się mgliste w twój umysle.

Przypadkowe zapisy mogą spowodować niepotrzebną stratę pieniędzy na podatki. Im lepszą dokumentację prowadzisz, tym łatwiej jest szukać możliwości, na czym polega planowanie podatkowe.

Jeśli chodzi o sortowanie dokumentów finansowych, to po stronie kaucji jest błąd przy podejmowaniu decyzji, które z nich należy zapisać, a które wyrzucić. Aby wykonać zadanie wykonalne â i zmniejszyć prawdopodobieństwo błędów â ograniczyć się do jednej kategorii rekordów na każdym posiedzeniu. Na przykład, zająć się wszystkimi rekordami dotyczącymi inwestycji jednego wieczoru, ubezpieczenia innego itd. Nawiasem mówiąc, to przedsięwzięcie typu “zrób to sam” zapewnia cenne korzyści uboczne: mniej zatłoczonych magazynów i wyraźniejszy obraz Twoich spraw finansowych.

Jak uzyskać kontrolę nad zakładką podatkową. Naucz się na temat aktualnych możliwości podatkowych i pułapek. Idealnie byłoby, gdybyś był przygotowany do ważenia konsekwencji podatkowych przed podjęciem decyzji o tym, czy inwestować, pożyczać czy wydawać.

W tych niepewnych ekonomicznie czasach bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby wziąć na siebie większą odpowiedzialność za swoją przyszłość finansową. Nie należy polegać wyłącznie na płatnych doradcach, aby na bieżąco śledzić zmiany w prawie podatkowym lub innych przepisach, które mogą spowodować konieczność rewizji planów. Powinni Państwo przynajmniej posiadać wystarczającą wiedzę, aby móc stawiać dobre pytania i oceniać odpowiedzi, gdy mają Państwo do czynienia z profesjonalistą. Poinformowany klient otrzymuje najlepszą radę.

Szybkim i tanim sposobem, aby stać się inteligentnym, jest zapisanie się na kursy kształcenia dorosłych w zakresie podatków, inwestowania i innych aspektów finansów osobistych. Wybierz z szeregu zajęć dostosowanych do Twoich zainteresowań, które są dostępne w takich miejscach jak szkoły średnie i uczelnie społeczne. Kursy kosztują ułamek tego, co w innym przypadku kosztowałoby spotkanie z instruktorami, którzy zazwyczaj są prawnikami, CPA i planistami finansowymi.

Wykorzystują oni swoje praktyczne doświadczenie, aby udzielać pomocnych, bezstronnych porad na tematy, od których uzależniona jest gama produktów:

  • Terminy otrzymania dochodu i dokonania potrąceń w celu uzyskania jak największej korzyści.
  • Otwieranie, prowadzenie i zamykanie przedsięwzięć biznesowych.
  • Pobieranie się lub rozwód.
  • Kiedy i ile pieniędzy należy wziąć z podatkowych kont emerytalnych takich jak IRA i 401(k)s.
  • Czy zrobić dożywotnie prezenty pieniężne i inne rodzaje majątku dla członków rodziny, czy pozostawić im majątek.

Kursy ostrzegają o technikach oszczędzania pieniędzy, które możesz zastosować samodzielnie lub, jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy, przetestować na swoich doradcach. I być może ci doradcy okażą się twoimi instruktorami, których masz doskonałą okazję ocenić.