Dlaczego Twoi klienci potrzebują SaaSify Back Office

Nie ma wątpliwości, że wielu twoich klientów przeniosło się do chmury, ale czy czerpią oni z tego największe możliwe korzyści?

Coraz więcej firm przekształca swoje działania w chmurowe rozwiązania programowe lub opcje Software as a Service (SaaS), a jednym z obszarów, w którym tak zwana «SaaSification» może mieć największy wpływ jest zaplecze biznesowe. Przejście na procesy związane z oprogramowaniem w chmurze pomoże Twoim klientom usprawnić przepływ pracy, działać bardziej wydajnie, generować dokładne i natychmiastowe dane oraz pomóc w szybszym skalowaniu działalności.

Ponadto, automatyzacja może pomóc Twoim klientom zachować zgodność z państwowymi przepisami podatkowymi dotyczącymi sprzedaży. Oto trzy powody, dla których Państwa klienci – i każda firma w tej kwestii – powinni SaaSify’ować swoje zaplecze.

1.Poprawa przepływu pracy w biurach

Na zapleczu firmy brzęczy biznes. Podczas gdy wiele firm szybko przyjmuje nowe rozwiązania technologiczne dla swoich front-endów, operacje back-endowe również mogłyby odnieść duże korzyści z tych samych rozwiązań.

Oprogramowanie biurkowe, które nie integruje się z innymi systemami i oferuje częściowe, rozproszone widoki, spowalnia przepływ pracy back office. Oprogramowanie SaaS oferuje kompleksowy wgląd w dane finansowe, dane klientów i wcześniej wykonane prace, jednocześnie umożliwiając klientowi podjęcie działań w ramach jego programów chmurowych i śledzenie należności, zobowiązań i innych funkcji. Programy SaaS są również aktualizowane do najnowszych wersji natychmiastowo, więc nie ma obaw o kontrolę wersji.

W tym miejscu możesz naprawdę potwierdzić swój status zaufanego doradcy: pomóc swoim klientom w aktualizacji ich księgowości, należności, zobowiązań, CRM, logistyki spedycyjnej i zgodności z przepisami podatkowymi dotyczącymi sprzedaży do oprogramowania w chmurze, aby pomóc zespołowi lepiej współpracować i bardziej efektywnie zoptymalizować przepływ pracy w biurze.

2.Dane finansowe oparte na chmurze

Wielu z Państwa małych i średnich klientów najprawdopodobniej ma już za sobą pewną część swojej działalności. Na przykład, działają oni w oparciu o rachunki za papier, pliki papierowe i odłączone systemy oprogramowania komputerowego. SaaSifying ich finansów będzie tworzyć system do lepszego zarządzania przepływami pieniężnymi i pomóc poprawić sprawozdawczość podatkową sprzedaży i zgodności. Firmy powinny przejść na programy oparte na chmurze, które mogą przetwarzać dane w czasie rzeczywistym i łączyć swoje dane fiskalne z innymi centrami biznesowymi.

SaaSifikacja procesu takiego jak AR pomoże poprawić przepływy pieniężne i dostarczyć dokładniejszych danych prognostycznych, które będą wspomagać decyzje biznesowe klientów. Połączona technologia SaaS może zaoferować doskonały wgląd w rozproszone systemy komputerowe, w tym w ewidentne starzenie się AR, prognozy gotówki, trendy płatnicze, wydajność faktur w czasie oraz statystyki dotyczące działalności i wyników zespołu.

Kolejną zaletą SaaS jest zautomatyzowany przepływ pracy, dzięki któremu zespół jest bardziej efektywny. Ma to bezpośredni wpływ na przepływy pieniężne w firmie bez zwiększania obciążenia pracą zespołu. W przeciwieństwie do przestarzałych systemów biurkowych, programy SaaS pozwalają klientom na płacenie online i przetwarzanie tych danych w czasie rzeczywistym. Zmniejsza to opóźnienia w przepływach pieniężnych i daje firmie możliwie najdokładniejszy wgląd w jej dane finansowe.

3.Wzrost

Modernizacja procesów biznesowych do technologii opartych na chmurze pomoże Twoim klientom rozwijać się szybciej i z większym powodzeniem. Dzięki zwiększonej wydajności będziesz mógł codziennie robić więcej, aby usprawnić swoją działalność i skalować operacje, pomagając im obsługiwać większą liczbę klientów lub oferować więcej usług. Dzięki podejściu SaaS do operacji finansowych, firmy mogą podejmować decyzje finansowe znacznie szybciej dzięki lepszym danym dotyczącym przepływów pieniężnych i prognozowania. Więcej czasu, mniej DSO i niezapłaconych faktur oraz szybsze podejmowanie decyzji pomoże skalować działalność Twoich klientów już teraz, a nie w przyszłym roku.

SaaSyfikacja operacji back-office’owych jest również bardzo efektywna kosztowo. Dzięki szczuplejszym operacjom, klienci będą mogli przekazać te oszczędności swoim klientom i zaoferować bardziej konkurencyjne ceny.

Myśli końcowe

Każdy z trzech kluczowych powodów, dla których warto stworzyć środowisko SaaS, jest sam w sobie godny tego wysiłku.Ale kiedy zestawiasz wszystkie trzy i doradzasz swoim klientom, jak mogą zwiększyć swoją efektywność, stale podkreślasz swoją rolę zaufanego doradcy. Przyszłość biznesu pozostaje w chmurze.