Dlaczego sezon podatkowy nigdy tak naprawdę się nie kończy

Jest maj, co oznacza, że jest sezon letnich hitów, ludzie przygotowują się do wakacji, a wiele CPA pakuje swoje akta podatkowe, jak kolejny sezon składania wniosków idzie w księgach.

Ale jak zombie w horrorze, ten może być na dole, ale wkrótce pojawi się kolejny. Teraz nadszedł czas, aby określić, co będzie dalej i jak można się przygotować, aby chronić swoich klientów.

Jest jedna konkretna rzecz, która wyskakuje na mnie, gdy patrzę w przyszłość: Potencjalna reforma podatkowa prezydenta Donalda Trumpa. To będzie w centrum uwagi naszych klientów!

Znam wielu CPA, którzy uważają, że robią swoim klientom przysługę, nie tracąc czasu na omawianie potencjalnych zmian w prawie . Ale ważne jest, aby pamiętać, że jesteśmy tu dla naszych klientów i musimy przedstawić im możliwości i pozwolić im podjąć świadomą decyzję, co jest, a co nie jest dla nich ważne. Zakładając, czego chce nasz klient, możemy nieumyślnie skrzywdzić go, jego firmę i nasz zawód.

Zarys podatku wprowadzony przez Trump obejmuje nowe stawki federalnego podatku dochodowego oraz uchylenie podatku od nieruchomości. W zarysie omówiono obniżenie obecnych siedmiu indywidualnych przedziałów podatkowych (obecnie 10, 15, 25, 28, 33, 35 i 39,6 procent) do trzech przedziałów przy stawkach 10, 25 i 35 procent.

Standardowe odliczenie zostałoby podwojone do około $24,000 dla tych podatników będących w związku małżeńskim, którzy składają wspólne deklaracje. Uwzględniono by również ulgę z tytułu kosztów opieki nad dziećmi i osobami pozostającymi na utrzymaniu.

Najwyższa stawka dla zysków kapitałowych wynosiłaby 20 %, a 3,8 % podatek od dochodów z inwestycji netto, który ma zastosowanie do dochodów powyżej pewnego poziomu, zostałby uchylony. Większość odliczeń podatkowych zostałaby zniesiona, z wyjątkiem odliczeń związanych z odsetkami od kredytów hipotecznych, datkami na cele charytatywne i emerytalne.

Plan prezydenta zakłada również uchylenie podatku od nieruchomości oraz indywidualnego, alternatywnego podatku minimalnego. Podczas ogłoszenia przez administrację nie podano szczegółowego opisu projektu legislacyjnego ani proponowanego języka legislacyjnego, co pozostawia wiele otwartych kwestii dotyczących stosowania i zakresu propozycji prezydenta.

Na przykład we wniosku nie wyjaśniono, w jaki sposób proponowana stopa operacyjna 15 miałaby zastosowanie do dochodów z podmiotów przechodzących na własność, ani nie wskazano, czy stopa 20 % zysków kapitałowych miałaby zastosowanie również do dywidend kwalifikowanych. Są to informacje, które klienci muszą znać.

Poinformuj swoich klientów, że myślisz o nich i dbasz o ich najlepszy interes. Tak więc, gdy ostatni sezon podatkowy dobiegnie końca, upewnij się, że poświęcisz trochę czasu i zwrócisz uwagę swoich klientów na odpowiednie, potencjalne zmiany w prawie podatkowym. Nie czekaj, aż do Ciebie przyjdą.

Do tego czasu, nowe zombie może już być na nich!

Artykuły pokrewne:

9 kluczowych punktów rozmów w nowym planie podatkowym Trump’a

Jak plan podatkowy Trump’s Estate może wpłynąć na rodziny