Dlaczego powinieneś nadal zajmować się marketingiem w czasie podatkowym

Co jest gorsze niż chrupiący czas w sezonie podatkowym? A co z nowym zestawem przepisów podatkowych, który wszedł w życie 1 stycznia, znanym również pod nazwą SECURE Act? Ponieważ ma to wpływ na klientów i prawdopodobnie nie są oni o tym świadomi, to Ty musisz im o tym powiedzieć. I tak, gdzieś tam jest szansa marketingowa.

Podstawowa koncepcja w marketingu to przewaga pierwszego oferenta. Widziałeś, jak niektóre produkty zdobywają rynek i pomyślałeś: “Nie ma nic nowego”. Po prostu wyjaśnili to inaczej.” Weźmy na przykład Pelotona: Według Business Insider , Peloton sprzedał 400.000 rowerów treningowych, ma milion członków i jest wart 4 miliardy dolarów. Zaczęło się w 2012 roku. Ale rowery treningowe są już od lat.

SECURE Act może być Twoim Pelotonem, szczególnie w sezonie podatkowym. Zrozumienie i objaśnienie tej ustawy może spowodować natychmiastowe pojawienie się nowych klientów indywidualnych i wzmocnić więzi z obecnymi. Może potwierdzić, dlaczego płacą Ci za składanie zeznań podatkowych.

Po pierwsze, oto co musisz wiedzieć o tym akcie prawnym.

Oficjalnie znana jest ona pod nazwą ustawy “Ustawianie każdej społeczności w celu podniesienia poziomu emerytur”. Weszła ona w życie z dniem 1 stycznia 2020 roku. Przedstawiłem kilka ciekawostek, o których muszę wiedzieć:

  • Podwyższony wiek dla wymaganych minimalnych dystrybucji (RMD) z planów emerytalnych: To było 70½. Teraz jest to 72. Ma to natychmiastowe korzyści dla klientów. Jeśli masz klientów, którzy są finansowo wygodni, mogą chcieć utrzymać ten podatek odroczony tak długo, jak to możliwe. Przerwij im dobre wieści. Prawdopodobnie spotykają się z tłumem w tym samym wieku. Kto jeszcze musi się dowiedzieć o tej zmianie? Kiedy już skontaktują się z tobą, zapytaj: “Czy ich księgowy im powiedział?” Jeśli mają wystarczająco dużo pieniędzy, by nie chcieć dodatkowego dochodu, prawdopodobnie nie robią własnych podatków.
  • Age Threshold Removed for Retirement Plan Contributions: Limit wiekowy dla dokonywania tradycyjnych wpłat na IRA wynosił 70 ½. Teraz już go nie ma. Masz zdrowych klientów w wieku 70 lat, nadal ciężko pracujesz. Może prowadzą swój własny biznes. Zawsze szukają sposobów na zmniejszenie swoich dochodów do opodatkowania. Teraz mogą nadal dokonywać tych wpłat na IRA w najbliższej przyszłości. Mogą też odkładać pieniądze na IRA małżonka. Powiedz im, że mogą zmniejszyć swój dochód podlegający opodatkowaniu (oczywiście z Twoją pomocą).
  • Niespołeczni beneficjenci ROTH IRA muszą podjąć dystrybucję odziedziczonych aktywów w ciągu 10 lat: Jest to duży minus dla osób, które skorzystały z licencji ROTH IRA. Kiplinger zaleca właścicielowi konta, aby ponownie rozważył podanie nazwiska współmałżonka jako beneficjenta konta. Wcześniej mądrze było wymienić młodszą osobę. Podanie nazwiska współmałżonka omija wymóg 10-letniej wypłaty. Nawet jeśli podlegają one RMD, kwota będzie prawdopodobnie niższa niż kwota, którą z czasem musiałby wypłacić beneficjent niebędący małżonkiem. Kiedy zasady się zmieniają, ktoś musi powiedzieć podatnikom, jak powinni zareagować. Dla Twoich klientów, to Ty. Pokazuje to, że rozumieją Państwo ich sytuację i mają na uwadze ich interesy.

Istnieje kilka innych przepisów ustawy SECURE Act, które należy omówić z klientami, w tym pracownikami długoterminowymi, pracującymi w niepełnym wymiarze godzin, którzy mogą uczestniczyć w planach firmy 401(k). Małe przedsiębiorstwa mogą łączyć się w ramach emerytalnych planów oszczędnościowych, do których można włączyć renty.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Teraz, do okazji marketingowej: Mimo, że jest sezon podatkowy, jest jeszcze trochę taniego marketingu, który możesz zrobić. Są to idealne projekty dla stażystów lub pracowników, którzy nie przygotowują bezpośrednio zwrotów:

  • Segmentacja klientów: Te zmiany dotyczą niektórych klientów bardziej niż innych. Chcesz być w pozycji do działania, a nie do reagowania. Chcesz wiedzieć, kto na tym skorzysta, a kto na tym skorzysta, gdy klienci złożą swoją dokumentację. Kto skorzysta z trzech wymienionych powyżej zmian? Starsi klienci. Ponieważ pracownicy pracujący na pół etatu w “ekonomii gigantów” też na tym skorzystają, zbuduj tę listę.
  • Planowanie: Niektóre zmiany oznaczają, że powinni podjąć działania teraz, zanim złożą papiery w twoje ręce. Masz powód, by zadzwonić. Możesz wysłać wiadomość e-mail lub tekst, prosząc o kontakt. To pokazuje, że rozumiesz ich sytuację. Niektórzy klienci otrzymają od Ciebie telefon.
  • e-Newsletter: Jesteś przyzwyczajony do czytania o przepisach podatkowych i trawienia szczegółów. Dla większości ludzi jest to łacina. Oni się glazurują. Jeśli masz e-newsletter, to jest to idealny sposób, aby łyżeczką karmić go, trochę na raz. Zachęcaj klientów i potencjalnych klientów, by dzwonili z pytaniami. Zaproponuj, aby przekazali go swoim przyjaciołom. To stawia twoje imię przed nimi.
  • Reklama: Wracamy do przewagi pierwszego oferenta. Jeśli tego nie zrobisz, zrobi to inny księgowy z sąsiedztwa. Nasza lokalna gazeta ma ogłoszenie 6×9 adresujące, co oznacza dla Ciebie SECURE Act. Emeryci mają czas na rękach. Czytają.
  • LinkedIn Artykuł: Umieść akt SECURE Act na 500 słów i dodaj przyciągające uwagę zdjęcie. Wyślij swój artykuł do LinkedIn. Pomaga to uzyskać swoją historię do swoich połączeń pierwszego poziomu. Czy należysz do grup? Umieść go tam. Zachęcaj połączenia do podzielenia się artykułem. Miejmy nadzieję, że ludzie to skomentują. Oni zadają pytania. Dopilnuj, żeby każdy dostał odpowiedź.

Jesteś zajęty, ale nie zapomnij zrobić trochę marketingu w tym sezonie podatkowym. Nie ma też potrzeby, by próbować wziąć wszystko na siebie. Możesz delegować!Załóżmy, że ktoś inny konkuruje o uwagę twojego klienta, i działajmy odpowiednio. Przecież nie wszyscy posiadali już rower treningowy, zanim pojawił się Peloton?

Powiązane artykuły

Przygotowania do roku podatkowego 2020 i później

Jak używać Facebooka bardziej efektywnie