Dlaczego powinieneś skupić się na graczach “B” w Twojej firmie

W każdej firmie są trzy rodzaje ludzi: A, B, i C. Wszyscy znamy graczy A i C. Zawodnicy A to ci, którzy regularnie się doskonalą, a zawodnicy C to ci, którzy walczą.

Jako menedżerowie, spędzamy dużo czasu z obiema tymi grupami. Lubimy przebywać z graczami A, ponieważ są oni zmotywowani i odnoszą sukcesy. To Michael Jordan’s z biura.

Spędzamy też czas z graczami C, ponieważ potrzebują dużo uwagi. Mamy tendencję do postrzegania ich jako naszych “projektów” i chcemy, aby rosły. Ale nawet z naszą pomocą, bardzo rzadko kiedy gracz C staje się graczem A. Ci, którzy zostaną pominięci, są graczami B… i to z nimi powinniśmy spędzać najwięcej czasu.

Zawodnicy klasy B są pomijani, ponieważ nie wyróżniają się tak jak zawodnicy klasy A i nie sprawiają problemów tak jak zawodnicy klasy C. Zamiast rozwijać zawodników z grupy B, większość firm patrzy z zewnątrz, aby zapełnić otwarte pozycje, ale może to być niewłaściwe podejście, biorąc pod uwagę brak dostępnych talentów księgowych. Zawodnicy z grupy B mają potencjał, aby stać się zawodnikami z grupy A, więc firmy powinny skupić się na tej grupie (która stanowi od 60 do 70 procent pracowników), aby napędzać wzrost i przychody.

To pięć powodów, dla których:

1. Zawodnicy B dobrze orientują się w terenie. Chociaż mogą potrzebować rozmawiać o zadaniach bardziej niż gracze A, uczą się z tych rozmów i zazwyczaj nie muszą ich mieć ponownie. Gracze B zazwyczaj nie są tak wrogo krytyczni w stosunku do swojej pracy jak gracze A, więc muszą otrzymać konkretne sposoby na poprawę. Kiedy już nadadzą kierunek, od razu go przyjmują i stosują w swojej pracy.

2. Gracze B są elastyczni. Są chętni do wprowadzania zmian w miarę upływu czasu. Zawodnicy z grupy B, którzy mają potencjał, aby stać się zawodnikami z grupy A, są gotowi do podjęcia działań i dostarczenia ich na żądanie. Bez względu na to, czy jest to pracowity sezon, czy koniec kwartału, ci zawodnicy będą w dodatkowym czasie lub przyjdą w weekend, aby dotrzymać terminów, jeśli zostaną poproszeni.

3. Gracze B dostarczają. Robią to, o co ich poproszono. Wkładają wysiłek w swoje zadania i dostarczają na czas. Są niezawodni. Są “Stałymi Eddies” z biura. Zawodnicy B robią najlepiej, gdy mają wyznaczone terminy i są odpowiedzialni, więc zazwyczaj dobrze sobie radzą w trakcie sezonu, wiedząc, że zadania muszą być wykonane w określonym terminie.

4. Gracze B są ciekawi. Zadają pytania. Chcą zrozumieć, jak ich zadanie wpływa na firmę lub klienta. Ciekawość graczy z grupy B pokazuje, że są zaangażowani w swoją pracę. Pokazuje, że chcą zdobyć lepszą wiedzę na temat branży. Ale może to również oznaczać, że są wolniejsi w realizacji, więc tak jak ich menedżer, ważne jest, aby zachęcić ich do zanurzenia się w projekcie najpierw, a potem do zadawania pytań. To pomoże im rozpocząć pracę w sposób, w jaki robią to gracze A.

5. Gracze klasy B są ambitni. Pod koniec dnia, większość graczy B chce odnieść sukces. Chcą zarabiać więcej pieniędzy i rozwijać swoją karierę. Chcą w końcu być postrzegani jako jeden z zawodników A w biurze… po prostu potrzebują więcej pomocy, aby się tam dostać. Zawodnicy z grupy B mogą przejść od bycia zmotywowanymi do wycofania się, jeśli nie otrzymają potrzebnej im uwagi, więc ważne jest, aby poświęcić czas na rozwój tej grupy.