Doradcy finansowi ujawniają swoje główne priorytety na rok 2016

W jednym z bardziej zastanawiających head-scratcherów nowego roku, niedawne badanie SEI przeprowadzone wśród doradców finansowych ujawniło niewiele obaw dotyczących wpływu doradców pracowniczych lub powierniczej zasady amerykańskiego Departamentu Pracy na ich działalność. Zamiast tego, marketing, technologia i cele inwestycyjne klientów są najwyraźniej większymi celami.

âPomimo, że w 2015 r. toczyły się intensywne dyskusje na ten temat, tylko 20 procent doradców zdecydowało się wdrożyć dodatkową technologię front-end robo-doradcy, a ten sam procent powiedział, że planuje rozszerzyć swoją wiedzę na temat zbliżającej się zasady powierniczej Departamentu Pracy, co może znacząco wpłynąć na ich działalność, â» stwierdza badanie.

Naprawdę? Ohhhh-kaaaay.

Z badania przeprowadzonego wśród 484 doradców wynika, że do ich najważniejszych priorytetów w tym roku należy doskonalenie technik skierowań i marketingu, narzędzi technologicznych oraz pomoc klientom w inwestycjach opartych na celach.

Nic dziwnego, że doradcy koncentrują się na rozwijaniu swojej działalności w 2016 roku i są szczególnie zaangażowani w pomoc klientom w rozwijaniu ich aktywów,» powiedział w przygotowanym oświadczeniu John Anderson, dyrektor zarządzający i szef działu usług zarządzania praktyką w sieci doradców SEI.Ważne jest jednak, aby pozostać na bieżąco z bieżącą zmiennością rynku i regulacjami, ponieważ mogą one potencjalnie wpływać na sposób, w jaki doradcy doradzają swoim klientom i mogą odwracać uwagę od ich osobistych celów.â»

Większość (80 proc.) respondentów stwierdziła, że chce zautomatyzować przepływ pracy w celu zwiększenia wydajności, co pomaga w osiągnięciu kolejnego celu: poprawy profili w mediach społecznościowych i narzędzi zarządzania relacjami z klientami. Większość (61 proc.) doradców wskazała na potrzebę poprawy swoich profili w serwisach społecznościowych LinkedIn i innych. Strony internetowe skierowane do klientów i wideokonferencje w celu uzyskania opinii klientów również zyskały na znaczeniu. Dodane zostaną również narzędzia do zarządzania relacjami z klientami, aby usprawnić śledzenie danych kontaktowych klientów i informacji o koncie.

Kluczowym celem w tym roku jest rozwój praktyki – 63% doradców zauważyło potrzebę budowania rekomendacji. Taktyka obejmuje e-mail marketing, zwiększenie kontaktów za pośrednictwem mediów społecznościowych i eventów oraz zapewnienie, że klienci znają wszystkie oferowane usługi. Jednak nieco mniej niż połowa (48 proc.) chce zaangażować się w więcej âoutward-facing działań marketingowych.â»

Respondenci ankiety wskazali również, że w tym roku kluczowe jest przyjęcie podejścia do strategii inwestycyjnych klientów opartego na celach.

â W 2016 roku doradcy skoncentrują się na sposobach utrzymania zadowolenia obecnych klientów poprzez realizację długoterminowych, specyficznych dla klienta celów, a nie na ustalaniu celów w zależności od rynku, który będzie się nadal wahał,â» Anderson powiedział.