Dlaczego zatrudnianie pracowników jest kluczową kwestią dla wszystkich firm

Był czas, kiedy bezpieczeństwo cyberprzestępców, wydajność, a nawet zdolność do przyjmowania technologii były najważniejsze dla praktyków, ale sytuacja ze znalezieniem i zatrzymaniem talentu osiągnęła punkt wrzenia.

Podczas porannego przemówienia inauguracyjnego na konferencji AICPA Engage, która odbyła się w tym tygodniu, prezydent AICPA Barry Melancon zwrócił uwagę na poważny problem firm każdej wielkości, który został również poparty w jednym z ich własnych niedawnych badań.

Każdego roku AICPA’s CPA Firm Top Issues Survey podkreśla, jak reklamowano, jakie są najważniejsze kwestie dla wszystkich praktyk, od wyłącznych praktyków do największych firm. Po raz pierwszy w historii, wszyscy oni byli zgodni co do tego, że przepływ talentów przychodzących do zawodu i utrzymanie tego, jaki talent tam jest, jest powodem do obaw.

“Rachunkowość nie jest problemem, to przyciąganie [uczniów] do różnych ścieżek, które pozostają związane z zawodem”, powiedział Melancon. “Więc musimy dotrzeć do Generała Z na poziomie liceum, jak w przypadku kursów z wyróżnieniem liceum z rachunkowości. Rurociąg jest zdrowy … twój najtwardszy konkurent nie jest inną firmą CPA, to inne branże z oczami klientów”.

Następnie powtórzył, że konkurencja o talenty księgowe może również wynikać z nieistniejących jeszcze przedsiębiorstw.

Poza tym Melancon i jego współprezes, prezes zarządu AICPA, Kimberly Ellison-Taylor, pozostali pozytywnie nastawieni do kierunku, w którym zmierza zawód, oraz do puli talentów, która już tu jest.

“Powiem to, każdy z nas jest indywidualnie potrzebny, aby wspólnie mieć ogromny wpływ na kształt naszego zawodu i na przyszłość”, powiedział Ellison-Taylor. Dodając do tego, Melancon powiedział: “Naprawdę możemy sprawić, że nasz zawód odniesie niesamowity sukces w tym szybkim, niepewnym, złożonym, zmieniającym się świecie”.

Podczas gdy Ellison-Taylor i Melancon nie objęli wszystkich punktów badania, było jasne, że wiele z tych samych obaw, które dręczą praktykujących od lat, nadal to czynią. Na przykład, planowanie dziedziczenia (lub jego brak), coraz bardziej intensywnie pracujący sezon, cóż, zajęty i nadążanie za złożonością kodeksu podatkowego były na topie.

Zobacz tutaj zestawienie najważniejszych zagadnień według wielkości firmy:

Ponadto, AICPA i CPA.com poświęciły czas na poinformowanie uczestników o kolejnej inicjatywie mającej na celu wsparcie tego zawodu oraz o zmianach, z którymi mają do czynienia w obecnym środowisku biznesowym. Najnowszą inicjatywą jest Association of International Certified Professional Accountants i CPA.com Startup Accelerator.

Zasadniczo jest to finansowanie mające na celu wspieranie przedsiębiorczości oraz, ich zdaniem, “przyspieszenie rozwoju firm na wczesnym etapie rozwoju, które mogłyby mieć znaczący wpływ na zawód księgowego”. Celem jest promowanie innowacji i zapewnienie zawodowi wczesnego wglądu w przełomowe technologie i usługi w finansach i biznesie”.

Akcelerator startowy będzie oferował korzyści dla przedsiębiorców na trzy sposoby:

  • Zapewnić do 20.000 dolarów finansowania na jednego finalistę.
  • Dostęp do ekspertów merytorycznych, w tym panelu doradczego liderów myśli w dziedzinie technologii rachunkowości, którzy mogą zapewnić coaching i mentoring w kwestiach i możliwościach unikalnych dla danego zawodu.
  • Okazja do zaprezentowania swojego produktu lub usługi na targach AICPA ENGAGE 2018, które odbędą się ponownie w Vegas w czerwcu przyszłego roku.