Dlaczego powiększanie kredytu zarobkowego jest złym pomysłem

Aby przeczytać więcej artykułów Evy Rosenberg, MBA, EA, kliknij tutaj i sprawdź archiwum Talk to TaxMama.

Dawno, dawno temu, kancelarie podatkowe i biura w głównie nieanglojęzycznych społecznościach były w stanie zarabiać na życie prowadząc młyny z kredytem dochodowym (EIC). Niektórym urzędom udało się zebrać aż 6,000 lub więcej zeznań podatkowych; po prostu wypompowując je.

Od tego czasu zdaliśmy sobie sprawę, że wiele z tych zwrotów było oszustwem. Kredyty zwrotne są powszechne za oszustwa.

Niedawno otrzymałem zaproszenie na telekonferencję od senatora Sherroda Browna:

WASHINGTON, D.C. – Przed przedstawieniem przez prezydenta Obamę projektu budżetu, który ma rozszerzyć możliwości podatkowe dla pracowników o niskich dochodach, amerykański senator Sherrod Brown (D-OH) przeprowadzi konferencję prasową, aby nakłonić Kongres do uchwalenia ustawy, która wzmocniłaby i wzmocniła ulgę podatkową dla osób o niskich dochodach (EITC), którą Ronald Reagan nazwał «najskuteczniejszym programem walki z ubóstwem w USA».Brown jest autorem Working Families Tax Relief Act , ustawy, która odpowiadałaby na wezwanie administracji i czołowych Republikanów poprzez stałe wzmocnienie EITC i rozszerzenie jego uprawnień na pracowników bezdzietnych. EITC to zwrotna ulga podatkowa, która zachęca do pracy, pomaga rodzinom wiązać koniec z końcem i prowadzi do zdrowszych, lepiej wykształconych dzieci. Poprzez wzmocnienie i wzmocnienie EITC, ustawa Browna pomogłaby wydźwignąć z ubóstwa 300 000 pracowników i promować możliwości gospodarcze dla wszystkich Amerykanów.

Im więcej o tym myślałem, tym bardziej byłem wściekły. Dlaczego? Zasadniczo, my – jako eksperci podatkowi – stoimy teraz przed karą 500 dolarów za niezbyt dokładne badanie due diligence naszych klientów EIC. Nie są oni już szybkimi zwrotami. A ja jestem zmęczony tym, że wsadzili nas do środka, z powodu słabej kontroli. (Zastrzeżenie: Nie mam żadnych klientów EIC – ale moi studenci EA są pewni, jak cholera!)

Oto moja odpowiedź na zaproszenie:

Dzięki za zaproszenie.

Ale Kredyt Dochodowy jest jednym z największych źródeł oszustw podatkowych w całym systemie. Więc, szczerze mówiąc, nie, nie sądzę, aby jego podniesienie było wspaniałe, korzystne. A profesjonaliści podatkowi są zmęczeni koniecznością poświęcenia dodatkowych godzin, podczas przygotowywania prostych deklaracji podatkowych, aby stać się policją i zapobiegać oszustwom EIC.

Więc o ile wasz wybitny senator nie planuje wypłacić EIC tylko za pośrednictwem listy płac (tzn. zwrócić pieniądze poprzez zwiększenie tygodniowego czeku z wypłatą), zapomnijcie o tym. Po prostu wyrzuca więcej pieniędzy, na które nie stać budżetu USA.

Tak czy owak, dzięki.

Jak się z tym czujesz?

O autorze:

Eva Rosenberg, EA, jest wydawcą TaxMama.com ®, gdzie znajdują się odpowiedzi na Państwa pytania podatkowe. Eva jest autorką kilku książek i ebooków , w tym «Small Business Taxes Made Easy . » Eva prowadzi pro-podatkowy kurs na IRSExams.com oraz kursy podatkowe pomagające w radzeniu sobie z długiem podatkowym http://www.cpelink.com/teamtaxmama .