Dlaczego Twoja firma powinna rozwijać markę cyfrową

Branding cyfrowy jest tutaj i czy się to podoba czy nie, firmy księgowe każdej wielkości muszą go przyjąć tak samo chętnie jak największe firmy produkujące produkty konsumenckie.

W tamtych czasach rozwój marki był stosunkowo prosty: stworzyłeś unikalne logo, wybrałeś kolor firmowy lub dwa, rozpocząłeś kampanię reklamową i bingo, byłeś na dobrej drodze do stworzenia charakterystycznej marki. Oh, jak to się zmieniło.

Dziś Internet, globalne kanały komunikacji i więcej platform marketingowych, niż można zliczyć, tworzą złożone, wyrafinowane i wielowarstwowe środowisko marketingu cyfrowego, w którym kluczową rolę odgrywa widoczna obecność.

Co to jest Digital Branding?

Cyfrowy branding to proces tworzenia i promocji internetowej tożsamości i historii marki firmy lub osoby fizycznej oraz tworzenia jej w przestrzeni cyfrowej. Zazwyczaj polega on na wykorzystaniu kanałów online, takich jak strony internetowe (zwłaszcza strony zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych), media społecznościowe, webinaria, optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych, recenzje online, blogi gości, media zarabiane i reklama cyfrowa w celu budowania zaangażowania i zwiększenia ekspozycji.

Jako firma księgowa, możesz myśleć o swojej marce jako o widoczności swojej reputacji jako eksperta podatkowego, konsultanta finansowego firmy lub w jakimkolwiek obszarze specjalizacji Twojej praktyki. Twoja marka istnieje zarówno w świecie tradycyjnym, jak i cyfrowym. Jest ona wyraźnie kształtowana przez poziom zadowolenia Twoich klientów, na przykład.

Na Twoją markę wpływają również treści online: wpisy na blogach, strony internetowe, e-książki, webinaria, filmy i inne narzędzia służące do prezentacji pomysłów, dyskusji na tematy i rozpowszechniania informacji. Wszystkie te metody komunikacji cyfrowej pozwalają na przekazanie wiedzy fachowej firmy i zwiększenie jej widoczności.

Oczywistym pytaniem jest, «Jak ważna jest twoja cyfrowa marka?» A krótka odpowiedź brzmi: «Bardzo».

Jak ważna jest Twoja cyfrowa marka?

W miarę jak gałki oczne nabywców przechodzą od druku i telewizji do smartfonów, tabletów i laptopów, zmienia się również proces dokonywania zakupów i sposób ich badania. Nabywcy usług księgowych polegają teraz na kanałach cyfrowych, aby znaleźć, ocenić i połączyć się z dostawcami usług. W rzeczywistości, w profesjonalnym badaniu zakupu usług, przeprowadzonym niedawno przez firmę Hinge, odkryliśmy 70% prawdopodobieństwo, że dzisiejsi nabywcy będą korzystać z cyfrowego źródła na wczesnym etapie swoich badań nad wyzwaniami biznesowymi.

Proces rozpoczyna się zazwyczaj od wyszukiwania w Google przy użyciu terminów związanych z dowolnym problemem biznesowym, z którym potencjalny nabywca może mieć do czynienia, na przykład z kwestiami dotyczącymi zgodności z przepisami podatkowymi. Jeśli jest to specjalność Twojej firmy, jak będzie wyglądać wyszukiwanie słów kluczowych?

Czy Twoja praktyka posiada na swojej stronie internetowej zoptymalizowane pod względem słów kluczowych treści, takie jak białe księgi dotyczące zgodności lub badania naukowe? Czy Twój blog firmowy zawiera wpisy omawiające kwestie związane z przestrzeganiem przepisów podatkowych na szczeblu federalnym oraz sposoby dostosowania się do najnowszych zmian w przepisach dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych?

Widzisz, dokąd z tym zmierzamy. Jeśli nie piszesz na tematy, których poszukują potencjalni klienci – i nie optymalizujesz swojej treści, aby pojawiła się w ich wynikach wyszukiwania – jesteś niewidoczny dla znacznej części swojego rynku. I nie budujesz reputacji online jako autorytet w swojej dziedzinie.

Jeśli jednak zamiast tego Twoja firma posiada w Internecie mnóstwo cennych, obiektywnych informacji na temat przestrzegania przepisów podatkowych, to masz szczęście. Szanse są bardzo duże, że podczas fazy wyszukiwania w Google, potencjalni klienci będą mieli łatwiejszy dostęp do Twoich treści, aby pomóc im zrozumieć i zdiagnozować ich problemy, co uczyni Twoją firmę prawdopodobnym kandydatem do świadczenia odpowiednich usług.

Jest oczywiste, że firmy ze słabą marką cyfrową znajdują się w coraz bardziej niekorzystnej sytuacji, jeśli chodzi o tworzenie krótkiej listy możliwych dostawców. Dla szczęśliwych firm, które zrobiły tę listę, kolejnym krokiem jest przetrwanie procesu oceny.

Rola marki cyfrowej w ocenie firmy księgowej

Po pierwsze, zła wiadomość: 87 procent kupujących wyklucza firmę zanim jeszcze z nimi porozmawia. Teraz dobra wiadomość: Jeśli jesteś jedną z tych firm, które mają dużo cennych, odpowiednich treści cyfrowych na swojej stronie internetowej, to znacznie wyprzedzasz konkurencję, która tego nie robi.

Ale to dopiero początek. We wszystkich kanałach istnieje 72% prawdopodobieństwo, że kupujący ocenią Cię na podstawie interakcji z Twoją cyfrową marką, w porównaniu do 28% prawdopodobieństwo, że ocenią Cię na podstawie tradycyjnych metod. Wszystko to wskazuje na to, jak ważne jest posiadanie silnej, spójnej marki cyfrowej i treści eksperckich we wszystkich kanałach jako kluczowego elementu w procesie rozwoju Twojej firmy.

Kamień węgielny w budowaniu cyfrowej marki staje się tym, co nazywamy widocznym ekspertem lub firmą. Odnosi się to do osoby lub organizacji o uznanym doświadczeniu i wysokiej widoczności potrzebnej do wywierania wpływu w ramach określonego rynku docelowego.

Nasze badania wykazały, że w procesie oceny i wyboru kupujący cenią sobie przede wszystkim wiedzę fachową, nawet ponad obsługę klienta, cenę i relacje. Ekspertyza rządzi nowym procesem rozwoju biznesu.

Więc jak ważna jest twoja cyfrowa marka? Może ona pomóc Twojej firmie przejść przez proces wyszukiwania i oceny oraz zmienić perspektywę w klienta. Może to być również różnica między sukcesem a porażką.

Powiązane artykuły

Dlaczego pozycjonowanie marki jest ważne dla Twojej firmy

Small Firm Marketing: Art of Branding