Dlaczego używanie LinkedIn jest warte Twojego czasu?

Widziałeś statystyki: LinkedIn ma 433 miliony zarejestrowanych użytkowników, a w każdej sekundzie dołączają dwaj nowi użytkownicy. Chociaż jest to znacznie mniej niż 1,79 miliarda aktywnych użytkowników Facebooka miesięcznie, LinkedIn skupia się na biznesie. Jeśli 41 procent milionerów korzysta z LinkedIn, a średni prezes LinkedIn ma 930 połączeń, to są to wystarczające powody, aby księgowi traktowali to poważnie.

Podstawy LinkedIn

Jeśli nie zostałeś uwięziony na bezludnej wyspie jak książę Robert w serii kabli E! The Royals , prawdopodobnie znasz podstawy. Rejestrujesz się jako użytkownik. Możesz zbudować swoją sieć połączeń pierwszego poziomu (kontakty osobiste i służbowe), zapraszając całą (lub część) swoją książkę adresową. Możesz zbudować ją ręcznie, wprowadzając nazwy i wysyłając zaproszenie do połączenia. Możesz śledzić drogę do osób, które chcesz poznać poprzez połączenia drugiego poziomu. Codziennie otrzymujesz informacje o postach z sieci na swojej stronie głównej. To jest LinkedIn w 70 słowach.

Why it is Worth Your Time

Zwiększanie widoczności i budowanie sieci połączeń jest przydatne, jeśli jesteś:

  • Marketing lub poszukiwanie: Zidentyfikuj i spotkaj się z potencjalnymi klientami.
  • Budynek marki: Promuj swój biznes.
  • Rekrutacja: Znajdź pracę lub kandydatów do pracy, w zależności od stanowiska.

Mimo, że znaczna część funkcji LinkedIn jest dostępna za darmo, modele abonamentowe premium są oferowane w kategoriach kariera, biznes, wynajem i sprzedaż.

How LinkedIn Can Help You

W porządku, jesteś na platformie. Być może właśnie dołączyłeś lub byłeś tam kilka lat, ale nie poświęciłeś wiele uwagi. FYI: Przeciętny użytkownik LinkedIn spędza 17 minut miesięcznie na LinkedIn. Teraz zrobisz się poważny. Oto sześć łatwych sposobów, by zacząć:

1. Przejrzyj swoje połączenia pierwszego poziomu. Są to osoby, które zaprosiłeś do połączenia lub osoby, które wysłały zaproszenie, a ty je zaakceptowałeś. Kim oni są? Dowiedz się o ich pochodzeniu. Możesz zidentyfikować zainteresowania wspólnym, potencjalnym biznesem lub możliwym związkiem zawodowym.

Krok akcji : Osobiście podjęłam noworoczną decyzję o skontaktowaniu się ze wszystkimi moimi 900-plus połączeniami pierwszego poziomu. Wysłałem ustandaryzowaną wiadomość, którą spersonalizowałem do kilkunastu osób dziennie poprzez wewnętrzny system poczty elektronicznej LinkedIn. Logiczne pytanie, które należy im zadać: Jak korzystasz z LinkedIn?

2. Radość z zaawansowanych poszukiwań. Główną zaletą LinkedIn jest zdolność do prowadzenia poszukiwań w twoim wszechświecie połączeń pierwszego poziomu (929 dla mnie), plus ich kontakty pierwszego poziomu, które są twoimi kontaktami drugiego poziomu (305,048 dla mnie). Uważaj ich za przyjaciół przyjaciół.

Action step : Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie. Przeszukaj swoje kontakty pierwszego stopnia w poszukiwaniu osób, które tam były lub pracowały wcześniej w tej firmie.

3. Zbliżanie się do kogoś. Jest jedna osoba, którą chcesz poznać. Może to dyrektor generalny, który mieszka na miejscu. (We can dream, can’t we?) Use LinkedIn to learn who knows whom. Możesz nauczyć się wolontariusza kolegi z college’u na tej samej organizacji charytatywnej lub jest połączony przez wspólne interesy.

Krok działania : Wprowadź jedną z tych nazw w polu wyszukiwania na stronie głównej. Jeśli jest to imię pospolite, takie jak John Smith, wpisz nazwę firmy. Jeśli twoja osoba pojawi się w zestawie wyników, LinkedIn powinien również dać ci znać, kto ją zna.

4. Powiązania między stowarzyszeniami wspólnotowymi. To łatwe do uzasadnienia LinkedIn jako strona «biznesowa». Więc, dlaczego miałbyś się przejmować zapraszaniem przyjaciół i sąsiadów do łączenia? Prawdopodobnie wszyscy znajdujecie się w tym samym nawiasie ekonomicznym lub wyższym. Mogli oni uczęszczać do prestiżowej szkoły lub niedawno zmienić pracodawcę. To rozszerza twój zasięg.

Krok akcji : Połącz się z innymi członkami zarządu w grupach społecznych lub w ramach wolontariatu. To daje powód, aby połączyć się z przyjaciółmi, którzy również są wolontariuszami. Jest to wspólny interes.

5. Absolwenci uczelni. Twoja szkoła prawdopodobnie ma co najmniej jedną grupę na LinkedIn. To dobry sposób na utrzymanie kontaktu z innymi klasami. Twoje posty docierają do ludzi, którzy nie są jeszcze związani ze szkołą. Połączenie z absolwentami może być złote, jeśli chodzi o poszukiwanie pracy lub znalezienie odpowiedniego wewnętrznego kontaktu dla biznesu.

Krok działania : Uruchom wyszukiwanie przy użyciu college’u jako czynnika wspólnego. Zobacz, kogo znasz. Dostosuj e-mail z zaproszeniem, aby wyjaśnić połączenie z kolegium.

6. Post często + widoczność = wiarygodność. Twoja strona główna daje możliwość publikowania aktualizacji lub postów. Twoja firma może mieć ścisłe zasady regulujące korzystanie z platform społecznościowych, ale prawdopodobnie posiada również bibliotekę zatwierdzonych artykułów i tekstów wprowadzających, które możesz wykorzystać do częstych postów.

Krok akcji : Wpadnij w nawyk umieszczania ciekawego linku do artykułu wraz ze zdaniem wyjaśniającym, dlaczego warto go przeczytać. Jeśli to możliwe, «polubić» lub skomentować posty innych osób.

Co zrobiłeś?

Praktycznie bez kosztów i przy bardzo niewielkim nakładzie pracy, zbudowałeś sieć. Gdy chcesz dotrzeć bezpośrednio do osoby, której nie znasz, masz kontakt, do którego możesz zadzwonić lub wysłać e-mail z prośbą o pomoc w nawiązaniu połączenia. Twoje posty budują rozpoznawanie nazwisk podczas ustanawiania Cię jako eksperta merytorycznego.

LinkedIn jest warte twojego czasu.