Dlaczego zarejestrowani agenci i CPA nie powinni kłócić się ze sobą?

Jestem dumnym zarejestrowanym agentem, ale nie jestem CPA. Czy to czyni mnie mniej znanym?Ledwo. Po prostu miałem dwie ścieżki, które mogłem wybrać.

W trakcie mojej kariery zawodowej spotkałem się z sytuacją, w której klient potrzebował zestawienia, przeglądu lub audytu.Z zestawieniami, przeglądami i audytami chodzi o to, że 1 + 1 zawsze będzie = 2. Jest tylko jedna odpowiedź.Preferowałem podatek, ponieważ nigdy nie jest taki sam i rzuciło mi to wyzwanie. Więc, kiedy skończyłam szkołę, zdałam egzamin EA, a następnie otrzymałam certyfikat magistra w dziedzinie opodatkowania z UCLA.

Początkowo mój major był Anglikiem; planowano być następnym wielkim pisarzem powieści.Jednak mój ojciec był księgowym pracującym na własny rachunek, a moja ówczesna dziewczyna powiedziała mi, że nie chce wyjść za mąż za spłukanego pisarza i zaproponowała mi studia w dziedzinie księgowości.Pomyślała, że mój tata mnie zatrudni.

Za pierwszym razem zawiodłem w księgowości.Ale za drugim razem, moja nauczycielka, Margo Rock, była doskonała, i to ona jest powodem, że jestem tu dzisiaj.Potem kontynuowałam naukę w dziedzinie podatków i wyjechałam.

Istnieją dwa rodzaje praktyk podatkowych.Jeden z nich koncentruje się na zgodności z przepisami, i chociaż zgodność z przepisami jest ważna, moi klienci naprawdę płacą mi za robienie zabawnych rzeczy: planowanie podatkowe.Dziewięćdziesiąt osiem procent mojej pracy zajmuje się prawem podatkowym, a dwa procent matematyką.Przyłapałem się nawet na tym, że pewnego dnia pomnożyłem liczbę przez 100 na moim kalkulatorze.Chodzi o to, że nawet jeśli nie jestem CPA, to jestem licencjonowanym profesjonalistą z dużym doświadczeniem.

O ile pamiętam, między CPA i EA toczy się pewnego rodzaju wojna. American Institute of CPA ma dużo więcej pieniędzy i wsparcia niż National Association of Enrolled Agents. Sam termin “CPA” jest wyryty w mózgach klientów i nic dziwnego, że jestem określany jako CPA z tamtych czasów. Kiedy przychodzi do głowy, wspominam tylko, że CPA jest licencjonowane przez stan i jestem licencjonowany przez rząd federalny. Ja również specjalizuję się w podatkach, podczas gdy nie wszystkie CPA to robią. Spotkałem się z kilkoma bardzo dobrze znanymi CPA, a inne nie. To samo odnosi się do umów o partnerstwie gospodarczym.

Ostatnio, podczas otwartej rekrutacji, zdarzyło nam się zmienić naszą polisę ubezpieczeniową.Robiąc to, zauważyłem, że jeden z lekarzy, do którego chodzę, jest doktorem medycyny osteopatycznej (DO), a nie doktorem medycyny (MD).Więc poszedłem do “Doktora Medycyny Osteopatycznej”.Oto, co znalazłem:

Medycyna osteopatyczna jest praktykowana w Stanach Zjednoczonych przez lekarzy specjalistów. Medycyna osteopatyczna została opracowana w 1874 roku przez dr A.T. Still, który stwierdził: “Każda zmiana stanu zdrowia ma swoją przyczynę, a przyczyna ma swoją lokalizację. Do obowiązków lekarza osteopaty należy jej zlokalizowanie i usunięcie, pozbycie się choroby i wyzdrowienie”. Uważał on, że wiele leków (w tamtym czasie) było bezużytecznych, a nawet szkodliwych. Zidentyfikował układ mięśniowo-szkieletowy jako kluczowy składnik dobrego stanu zdrowia.

Więc, jaka jest różnica pomiędzy MD a DO?Znowu googlowałem: “DO kontra MD.”

  • Zarówno doktoranci, jak i doktoranci mają zazwyczaj czteroletnie studia licencjackie poprzedzające szkolenie medyczne.
  • Zarówno lekarze rodzinni, jak i lekarze rodzinni spędzili cztery lata na edukacji medycznej. Obydwaj zdają test wstępu na studia medyczne i są poddawani rygorystycznemu procesowi aplikacji. Historycznie szkoły medyczne są bardziej otwarte dla nietradycyjnych kandydatów.
  • Lekarze medycyny rodzinnej, podobnie jak lekarze medycyny rodzinnej, decydują się na praktykę w specjalistycznej dziedzinie medycyny i realizują program rezydencji od trzech do siedmiu lat. Niektóre z nich realizują te same programy pobytowe, co ich odpowiedniki MD.
  • Studenci studiów doktoranckich zdają Egzamin Licencjonowania Medycznego Stanów Zjednoczonych, a studenci studiów doktoranckich kompleksowe badanie osteopatologiczne. Obydwaj muszą zdać stanowy egzamin licencyjny do praktykowania medycyny.
  • Lekarze specjaliści wykonują zabiegi chirurgiczne, rodzą dzieci, leczą pacjentów, przepisują leki i pracują w takich samych warunkach jak lekarze medycyny pracy. Lekarze specjaliści używają tych samych narzędzi, zabiegów i technologii medycznych, co lekarze specjaliści.
  • DO otrzymują dodatkowy trening w układzie mięśniowo-szkieletowym, który składa się z mięśni i kości człowieka.

Nie miałem pojęcia, co to za różnica, ale to nie miało dla mnie znaczenia, zanim zobaczyłem oznaczenie.Lekarz, którego teraz mam, jest moim zaufanym lekarzem od 15 lat.Nigdy nie wyjaśnił mi, że jest lekarzem prowadzącym, a ja jeszcze nie słyszałam, żeby próbował mi udowodnić, że jest taki sam lub lepszy niż lekarz prowadzący.

Skutek jest taki, że EA i CPA nie walczą o tych samych klientów – a przynajmniej ja nie walczę z CPA na świecie.Moja walka toczy się z nielicencjonowanymi praktykami. Dziwi mnie, że każdy może zapłacić $50, uzyskać numer identyfikacji podatkowej Preparer i natychmiast zacząć przygotowywać zeznania podatkowe za opłatą.Założenie klienta jest takie, że ta osoba jest licencjonowana.Trudno to zrozumieć – na Florydzie udzielamy licencji fryzjerom, więc dlaczego nie doradcom podatkowym?

Nie mogę konkurować z cenami naliczanymi przez kogoś, kto nie ma licencji. Nie zdarzyło mi się to zbyt wiele, ale czasami dostaję cennika. Myślą, że porównują jabłka z jabłkami, ale porównują licencjonowanego profesjonalistę z 23-letnim doświadczeniem z kimś, kto nie ma licencji i może być w praktyce od kilku lat.Muszę wydać tonę pieniędzy na dalszą edukację, aby moja licencja była aktywna, i muszę odnawiać licencję co trzy lata, nie wspominając o oprogramowaniu.

Niedawno spotkałem się z klientem, który przedstawił mi zeznanie podatkowe, które profesjonalista zrobił na TurboTax’ie oznaczonym jako self-prepared . Specjalista podatkowy pobrał opłatę i nawet nie podpisał zeznania!

Średnia opłata za zrobienie 1040 w jednym stanie wynosi $273. Moje 1040 zaczyna się od $400, potem każdy grafik kosztuje więcej, a moja średnia opłata za 1040 wynosi około $895.Średnia opłata za 1120S wynosi 809 dolarów, ale moja zaczyna się od 795 dolarów, a moja średnia wynosi około 1 595 dolarów.Jaka jest różnica?Używam najlepszego oprogramowania, które jest drogie, a ty płacisz za te wszystkie lata skumulowanej wiedzy.

Kiedy jestem w sklepie spożywczym i porównuję towar jak szampon, wiem, że najtańszą opcją jest głównie woda.Jeśli chcę mieć czyste włosy, muszę zapłacić więcej niż 99 centów.To samo dotyczy profesjonalnych usług.Niektórzy klienci tego nie zauważą, więc kończymy z powrotem TurboTaxem, który jest oznaczony jako samodzielny.

Kiedyś byłem o wiele tańszy, ale kiedyś widziałem rachunek od firmy zajmującej się przygotowywaniem łańcuchów. Chociaż klient nie wiedział, co płaci, ponieważ wynikało to z ich zwrotu, widziałem, że są one naliczane trzykrotnie więcej niż ja w tym czasie.Odpowiednio dostosowałem swoje opłaty i co roku podnosiłem swoją stawkę podstawową o około 100 dolarów.Powodem tego jest to, że mam kolejny rok doświadczenia zawodowego pod swoim pasem.

Więc, czy możemy przestać kłócić się o CPA i EA? Oboje mamy licencje, i robimy różne rzeczy.Połączmy siły i wypowiedzmy wojnę nielicencjonowanym doradcom podatkowym.

Artykuły pokrewne:

Jak zapisany do egzaminu na agenta był zupełnie inny w moim dniu

$176: Średni koszt formularza nieautoryzowanego 1040 w 2017 roku