Dlaczego Tax Holidays i SALT nie zawsze mieszają się

Czy wakacje z tytułu podatku od sprzedaży mają zastosowanie do państwowych i lokalnych podatków od sprzedaży, czy do jednego, ale nie do drugiego? Odpowiedź zależy od stanu i miejscowości, a także od czasu sprzedaży.

Oznacza to, że wakacje podatkowe od sprzedaży mogą skomplikować zgodność z przepisami podatkowymi dotyczącymi sprzedaży nawet bardziej, niż mogłoby się wydawać. W większości stanów te tymczasowe zwolnienia z podatku od sprzedaży mają zastosowanie do podatku stanowego i lokalnego, co pozwala konsumentom nie płacić żadnego podatku od kwalifikujących się pozycji. Ma to miejsce między innymi na Florydzie, w Południowej Karolinie i w Teksasie.

Czasami jednak państwowe wakacje podatkowe dotyczą tylko państwowej części podatku od sprzedaży. Tak jest w przypadku Connecticut, które nie ma podatku lokalnego. Z reguły ma to miejsce w przypadku dwóch z trzech corocznych wakacji podatkowych w Luizjanie: jednego w okresie przygotowań do huraganu w maju i letniego urlopu podatkowego w lipcu. W większości przypadków Luizjana korzysta z wakacji podatkowych na urlopach.

Jednak po specjalnej sesji legislacyjnej w Luizjanie, która odbyła się w czerwcu 2018 r., Departament Dochodów Luizjany ustalił, że trzy dni wolne od podatku od sprzedaży «nie znajdują się na liście zatwierdzonych wyłączeń i zwolnień z 4,45 procentowego podatku od sprzedaży». W konsekwencji, stanowy podatek od sprzedaży ma zastosowanie do wszystkich kwalifikujących się pozycji we wszystkich trzech wolnych od podatku okresach pomiędzy 1 lipca 2018 r. a 30 czerwca 2025 r. To faktycznie wprowadza tymczasowe moratorium na dwa z trzech dni wolnych od podatku od sprzedaży w Luizjanie.

Jest tego więcej. Tymczasowe zwolnienie dotyczyło zarówno państwowych, jak i lokalnych podatków od sprzedaży podczas trzeciego okresu wolnocłowego w Luizjanie, czyli drugiego weekendu poprawkowego dotyczącego podatku od sprzedaży. Ponieważ Ustawa 1 nie ma wpływu na lokalne podatki od sprzedaży, kwalifikujące się pozycje pozostaną zwolnione z lokalnych podatków w Luizjanie w okresie Drugiego Weekendu Poprawkowego dotyczącego podatku od sprzedaży do 30 czerwca 2025 r., nawet jeśli zastosowanie ma stanowy podatek od sprzedaży.

You Get to Decide

Missouri i Alabama zezwalają hrabstwom i gminom na uczestnictwo lub rezygnację. Niektóre miejscowości w Alabamie poinformowały Departament Dochodów, że będą uczestniczyć w programie co roku; wiele z nich decyduje się na uczestnictwo lub nie. Jest to jeden ze sposobów na utrzymanie detalistów na nogach.

Ponadto miejscowości mogą być w stanie zwolnić część podatków lokalnych przy zastosowaniu pozostałej części. Na przykład, podczas ostatnich wakacji związanych z podatkiem od sprzedaży w drodze powrotnej do szkoły:

  • Hrabstwo Genewa stosuje wakacje podatkowe sprzedaży do 1 procent podatku zwykłego hrabstwa sprzedaży i wykorzystania, ale nie 1 procent sprzedaży edukacji i wykorzystania podatku.
  • Hiszpański Fort przyznał zwolnienie 1,5% podatku pobranego w jurysdykcji 9102, ale nie 1% podatku pobranego w hiszpańskim Dystrykcie Fort East Shore (9202), ani 2,45% podatku pobranego w hiszpańskim Dystrykcie Fort Town Center (9203).
  • Thomasville zezwoliło na zwolnienie z 5% podatku od sprzedaży i użytkowania w Thomasville, ale nie 0,5% podatku od sprzedaży i użytkowania w szkołach ani 0,5% podatku pobieranego przez zarząd szpitala/przemysłu.

Chociaż daje to samorządom lokalnym większą kontrolę nad ich dochodami podatkowymi, może stworzyć prawdziwy koszmar dla przedsiębiorstw związany z przestrzeganiem przepisów. Czternaście stanów zapewnia wakacje podatkowe w tym miesiącu, możliwości oszczędności są ogromne. Tak więc jest prawdopodobieństwo, że zgodność z przepisami podatkowymi dotyczącymi sprzedaży będzie jeszcze bardziej kłopotliwe niż zwykle dla sprzedawców detalicznych.

Gotowy wskoczyć i pomóc swoim klientom? Oni na ciebie liczą!