Dlaczego powinienem dywersyfikować swój strumień dochodów?

Dawno, dawno temu, każdy znał swoje miejsce: Bankierzy sprawdzali, oszczędzali i udzielali pożyczek; maklerzy sprzedawali akcje i obligacje; agenci ubezpieczeniowi sprzedawali ubezpieczenia. Potem krajobraz się zmienił.

Maklerzy stali się doradcami finansowymi i zaczęli oferować sprawdzanie i pożyczanie. Agenci ubezpieczeniowi stali się doradcami finansowymi i zaczęli oferować fundusze inwestycyjne i zarządzane portfele. Bankierzy stali się doradcami finansowymi, sprzedając ubezpieczenia i inwestycje.Zdywersyfikowali swoje źródła przychodów, szukając większego «udziału w portfelu». Powinieneś wejść na pokład?

Co to ma wspólnego ze mną?

Księgowi spóźniali się na imprezę, składając podatki dla osób fizycznych i firm. Technologia przyniosła nam takie udogodnienia jak TurboTax, TaxAct i inne pakiety oprogramowania. Usługi masowego przygotowania podatkowego stanowiły towar dla dużych segmentów biznesu.

Uznani księgowi z dużą bazą klientów indywidualnych często mają przewagę w postaci lojalności klientów. Jednak każdy chce mieć dobry interes, więc pojawia się pewna presja cenowa.Klienci w końcu umierają, choć ma się nadzieję na utrzymanie rodzinnego biznesu przez pokolenia.

Jeśli nie możesz sprowadzić nowych klientów, którzy zapłacą cenę za tradycyjne usługi, musisz zdywersyfikować swój strumień przychodów.

Cztery strategie dywersyfikacji dochodów

Możesz wybrać jeden z kilku kierunków prowadzenia działalności:

1. Planowanie finansowe. Im więcej aktywów ma klient, tym więcej potencjalnych problemów.Twój klient o wysokiej wartości gotówki przechowuje płynność finansową (często w banku), kupuje papiery wartościowe (przechowywane w firmie maklerskiej), chroni swoją rodzinę ubezpieczeniem i pożycza pieniądze, długo- i krótkoterminowo.

Każdy, kto świadczy te usługi, zarabia na produktach, które sprzedaje.Zarabiają na promocji «one-stop shopping», chociaż nikt nie może być najlepszy we wszystkim.

Jesteś powiernikiem oferującym obiektywne porady. Ludzie będą płacić opłaty godzinowe, aby nauczyć się najlepszego sposobu na zakup tych usług.

2. Jeśli nie możesz pokonać ‘ em, dołącz ‘ em. Niektórzy księgowi decydują się na świadczenie jednej lub więcej z powyższych usług za pośrednictwem swojej firmy. Inni zawierają umowę z dostawcą produktu, który zapewnia opłaty za polecenie lub prowizje.Jest to legalne, ale musi być ujawnione klientowi.

Wyzwaniem jest erozja relacji powierniczej. Jeśli księgowy wysyła klienta do konkretnego doradcy finansowego lub agenta ubezpieczeniowego, czy otrzymuje on wycenę, która jest w najlepszym interesie klienta?Pozytywną stroną jest to, że wielu księgowych może woleć mieć do czynienia ze znaną im ilością.

3. Specjalizacja. Uczysz się, studiujesz, a potem uczysz się więcej. Dostajesz więcej liter po swoim imieniu.W Stanach Zjednoczonych jest ponad 40 specjalistycznych certyfikatów. Na przykład, zarejestrowani agenci są upoważnieni przez Departament Skarbu USA do reprezentowania podatników, którzy są kontrolowani.

4. Budynek Niche. Różniący się od zwykłej specjalizacji, większość zawodów ma cechy charakterystyczne dla swojej dziedziny. Lekarze mają inne problemy podatkowe niż jubilerzy. Nauczyciele różnią się od deweloperów. Expatriates są inną kategorią całkowicie.

Jeśli budujesz praktykę w ramach określonego segmentu biznesowego, zyskujesz reputację specjalisty w tej dziedzinie.Ludzie uwielbiają swoich lekarzy rodzinnych, ale nie chcą, aby podejmowali próby operacji mózgu.

Dywersyfikacja często oznacza wiercenie głębiej w segmencie działalności, który najbardziej Ci się podoba lub rozszerzanie działalności na usługi, które i tak kupisz od swojego klienta.

Powiązany artykuł:

Jako CPA, Naprawdę jesteś powiernikiem?