Dlaczego potrzebujesz listy połączeń «po sezonie»?

Zajęty sezon jest często najbardziej przerażającą porą roku, i to z dobrych powodów; księgowi regularnie czują się wyczerpani ogromną ilością pracy, której potrzebują, aby przetrwać tę porę roku, a wielu z nich czuje się niesamowicie wypaleni z powodu wysokiego poziomu stresu. Większość księgowych rozumie jednak, że pracowity sezon jest istotną częścią ich sukcesu finansowego, co oznacza, że często wlewają w niego swoje serce i duszę, gotowi do odpoczynku i relaksu po jego zakończeniu.

Dla większości księgowych ten odpoczynek i relaks odbywa się kosztem wielu straconych okazji; okres bezpośrednio po pracowitym sezonie może być również produktywny, a dzięki dobrze opracowanej liście zgłoszeń «po pracowitym sezonie» można uzyskać przewagę nad konkurencją w tym samym czasie, kiedy kopią nogi w górę, aby się zrelaksować.

Opanowanie po sezonie pełnym wrażeń

Pracowity sezon nigdy nie jest łatwy dla CPA, z ogromnym obciążeniem pracą, które muszą ponieść, będąc jednym z głównych powodów, dla których wielu innych specjalistów patrzy na księgowych z podziwem i szacunkiem dla ich ciężkiej pracy i należytej staranności. Nigdy nie jest łatwo przetrwać pracowity sezon (chociaż zawsze możesz przeczytać kilka wskazówek, które ułatwią Ci pracę), ale zbyt wielu księgowych wykorzystuje swoje ogromne obciążenie pracą w trakcie pracowitego sezonu jako pretekst, aby nie robić nic w okresie następującym bezpośrednio po nim.

Zamiast odetchnąć, powinieneś zacząć tworzyć listę połączeń po sezonie, która pomoże Ci przygotować się do przyszłorocznego obciążenia pracą, a jednocześnie umożliwi dotarcie do nowych klientów, których istniejące CPA mogą zawodzić relaksując się. Więc, co tak naprawdę oznacza dla dzisiejszych księgowych opanowanie po sezonie i zebranie tej listy połączeń?

Przede wszystkim, trzeba ustalić priorytety. Dla każdego odnoszącego sukcesy CPA ważne jest, aby utrzymywać regularny kontakt ze wszystkimi swoimi klientami, ale dla Twojej listy połączeń po zakończeniu sezonu, będziesz chciał przede wszystkim zająć się tymi klientami, którzy są najważniejsi dla Twojej kariery. Twoi najwięksi i najważniejsi klienci powinni w pierwszej kolejności odbierać swoje telefony, w których możesz przejrzeć ostatnie wyniki ich portfeli, jednocześnie otwierając się na wszelkie zapytania, jakie mogą mieć.

Ważne jest, aby zaplanować ten proces przed lub w trakcie pracowitego powodu, a nie próbować tworzyć tandetną listę połączeń po samym pracowitym sezonie; w końcu będziesz zmęczony i gotowy do rozbijania się wtedy, więc im więcej pracy zejdzie ci z drogi teraz, tym lepiej będzie ci jutro. Ustaw cyfrowe przypomnienia dla siebie (lub iść staromodny i biczować kalendarz), jak chcesz, gdy chronisz wyniki kredytowe, więc nie zapomnij o kontakcie z ważnymi klientami zaraz po zakończeniu pracowitego sezonu, a następnie ołówek w swoich mniejszych klientów w czasie wolnym, który pozostał Ci jeszcze.

Rozszerzenie klienteli

Twoja lista połączeń po sezonie jest nie tylko o Twoich dotychczasowych klientach. Księgowi powinni poświęcić ten czas na dotarcie do nowych klientów, tym bardziej, że wiele z CPA, na których polegają potencjalni klienci, kopie nogi w górę i relaksuje się po swoich własnych wysiłkach w sezonie. Jest to kluczowa okazja do zdobycia dla siebie nowych klientów i nie należy o tym zapominać, gdy zaczynasz układać swoją listę połączeń. Ważne jest, aby pamiętać, że Twoi obecni klienci muszą być jednak na pierwszym miejscu, i że Twoi najważniejsi klienci w szczególności zachować top-spot na swojej liście połączeń po pracowitym sezonie.

Jeśli obawiasz się, że to brzmi jak dużo pracy, nie bądź; przydatna lista rzeczy do zrobienia pomoże Ci być na bieżąco ze wszystkimi rzeczami, które musisz zrobić, zapewniając, że nie ugrzęźniesz za bardzo na raz. Dodatkowy wysiłek, który wkładasz teraz, opłaci się później, zwłaszcza gdy Twoi ukochani klienci zauważą, że stale kontaktujesz się z nimi przez cały rok.

Powinieneś zostawić sobie jeszcze trochę czasu, aby się zregenerować, gdy będziesz składał swoją listę połączeń po sezonie. W końcu żaden klient nie chce CPA, który jest przepracowany aż do wyczerpania. Zapoznaj się z tymi łatwymi sposobami na naładowanie akumulatora po szczególnie stresującym sezonie i zdaj się na nie po wypełnieniu swoich obowiązków związanych z listą połączeń, a będziesz cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem wcześniej niż myślisz.

Brak aktualizacji najbardziej cenionych klientów po ustąpieniu szumu wokół biura może kosztować ich działalność w przyszłości, na co nie stać CPA. Tak więc, podjąć kroki teraz, aby uzyskać po zajęty sezon listę połączeń skonfigurować tak szybko, jak to możliwe, aby nie pozwolić, aby koniec zajętego sezonu oznaczać koniec swojej wydajności. CPA, którzy pozostaną na palcach po tym, jak ich konkurenci zaczną się zwalniać, będą tymi profesjonalistami, którzy najszybciej wspinają się na najwyższe szczyty swojej branży.